smahu správy

Stropkovský cintorín má prvý automat na sviečky

Mestský podnik Služba začal koncom augusta na stropkovských pietnych miestach s rozsiahlou rekonštrukciou. V týchto dňoch začaté práce pokračujú, vedenie podniku ich ukončenie predpokladá koncom októbra. Okrem rekonštruovania spevnených plôch, odvodňovania chodníkov, pokladania zámkovej dlažby, osádzania verejného osvetlenia a mnoho ďalších, je novinkou uplynulého týždňa automat na sviečky. Sviečkomat má slúžiť verejnosti v prípade, že cestou na cintorín sviečku nezoženú, alebo ju jednoducho zabudnú kúpiť. Návštevníci stropkovských cintorínov ho nájdu v blízkosti Domu nádeje.
Aj keď stropkovské pohrebné a cintorínske služby v Dome nádeje nedávno rozšírili o predajné priestory, kde okrem iného môžete nájsť najčastejšie potrebné kahance či vence, sviečkomat je tu pre verejnosť non-stop. „Keďže verejnosť pietne miesta navštevuje aj po pracovnej dobe našich zamestnancov, rozhodli sme sa pre inštaláciu sviečkomatu. Výhodou tohto zariadenia je, že nie je viazané na otváraciu dobu žiadneho kamenného obchodu a funguje prakticky nepretržite. Poskytuje možnosť výberu celého kahanca alebo náplne. Manipulácia s ním je jednoduchá, na vysvetlenie je na jeho jednej strane aj návod na použitie. Dopĺňať sa bude pravidelne dva razy týždenne, alebo podľa potreby, aby boli sviečky návštevníkom vždy k dispozícii. Ak by sa niečo také vyskytlo, na sviečkomate je kontaktné číslo a zjednali by sme okamžitú nápravu,“ uviedol Dušan Lukáč, vedúci strediska mestského podniku Služba. Automat na predaj sviečok nie je bežným ani na iných mestských cintorínoch vo väčších mestách. Spolu s mestami Svidník a Bardejov sa Stropkov zaradil medzi prvé mestá, ktoré sa rozhodli takýto sviečkomat zakúpiť. Vedenie Služby verí, že si svoju obľubu nájde aj v kruhoch stropkovskej verejnosti a prinesie pozitívne ohlasy.
-r-

obrazok

redakcia | 20. 10. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 1497x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár
[1]
Marianna30 25. 10. 2017 o 02.35 hod. IP: 46.182.19.XXX

Takúto vymoženosť je treba privítať. Len ide o to, že ceny sviečok by mala byť najnižšie. Inak si ich ľudia kúpia v meste, a donesu vo vrecku na cintorín. Vo filme Srdečný pozdrav ze Zeměkoule, sme mali možnosť vidieť aj automat na vodu. Bol v lese, a návštevníci pri vhodení mince dostali do kelímku 1 dcl vody. Ale automat na sviečky tam nebol. V roku 2017 robotizácia preniká aj k nám.Ťechňika boľšaja… :-D

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou