Futbal 43/2017

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Snina – Stropkov 1:2 (1:1)

Súboj druhého s prvým a najlepšieho útoku proti najlepšej obrane. Aj takéto prívlastky malo stretnutie Sniny, ktorá predtým doma ešte neprehrala, proti Stropkovu, ktorý v tejto sezóne ešte neprehral na pôde súpera. Aktívnejšie začali domáci, ktorí sa už v 6. minúte ujali vedenia. Po štandardnej situácii zostal na zadnej žrdi osamotený Jozef Skvašík a pohodlne doklepol loptu do siete – 1:0. Stropkovčania sa proti agresívnej hre domácich spočiatku ťažko presadzovali, no postupne začali preberať iniciatívu. Strely Špilára a Vaška síce smerovali pár metrov od Lojkovej brány, no v 44. minúte už bolo vyrovnané. K obratu zavelil kapitán Peter Jakubčo, ktorý skóroval z priameho kopu po faule na Jakuba Kimáka na hranici šestnástky. Domáceho brankára zmiatol obranca v múre, ktorý Jakubčovu strelu tečoval do jeho protipohybu. Tesne pred koncom prvého dejstva mohol nakloniť misky váh na stranu Stropkovčanov Pavol Bunda, svoju sľubnú príležitosť však nepremenil, a tak sa do šatní odchádzalo za stavu 1:1. V druhej štyridsaťpäťminútovke pokračovali obidve mužstvá v bojovnom kolektívnom výkone a bolo zrejmé, že o víťazovi rozhodne jediný gól. Ten mal na kopačke po pár minútach hry Jakub Kimák, z bezprostrednej blízkosti po štandardke však prekopol Lojkovu bránu. Tréner hostí Vladimír Rusnák poslal v 62. minúte na ihrisko ofenzívneho žolíka „Lacka“ Vrábľa, ktorý hneď o minútu neskôr rozjasal stropkovskú časť publika. Po centri Petra Poľáka si Vrábeľ z pozície ľavého krídla zbehol na zadnú žrď a v páde hlavičkou usmernil loptu do siete. Tretí gól mohli Stropkovčania pridať dvadsať minút pred koncom, v nájazde dvoch proti jednému však Špilár zvolil strelu, ktorú Lojka vyrazil. Od 79. minúty dohrávali hostia bez vylúčeného Jakuba Kimáka, ktorý zmaril vyloženú šancu Sniny nedovoleným zákrokom pred šestnástkou. Domáca snaha vyrovnať priniesla v závere viacero šancí, fantastický výkon stropkovského brankára Prysiazhniuka a obetavé zákroky hráčov v defenzíve znamenali konečný výsledok 1:2.
Hoci o výjazd autobusom pre divákov nebol veľký záujem, po vlastnej osi si cestu na sninský štadión našlo mnoho priaznivcov Stropkova. Sériu neporaziteľnosti natiahli Stropkovčania na číslo 10 a na čele tabuľky majú trojbodový náskok. Do konca tohto roka im zostáva odohrať dve domáce stretnutia, proti Svitu, resp. Svidníku. Hoci sa Stropkovčanom na domácom ihrisku doposiaľ nedarilo tak ako vonku, na potvrdenie vedúcej pozície a zisk jesenného prvenstva budú potrebovať podporu domácich tribún. Začiatok zápasu so Svitom je naplánovaný na sobotu 28. októbra o 14.00 hod.
Góly: 44. Jakubčo, 63. Vrábeľ
Zostava: Prysiazhniuk- Petrišin (42. Danko, 90. Haško), Pavlík, Kimák, Jaselský- Poľák, Vaško (93. Veselý), Jakubčo, Bunda (62. Vrábeľ, 92. Tabiš)- Varga, Špilár.

Gól: Lipák
Zostava: Majerník- Paluba, Lipák, Belina, Cuprišin- Džupin (61. Berežný), Veselý, Fečo, Haško- Vrábeľ, Farkaš

II. liga mladší dorast:
Stropkov – Lipany 1:3 (0:1)
Zostava: D. Slivka- Rapáč, Mačuga, Glovacký, J. Slivka- Artim, Slobodník, Cichý, Kmiť- Gonos, Novotňák; striedali: Čabala, M. Bujdoš, Jobko

Žiaci proti Snine striedavo úspešní

Počas posledného víkendu odohrali žiacke družstvá zápasy proti Snine. Staršie kategórie U15 a U14 cestovali na novú umelú trávu, kde svojimi výkonmi nepresvedčili a odniesli si výrazné prehry. Mladší žiaci v kategóriách U13 a U12 sa predstavili v domácom prostredí a po pomalších začiatkoch sa postupne dostali k víťazstvám. Už dnes odohrajú svoje posledné majstrovské zápasy všetky družstvá prípraviek. V domácom prostredí privítajú výbery z Lipian. Začiatky zápasov sú stanovené na 14.15 a 15.30 hod. na umelej tráve.

U15: MFK Snina 4:1 MŠK Tesla Stropkov
Gól: Bodnár
U14: MFK Snina 9:0 MŠK Tesla Stropkov
U13: MŠK Tesla Stropkov 4:1 MFK Snina
Góly: Vaško, Čonka, Veselý D., Andrejko
U12: MŠK Tesla Stropkov 11:6 MFK Snina
Góly: Olách 5, Žulevič 2, Sejka, Korady, Nábožný, Veselý J.
-mšk-

V minulotýždňovom vydaní týždenníka Spektrum bol v sekcii „Z futbalových ihrísk okresov Stropkov a Svidník“ uverejnený komentár k zápasu Lomné – Sitník, ktorý nezodpovedal priebehu zápasu a urazil klub FO Sokol Sitník, jeho členov, hráčov ako aj fanúšikov.
FO Sokol Sitník chce týmto svojím vyjadrením reagovať na tento komentár.
V prvom rade tvrdíme, že komentár k zápasu by mali podávať osoby prítomné na zápase, pretože ak dotyčná osoba, ktorá tento komentár napísala, musela byť na úplne inom zápase.
Tvrdiť, že domáce mužstvo malo navrch je veľké klamstvo. Do 25. minúty mohlo mať mužstvo domácich po zápase, pretože už vtedy mohlo prehrávať rozdielom triedy nebyť nulovej efektivity v zakončení našich hráčov.
Udelenie červenej karty pre domáceho hráča bolo úplne zaslúžené. Za jeho zákrok na nášho hráča ho mal hlavný rozhodca vylúčiť hneď bez druhého napomínania žltou kartou a následne po vylúčení mu vylúčený hráč vytrhol karty z ruky a porozhadzoval ich po ihrisku, mohol byť zápas ukončený vo Vami spomenutej 25. minúte!
Napísať, že je uražajúce si vybavovať rozhodcu sú veľmi silné slová. Tak sa prosím obráťte na OOFZ vo Svidníku a overte si túto skutočnosť kto a či niekto z nášho klubu vybavoval zmenu hlavného rozhodcu!
Ak sa Vy cítite natoľko ukrivdený, tak podajte podnet na prešetrenie zápasu na OOFZ vo Svidníku a poskytnite im videozáznam z tohto zápasu alebo ho verejne zverejnite, aby verejnosť videla čo sa u Vás dialo a deje počas majstrovských stretnutí tejto súťaže.
Výbor FO Sokol Sitník

Kalnište – Lúčka 1:0 (0:0)
Góly: J. Ivan
ŽK: 0 – J. Husivarga, Ľ. Argay

Breznica – Tisinec 2:0 (1:0)
Úvod lepšie vyšiel domácim, ktorí už v 5. minúte nepremenili veľkú šancu Puchyrom. Hostia odpovedali o 10 minút, keď jedinú šancu v zápase si hostia vypracovali Demjanom, no ten zoči-voči brankárovi Potomovi mieril vedľa. V závere 1. polčasu sa domáci predsa len dočkali vedenia, keď úspešným strelcom bol domáci Macko. Úvod 2. polčasu lepšie zachytili domáci, keď už v 55. minúte zvyšoval po skvele zahratom signáli Medvec, keď predtým 2× domáceho Mulíka vychytal hosťujúci brankár Vateha. Keďže domáci už gól nepridali, ani v početnej výhode, zápas sa skončil pre hostí ešte prijateľne.
Góly: M. Macko, L. Medvec
ŽK: M. Staško, R. Kočiš – M. Potoma (ČK po 2. ŽK), P. Skysľak

Sitníky – Stročín 5:1 (1:0)
Po viacerých nevyužitých šanciach sa domáci ujali vedenia v 35. minúte gólom Motyku. Do polčasu sa domácim nepodarilo streliť gól. Avšak druhý polčas už patril jednoznačne domácemu mužstvu, kedy strelili 4 góly. Hostia znížili výsledok pred koncom zápasu.
Góly: M. Šuca, M. Motyka 3, M. Durkáč – L. Kostelník
ŽK: T. Berežný, M. Hajduk – 0

Havaj – Lomné 0:4 (0:1)
Hostia zaslúžene zvíťazili a odnášajú si 3 body. Zápas s prehľadom rozhodoval F. Bodnár.

Kuková – Miňovce 8:2 (6:0)
Góly: I. Lukáč 2, Ľ. Vereščák 4, Š. Vaško 2 – M. Kasarda, Š. Petro

Radoma – Hrabovčík 1:1 (1:1)
Hostia boli lepší v 1. polčase. V druhom domáci zapli na vyššie obrátky, zatlačili hostí pred vlastnú šestnástku, nevyužili dve veľké šance. Hostia hrozili len z protiútokov a zápas skončil spravodlivou remízou.
Góly: B. Friček – D. Horbaj
ŽK: S. Labanc, M. Labuda – J. Mulík, R. Horváth, J. Karala

Chotča – Rovné 2:0 (1:0)
Domáci za stálej prevahy z množstva nevyužitých šancí, využili iba dve Fejkom a Kmiťom.

Havaj – Tisinec 14:0 (6:0)
Góly: P. Fedorišin, D. Gundzik, A. Homza 4, P. Popovič 4, Ľ. Čatloš 2, A. Blanár – M. P. Berik (vlastný)

Zasadnutie VV OOFZ Svidník dňa 19.10.2017:
Schválil termín konania Volebnej konferencie dňa 2.12.2017 o 10.00 hod. vo Svidníku
Zvolil Volebnú komisiu v zložení: Mikuláš Mašlej – predseda, Ivan Mackanin – člen, Michal Holub – člen
Vyzýva členov OOFZ na predloženie návrhov kandidátov na volené funkcie OOFZ do 23.11.2017, písomne na sekretariát OOFZ
Vyzýva členov OOFZ na predloženie návrhov na ocenenie jubilantov pri dožití významných životných jubileí do 16.11.2017, písomne na sekretariát OOFZ
Schválila výsledky 11.kola 6.ligy dospelých, 6.kola 4.ligy dorastu, 6.kola 3.ligy žiakov
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
Trestá hráča FK Lomné – František Roba – 1247817– DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 19.10.2017, podľa DP 37/3 a zároveň trestá hráča DO zastavením športovej činnosti na 3 mesiace nepodmienečne od 23.10.2017 s prerušením trestu počas zimnej prestávky od 6.11.2017 do 31.3.2018, podľa DP 49/1e,2e, poplatok 10,– EUR
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl.84 ods.1 DP).
Berie na vedomie podanie na komisiu od MFK Slovan Giraltovce.
13. kolo – dospelí/ 6. liga / 2017/2018 29. 10. 2017 (14.00)