smahu správy

Na otvorenie plavárne si ešte počkáme

obrazokNie je tajomstvom, že bazén na Krytej plavárni pri ZŠ Konštantínova si už dlhšie vyžadoval rozsiahlejšiu rekonštrukciu. Zlepšenie technického stavu a opravy sa odsúvali ešte v minulosti nejaké to obdobie na vedľajšiu koľaj.

V poslednom období poskytované služby plavárne zaznamenali nejednu investíciu, a v tomto smere je vízia pokračovať aj naďalej. Rekonštrukčné práce a odstraňovanie havarijného stavu začaté počas letných prázdnin ukázali, že porúch na odstránenie je viacero. Samospráva na opravu získala dotáciu z Ministerstva školstva SR vo výške 30 000 eur, hoci žiadala 45 tisíc. Mesto po zhodnotení rozpočtu vopred vedelo, že 30 tisíc bude málo, preto potrebných ďalších 25 tisíc zainvestuje z vlastných zdrojov, a opätovne požiada ministerstvo o dofinancovanie odstraňovania havarijného stavu.
„Po zhodnotení technického stavu bolo konštatované, že zatekajú žľaby okolo bazénu. Vo verejnom obstarávaní bol vybratý dodávateľ, ktorý túto poruchu odstránil. Po napustení vody sa zistilo, že to nie je jediné, čo je nutné bezodkladne opraviť. Z priestoru pochôdznych plôch okolo bazénu do jeho suterénu zatekala voda, načo statik odmietol vydať povolenie a jeho vydanie podmienil až do chvíle, kým sa neodstráni aj tento problém. Dnes (piatok, 13.10., pozn. redakcie) bude uzatvorený dodávateľ na odstránenie porúch v ďalšej etape,“ skonštatoval stav plavárne primátor Stropkova. Na odstránenie tejto skutočnosti, izoláciu a nové položenie dlažby, mám mesto 30 dní. Ak sa odstráni spomínané a nevzniknú ďalšie neočakávané komplikácie, plaváreň by mala byť otvorená koncom novembra. Popri týchto už zrealizovaných prác a prác, ktoré plaváreň očakáva, chce mesto zainvestovať aj do zatraktívnenia priestorov. „Po súčinnosti vedenia plavárne a školy máme vyhliadnutí tobogán do plaveckého bazénu, ktorý bude na programe dňa vtedy, keď bude bazén pripravený na prevádzku. Nebolo by zodpovedné investovať prv do vnútorného zariadenia, kým sa neodstráni havarijný stav,“ uzavrel primátor O. Brendza. Vedenie školy posunutie otvorenia plavárne a odstávka z pohľadu vyučovacieho procesu veľmi nepotešila, no zároveň je rado a verí, že konečne stav bazénu nebude brániť jeho bezproblémovej prevádzke.
-r-

obrazok

redakcia | 20. 10. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 389x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou