Futbal 42/2017

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Vyšné Opátske 1:1 (1:1)

V stretnutí dvoch mužstiev, ktoré zhodne ťahali šnúru ôsmich zápasov bez prehry, začali aktívnejšie domáci. V 6. minúte mohol po centri kapitána Jakubča otvoriť skóre Jakub Kimák, jeho hlavička však smerovala len do bočnej siete. O štyri minúty neskôr, sklepol Kimák po Petrišinovej štandardke loptu Frederikovi Vargovi, ktorý však vo vyloženej príležitosti zoči-voči Tkáčovi netrafil loptu ideálne a prekopol bránu. Naopak, hostia premenili hneď svoju prvú šancu a v 14. minúte sa ujali vedenia. Po krídelnej akcii a následnom centri sa k odrazenej lopte pred šestnástkou dostal Lukáš Urban a prudkou strelou z half-voleja rozvlnil sieť za chrbtom domáceho brankára- 0:1. Stropkovčanov však tento moment nepoložil a pokračovali v ofenzívnej snahe, ktorá vyústila do vyrovnávajúceho gólu. Po presnom centri Pavla Bundu v 30. minúte prekonal hosťujúceho brankára Oliver Špilár, ktorý skóroval hlavou už v treťom stretnutí po sebe. Ten istý hráč mohol v 41. minúte po kombinácii Poľáka s Petrišinom pridať aj svoj druhý gól v stretnutí, tentokrát však mieril hlavou tesne nad. Po zmene strán sa hra vyrovnala a obidve mužstvá vychádzali zo zabezpečenej defenzívy. Stropkovčania mohli nakloniť misky váh na svoju stranu najmä po štandardných situáciách. Priamy kop Vargu však preletel ponad bránu hostí a center Pavla Bundu smerujúci do brány zastavil obranca rukou. Keďže sa však lopta predtým odrazila od zeme, posúdil hlavný rozhodca tento moment, na prekvapenie domácich hráčov aj divákov, ako dovolené hranie rukou. V závere mohol strhnúť víťazstvo na stranu svojho mužstva Martin Haluška, obetavým zákrokom mu v tom zabránil domáci obrana Maroš Jaselský.
Po záverečnom hvizde tak svietil na ukazovateli nerozhodný stav 1:1, čo pre obidve mužstvá znamenalo predlženie série neporaziteľnosti na číslo 9. Stropkovčania sa týmto výsledkom zároveň posunuli do čela tabuľky, keďže Snina prehrala na pôde Veľkých Revišť. Najbližšie stretnutie Stropkovčanov je na programe práve na pôde Sniny, v nedeľu o 14.00 hod. Tento zápas môže rozhodnúť o víťazovi jesennej časti súťaže a preto Stropkovčania organizujú zájazd pre fanúšikov, viac informácii nájdete v ozname pod článkom.
Gól: 30. Špilár
Zostava: Pry¬siazhniuk – Petrišin (65. Vrábeľ), Kimák, Pavlík, Jaselský- Poľák, Jakubčo, Vaško, Bunda (82. Haško)- Varga, Špilár.

Góly: Haško, Vrábeľ
Zostava: Majerník- Paluba, Lipák, Belina, Kapa- Jesenský, Veselý, Fečo, Haško- Vrábeľ, Farkaš; striedali: Korba, Preksta, Džupin
II. liga mladší dorast:
Vranov – Stropkov 2:0 (1:0)
Zostava: D. Slivka- Rapáč, Mačuga, Glovacký, J. Slivka- Kollarik, Slobodník, Cichý, Kmiť- Gonos, Novotňák; striedali: Čabala, M. Bujdoš, L. Zápotocký, K. Bodnár.

Mládež v akcii

Počas víkendu odohrali všetky žiacke družstvá svoje zápasy pričom ich spoločným súperom boli výbery Michaloviec. Starší žiaci sa predstavili v domácom prostredí. Kategória U15 po nepresvedčivom výkonec odchádzala zo zápasu s víťazstvom. Menej sa darilo ich mladším kolegom, ktorí svojmu súperovi vysoko podľahli. Mladší žiaci cestovali na svoj zápas na ihrisko súpera a v oboch prípadoch podľahli kvalitnejšiemu družstvu. Najbližšie sa starší žiaci predstavia na novej umelej tráve v Snine a v nedeľu privítajú rovnakého súpera na domácom ihrisku mladší žiaci.

Chotča – Kalnište 1:0 (0:0)
Domáci začali lepšie, ale svoje šance nepremenili. Potom sa hra vyrovnala so šancami na oboch stranách. V druhom polčase domáci v 52. minúte, po vyšachovaní hosťujúcej obrany, strelili gól Kmiťom. Domáci tím bol o ten gól lepším mužstvom.
Góly: D. Kmiť
ŽK: D. Kmiť, D. Gombár – L. Pavuk

Rovné – Radoma 0:5 (0:3)
Góly: 0 – D. Malačina 3, B. Friček 2
ŽK: R. Tyč, M. Vyravec, T. Simko, P. Vansa – S. Labanc, D. Sliva, Š. Rokyta, D. Malačina

Hrabovčík – Kuková 4:1 (0:0)
Góly: M. Hopko, M. Džurban (pk), V. Havrila, J. Karala – J. Oravec
ŽK: V. Tyč, D. Horbaj, M. Pustý – Š. Geffert, A. Eliáš, A. Kmec, Š. Fedor

Miňovce – Havaj 1:2 (0:0)
Domáci, po nevyužitých gólových príležitostiach, inkasovali v 2. polčase dva zlepené góly. Snažili sa aj napriek nepriaznivému výsledku, stačilo to však len na úpravu na 1:2.
Góly: Š. Petro – M. Dydňanský 2
ŽK: 0 – Š. Gundzik

Lomné – Sitníky 0:2 (0:0)
Hostia nastúpili na zápas s 10 hráčmi. Domáce mužstvo malo navrch, ale hostí podržal hlavný rozhodca, ktorý udelil domácim červenú kartu. Potom hostia posilnili a od 25. minúty sa hral futbal 12 proti 10. Je urážajúce, že mužstvo, ktoré hrá o 1. miesto musí vybavovať rozhodcu na vonkajšej pôde. Takže sa treba zamyslieť odkiaľ sa riadi futbal.

Stročín – Breznica 0:2 (0:1)
Nešťastný zápas pre domácich, pretože mali navrch a nevyužili 6 gólových šancí. Zatlačili súpera na jeho polovicu, no gól nestrelili. V závere súper využil dieru v obrane a strelil rozhodujúci druhý gól. Hral sa pekný futbal, na dobre pripravenom ihrisku, slušne, bez kariet.
Góly: 0 – Š. Mulik, Š. Olčák
ŽK: 0

Tisinec – Lúčka 2:1 (0:1)
Prvý polčas vôbec nevyzeralo, že hrá prvý so siedmym. Lúčka hrala kombinačný futbal a domácich nepustili k hre. Po zmene strán sa situácia zmenila. Hneď v úvode polčasu vyrovnal volejom P. Skysľak. Domáci začali behať, čo sa im aj vyplatilo. V 75. minúte po rýchlej akcii upravil skóre na 2:1 nestarnúci Čepa.
Góly: M. Čepa, P. Skysľak – S. Smetanka (pk)

Úradná správa č. 16 zo dňa 12. októbra 2017

Schválila výsledky 10.kola 6.ligy dospelých, 5.kola 4.ligy dorastu, 5.kola 3.ligy žiakov
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
Trestá hráča FK Kuková – Ľuboš Vereščák – 1257025– DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 12.10.2017, podľa DP 37/5(5žk), poplatok 10,– EUR
Vyhovela žiadosti hráča FK Sitníky – Marián Durkáč –1147882 – o upustenie od výkonu zvyšku DO a mení na podmienečne DO na 2 stretnutie so skúšobnou dobou od 12.10.2017 do 12.1.2018, podľa DP 41/2, poplatok 10 eur.
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl.84 ods.1 DP).
12. kolo – dospelí/ 6. liga / 2017/2018 22. 10. 2017 (14:00)