smahu správy

Ponuka zimných športov v Stropkove sa už túto sezónu rozrastie o možnosť lyžovania

obrazokMesto Stropkov bol v minulosti známe, že popri letných športoch sa obľube tešili aj tie zimné. Vo veľkej miere si ich chodila vychutnávať nielen široká verejnosť Stropkova a okolia, ale aj zahraniční turisti. Dnes sa už na časy minulé z vtedy aktívneho turistického areálu „Pod vlekom“ dá len spomínať. Za jeho nečinnosť sa v posledných rokoch podpísalo viacero faktorov, ktoré ho doslovne odstavili od života. Veľký vlek je zlikvidovaný, malý sa stal nefunkčným, chýbali mu platné revízie.

Všetci, ktorí tento areál poznajú, ho svorne nazývajú „Pod vlekom“, a tak to ostane aj naďalej. V priebehu minulého týždňa bola na 200 metrovej zjazdovke s umelou lyžiarskou plochou dokončená inštalácia nového vleku, ktorý bude môcť verejnosť využívať počas celého roka.
„Mesto veľmi oceňuje iniciatívu stropkovských lyžiarov, konkrétne Stana Motyku a kolektívu, ktorí pripravili projekt obnovy a inštalácie nového vleku. Spoločne sa nám podarilo obstarať funkčný, repasovaný vlek, s potrebnou certifikáciou, ktorý budú môcť využívať na tréning nielen lyžiari, začiatočníci, ale aj široká verejnosť. V spolupráci s oddielom lyžiarov Olymp chceme v nových podmienkach rozbehnúť lyžiarsku predprípravu pre najmenších, aby sa naučili základy lyžovania. Je to ďalšia atrakcia, ktorá má ponúknuť využitie voľného času nielen počas zimných mesiacov, ale aj počas celého roka, či v rámci vyučovania telesnej výchovy. Tešíme sa, že sa nám podarilo do Stropkova vrátiť niečo, čo prestalo fungovať a lyžovaniu na malej umelej zjazdovke tak už nič nebráni,“ uviedol primátor Ondrej Brendza.
Areál v týchto dňoch čaká inštalácia novej trafostanice. Postupne sa chce radnica zamerať aj na rekonštrukciu turistickej ubytovne v rámci projektu Interreg Slovensko – Poľsko 2014–2020. V prvej etape chce pozornosť venovať jej prízemiu, kde by v jednej jeho časti vzniklo informačné turistické centrum pre športovcov zimných a letných športov, turistov, cyklistov či bežcov.
-r-

obrazok obrazok

redakcia | 20. 10. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 442x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou