Futbal 44/2017

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Svit 5:0 (4:0)

Hoci obidve mužstvá delí v tabuľke pätnásť miest, hostia rozhodne nepôsobili odovzdaným dojmom a počas celého stretnutia kládli Stropkovčanom nemalý odpor. Domáci však potvrdili formu z predošlých zápasov a od úvodu hýrili aktivitou v ofenzíve. Už v druhej minúte sa Peter Poľák z pozície pravého obrancu prekľučkoval pomedzi troch súperových hráčov, parádnym centrom našiel Olivera Špilára, tomu však lopta nesadla ideálne. V 9. a 12. minúte sa o slovo v útoku prihlásili aj zverenci Milana Jambora, ktorý je slovenskej futbalovej verejnosti známy ako strelec vyrovnávajúceho gólu proti FC Barcelona spred štrnástich rokov v drese Púchova, brankár Stropkova Prysiazhniuk bol však pozorný. V 14. minúte po okulahodiacej akcii priťukol Špilár pätičkou loptu Erikovi Vaškovi, talentovaný stredný záložník však prudkou strelou trafil len žrď Marušákovej brány. V 20. minúte vysunul s chuťou hrajúci Varga rýchlonohého Danka, ten sa zbavil dvoch obrancov, no zoči- voči brankárovi Svitu tesne minul. O dve minúty neskôr si stropkovskí priaznivci po prvýkrát mohli zakričať „gól“. K odrazenej lopte po rohovom kope sa dostal na hranici šestnástky Pavol Bunda a krížnou strelou k žrdi otvoril skóre- 1:0. V 25. minúte sa v trme- vrme v hosťujúcej šestnástke najlepšie zorientoval Špilár a zvýšil na 2:0. O tri minúty neskôr pokračovali v kanonáde Poľák s Vrábľom, prvý menovaný vystrelil a Lacko Vrábeľ tečom usmernil loptu do brány. Po polhodine hry sa bravúrnym zákrokom vyznamenal domáci gólman „Dima“ Prysiazhniuk, ktorý na brankárovej čiare robinzonádou vyrazil hlavičku hostí po rohovom kope. Štvorgólovú jedenásťminútovku zavŕšili v 32. minúte bývalí spolužiaci Danko so Špilárom, ktorý si po spätnej prihrávke sitníckeho sokola pripísal deviaty gól v sezóne. V 43. minúte vyslal ďalšiu jedovatú strelu spoza šestnástky Erik Vaško, jeho projektil z dvadsiatich metrov však Marušák vyrazil na roh. Ani po zmene strán nebola núdza o vyložené príležitosti. V 54. sa o svoj druhý gól v stretnutí pokúšal Pavol Bunda, no jeho šikovnú strelu špicákom vytlačil Marušák nad brvno. O tri minúty neskôr sa o zakončenie alá Thiery Henry pokúšal Dávid Danko, brankár hostí sa však opäť vyznamenal. V 60. minúte sa tretíkrát v stretnutí pokúšal o skórovanie spoza šestnástky Erik Vaško, aj v tomto prípade však vynikol Marušák v bráne hostí. Ten však o minútu neskôr nestačil na hlavičku Frederika Vargu, ktorý ku svojmu skvelému výkonu pridal po centri kapitána Jakubča aj gól. V záverečnej polhodine si sľubné príležitosti vypracovali dvakrát Poľák, dvakrát Špilár, raz Varga, Vrábeľ a Jakubčo, no v zakončení tentokrát nepochodili. Bodku za stretnutím dal v 88. minúte úspešným zákrokom striedajúci brankár Stropkova Tomáš Majerník, ktorý zneškodnil samostatný nájazd hostí.
Stropkovčania, aj napriek absencii štyroch hráčov základnej zostavy, odskočili po 15. kole svojím prenasledovateľom na rozdiel šiestich bodov a pred záverečným stretnutím so Svidníkom je o ich víťazstve v jesennej časti sezóny rozhodnuté. V derby zápase však nechcú nič podceniť a aj preto budú opäť potrebovať divácku podporu. Začiatok zápasu je naplánovaný na sobotu 4.11. o 13:30.
Góly: 22. Bunda, 25. Špilár, 28. Vrábeľ, 32. Špilár, 61. Varga
Zostava: Prysiazhniuk (67. Majerník)- Poľák, Pavlík, Jakubčo, Jaselský (71. Tabiš)- Bunda (64. Haško), Vaško, Varga, Danko (77. Veselý)- Špilár, Vrábeľ

V Snine plný bodový zápis stropkovských dorastencov

Podobne ako pred týždňom stropkovskí muži, aj obe kategórie dorastencov si zo Sniny priviezli plný bodový zisk. Zverenci trénerov Alojza Lehockého a Alojza Špaka sa v tabuľkách pohybujú na popredných priečkach a svoje bodové konto môžu ešte vylepšiť v záverečnom stretnutí na domácej pôde proti tabuľkovému susedovi z Humenného v nedeľu 5.11. o 10.00, resp. 12.15.
II. liga starší dorast
Snina – Stropkov 0:2 (0:1)
Góly: Džupin, Berežný
Zostava: Rusinko- Kapa, Lipák, Belina, Cuprišin- Korba, Džupin (61. Berežný), Fečo, Preksta – Bedruň, Farkaš
II. liga mladší dorast:
Snina – Stropkov 0:3 (0:0)
Góly: Gonos 2, Novotňák
Zostava: D. Slivka- Rapáč, Mačuga, Glovacký, Kollarik- Artim, Slobodník, Cichý, Kmiť- Gonos, Novotňák; striedali: M. Bujdoš, Čabala, J. Slivka.

Žiaci ukázali potenciál

Počas posledného víkendu odohrali majstrovské zápasy aj všetky žiacke družstvá MŠK. Starší žiaci doma privítali suveréna Východu Tatran Prešov. Kategória U15 potrápila svojho súpera a najmä v druhom polčase ukázala množstvo svetlých chvíľ. Družstvo U14 aj napriek snahe podľahlo fyzicky zdatnejšiemu protivníkovi. V nedeľu cestovali na pôdu prešovskej akadémie mladší žiaci. U13 dlho držala tesný stav, no sériou chýb nakoniec prehrala rozdielom triedy. Jeden z najlepších výkonov sezóny predviedla kategória U12, ktorá sa výkonom vyrovnala súperovi. Už v piatok odohrajú mladší žiaci v poobedňajších hodinách domáce zápasy s Trebišovom. Starší žiaci cestujú v nedeľu do Bardejova.

Rovné – Kalnište 5:0 (3:0)
Góly: P. Vansa 3, T. Simko, L. Kseniš (pk)

Tisinec – Sitníky 1:2 (0:1)
V derby západe začali lepšie hostia. Už v 9. minúte mali výhodu pokutového kopu, ktorý využil Motyka. Do polčasu sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Tisinec išiel do druhého polčasu hrou, aby zvýšil svoju útočnú hru, no boli to opäť hostia, ktorí zvýšili skóre zápasu, keď rýchlym brejkom pätičkou zvýšil Flešár. Domáci upravili na 1:2 hlavičkou Čepu až v závere zápasu.

Zasadnutie VV OOFZ Svidník dňa 19.10.2017:
Schválil termín konania Volebnej konferencie dňa 2.12.2017 o 10.00 hod. v priestoroch reštaurácie U richtára /budova MsÚ/ vo Svidníku
Zvolil Volebnú komisiu v zložení: Mikuláš Mašlej – predseda, Ivan Mackanin – člen, Michal Holub – člen
Vyzýva členov OOFZ na predloženie návrhov kandidátov na volené funkcie OOFZ do 23.11.2017, písomne na sekretariát OOFZ
Vyzýva členov OOFZ na predloženie návrhov na ocenenie jubilantov pri dožití významných životných jubileí do 16.11.2017, písomne na sekretariát OOFZ
Schválila výsledky 12.kola 6.ligy dospelých, 7.kola 4.ligy dorastu, 7.kola 3.ligy žiakov
Schvaľuje žiadosť ŠK Ondava Tisinec o zmenu termínu stretnutia 14. kola 7.ligy dospelých Tisinec – Havaj z 05.11.2017 na 04.11.2017 o 13.30 hod. – vzájomná dohoda, poplatok 10 eur- Tisinec
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
Trestá hráča FK Tisinec – Michal Potoma – 115950– DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 26.10.2017, podľa DP 37/3, poplatok 10 eur.
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl.84 ods.1 DP).
KR berie na vedomie podnet FK Tisinec zo stretnutia Breznica – Tisinec a zároveň žiada FK Tisinec o konkretizáciu podnetu (uvedenie presnej minutáže zo stretnutia, ktorej sa podnet týka).
14. kolo – dospelí/ 6. liga / 2017/2018 05. 11. 2017 (13:30)