smahu správy

Mesiac úcty k starším v Oľšavke s vystúpením rodákov

obrazokPo uvítacej piesni pre všetkých prítomných, predovšetkým pre višavských seniorov, v podaní FS Oľšavčanka sa v nedeľu, 15.októbra 2017 začala krátko po 16.00 hod. obecná akcia pri príležitosti „Mesiaca úcty k starším“, ktorú zorganizovalo vedenie obce v spolupráci s ZO ÚŽS Oľšavka.

Po minuloročnej premiére sa tento rok konala po druhý raz a verím, že sa z nej stane pre občanov seniorov do budúcna aj tradíciou.
Tohtoročné stretnutie oproti minuloročnému bolo obohatené aj o vystúpenie rodákov. Pozvanie prijali rodák Štefan Kmiť – Bučkív, ktorý mal aj posilu a prítomným sa v oficiálnej časti predstavil troma piesňami. Pozvanie prijal a svojím vystúpením s vlastnými skladbami potešil aj Jožko Kmiť – Cuprív.
Obecnej akcie sa zúčastnila aj časť pozvaných hostí zastupujúcich verejnú správu a kandidáti na post poslancov samosprávneho kraja.
Nechýbalo privítanie hostí od starostu a príhovor k seniorom obohatený poéziou s názvom „Sestra staroba“.
Po odsúhlasení poslancami obecného zastupiteľstva sa taktiež začalo s novou tradíciou na takejto obecnej akcii, a to oceňovaním jubilantov s dovŕšením veku 70, 75, 80, 85, 90 a viac v danom roku. Ocenení seniori si okrem gratulácií hostí, predsedníčky Únie žien ZO Oľšavka a starostu domov odniesli kyticu a malú pozornosť, ako spomienku na ich životné jubileum. Na záver oficiálnej časti nechýbalo pre oslávencov a ostatných seniorov aj spontánne zaspievanie „Mnohaja, blahaja lita“.
Počas menšieho pohostenia pokračovala dobrá nálada so spevom a hudobným sprievodom v podaní rodáka Štefana Kmiťa, ktorý je aj členom hudobnej skupiny Kelemenskí furmani.
Za úspešnú akciu poďakovanie patrí vedúcej FS Oľšavčanka Emílií Dziakovej, hudobnému sprievodu otcovi duchovnému Dušanovi Skoncovi, rodákom, ktorí obohatili kultúrny program a mali významný podiel na dobrej zábave, nálade seniorov, a to Kmiťovcom Štefanovi a Jožkovi, Štefanovi Maťašovi, Pekárni Šandál za poskytnutie sladkého pečiva, takisto našej občianke Alene Čaklošovej a firme Timdži s jej vedúcou za osladenie si posedenia pri dobrom zákusku, ako aj všetkým ostatným, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na zorganizovaní akcie.
Ján Biroš, starosta obce Oľšavka

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok

redakcia | 27. 10. 2017 | Obce okresu | Odkaz na článok | | 136x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou