Turnaj mladších žiačok vo 4-kovom volejbale skupina „ A“, oblasti východ

obrazokDňa 12.10.2017 sa naše žiačky, prevažne so 7. ročníka športovej triedy na ulici Mlynskej, hrajúce pod hlavičkou MVK Stropkov, zúčastnili prvého turnaja skupiny „A“ vo Vranove n/Topľou v 4-kovom volejbale mladších žiačok oblasti východ.

V základnej skupine sa naše dievčatá postupne stretnú s rovesníčkami so Sniny, Trebišova, Svidníka, Vranova n/Topľou a to turnajovou formou. Prvého merania síl sa zúčastnilo 10 zverenkýň trénera Mgr. Milana Haľka. Súperkami im boli dievčatá so Sniny, Trebišova a Vranova n/T.
V prvom stretnutí sme nastúpili proti družstvu z Trebišova. Dievčatá podali veľmi kvalitný výkon, a v oboch setoch dominovali vo všetkých činnostiach, hlavne v útoku na sieti. Súper bol síce snaživý, ale to im však nestačilo ani na zisk setu. Stropkovčanky zvíťazili hladko 2:0.
V ďalšom zápase nás čakal domáci oddiel z Vranova n/Topľou. Naše dievčatá dokonale zužitkovali všetky získané skúsenosti z minulej sezóny. Po veľmi kvalitnom výkone na podaní a v poli súpera odprevadili z palubovky v pomere 2:0.
Tretí zápas proti hráčkam Sniny sa niesol opäť na víťaznej vlne. Kvalitný servis, dobrý útok na sieti, ale hlavne oduševnený a kolektívny výkon boli základným stavebným kameňom. Výsledok 2:0 hovorí jasnou rečou. Nielenže naše dievčatá nestratili ani set, ale svojím výkonom si vybudovali zdravý rešpekt aj od súperových hráčok.
S výkonom svojich zverenkýň vyjadril spokojnosť aj ich tréner. Ak budú dievčatá pokračovať v nastolenom trende, a latku výkonov budú posúvať stále vyššie, čaká ich opäť veľmi zaujímavá sezóna. Pevne veríme, že tak ako aj tá minulá plná úspechov.
MVK Stropkov reprezentovali: L. Lehocká, P. Rusinová, S. Hricová, R. Dzurjová, S. Kočišová, Š. Cichá, E. Maťašová, B. Miháliková, Z. Berežná a K. Gombitová. Trénerom družstva je Mgr. Milan Haľko.