smahu správy

„Vymodeluj kúsok svojho sveta“

S finančnou podporou Nadácie Volkswagen Slovakia v rámci grantového programu Projekty zamestnancov v spolupráci so zamestnancom Volkswagen Slovakia, a.s. a našim dobrovoľníkom Lukášom Bielikom sa s veľkou radosťou realizoval v Dome detí Božieho milosrdenstva, n.o. ďalší projekt s názvom „Vymodeluj kúsok svojho sveta“.
Projekt vychádzal z potrieb celoživotného vzdelávania a osvojovania si praktických zručností osôb s telesným, mentálnym a kombinovaným postihnutím pomocou pracovnej terapie. Našou snahou je klientov naučiť a podporovať v samostatnom zvládaní pracovných činností každodenného života a viesť ich k tomu, aby nadobudnuté zručnosti bežne využívali vo svojom živote. Tento rok sme sa snažili posunúť klientov opäť ďalej a rozšíriť možnosti pracovnej terapie zaujímavejšou formou a to tak, že sme sa spoločne učili pracovať s hlinou. V rámci tvorivých dielničiek si klienti vytvárali rôzne keramické dekoračné predmety, ktoré boli dostupné aj verejnosti počas predaja na Stropkovskom jarmoku, a dokonca budú v predaji aj počas vianočných trhov v Stropkove v „domčekovom stánku.“ Novinkou pre všetkých nás bola práca na hrnčiarskom kruhu, ktorý sme si zabezpečili práve vďaka finančnému príspevku Nadácie Volkswagen Slovakia. Vyžadovalo si to veľa trpezlivosti naučiť sa základy práce s hlinou a točenia na kruhu, ale radosť z prvej zhotovené mištičky stála za všetku snahu.
Aj takýmto spôsobom sa snažíme zvyšovať a skvalitňovať poskytované sociálne služby, neustále ponúkať nové služby v našom zariadení a podporovať klientov v aktívnych pracovných zručnostiach. Darí sa nám to aj vďaka schváleným projektom a preto naše poďakovanie smerujeme k Nadácii Volkswagen Slovakia, pretože práve vďaka jej finančnej podpore mohli klienti domčeka nadobúdať nové poznatky a zručnosti.
DDBM, n.o.

obrazok obrazok obrazok

redakcia | 6. 10. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 595x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou