smahu správy

Posolstvo športovej akadémie žiakom cirkevnej školy Matej Tóth odovzdal osobne

Na zoznam veľkých úspechov 25 ročnej tradície Cirkevnej základnej školy sv. Petra a Pavla v Stropkove sa zapísalo stretnutie s Matejom Tóthom, minuloročným olympijským víťazom a majstrom sveta v chôdzi na 50 km, držiteľom svetového a európskeho pohára, štvornásobným atlétom Slovenska a športovcom roka 2016. Veľkým aplauzom, potešením a radosťou žiaci, pedagógovia a zástupcovia samosprávy reprezentanta Slovenska v atletike privítali 26.septembra. Sľub, prísť certifikát odovzdať osobne, tak tento charizmatický a usmiaty športovec dodržal.
Cirkevná škola sa po štvormesačnej bežeckej súťaži Dobrý beh O2 umiestnila na druhom mieste v rámci nášho kraja, čím získala certifikát Športovej akadémie Mateja Tótha. Vybehať škole tento mimoriadne atraktívny projekt pomohol tím 43 bežcov zložený zo žiakov, učiteľov, rodinných príslušníkov, priateľov i priaznivcov školy, ktorí spoločne nabehali presne 6 201, 66 km nielen doma, ale aj za hranicami Slovenska.
„Som rád, že sa nám podarilo rozhýbať bežcov a ísť spoločnou cestou tejto súťaže, pretože aj samotná cesta k cieľu, dosiahnuť športovú akadémiu na vašej škole, je odmenou. Teším sa, že vám dnes môžem odovzdať moje skúsenosti a skúsenosti celého tímu, fyzioterapeuta, trénerov, ktorí zostrojili unikátnu metodiku, ktorá môže byť správnym odrazovým mostíkom k športovej kariére. Nie je to len o olympijských víťazstvách a najvyšších métach, ale hlavne o radosti zo športu, aby ste pochopili, že šport je skvelý nielen pre zdravie, ale aj pre ducha a dokáže byť nápomocný pri zvládaní rôznych aj náročnejších životných situácií. Držím Vám všetkým palce, aby ste sa zdokonalili v športovaní, hýbali sa a šport patril k vášmu každodennému životu. Prajem veľa šťastných kilometrov, nech je šport radosťou, nie námahou, s množstvom príjemných športových zážitkov,“ zaželal všetkým prítomným držiteľ zlatej medaily OH Rio 2016 . Z rúk Mateja Tótha posolstvo športovej akadémie v podobe symbolickej plakety s odtlačkom jeho nohy prevzala riaditeľka CZŠ Mária Karašinská. Počas utorkového dopoludnia v škole vládla slávnostná, príjemná a miestami aj dojímavá atmosféra. S takto vzácnou návštevou si veľkí i malí športovci nenechali ujsť príležitosť a spoločne zabehli okruh na školskom ihrisku, či urobili „selfíčko“ na pamiatku z tohto výnimočného stretnutia.
-r-

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok

redakcia | 13. 10. 2017 | Šport | Odkaz na článok | | 63x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou