smahu správy

Majstrovstvá oblasť Východ – staršie žiačky – 1. kolo

V novej sezóne 2017/2018 sa v kategórií starších žiačok Majstrovstiev oblasť Východ predstaví 15 družstiev, medzi ktorými budú ako každý rok reprezentovať túto kategóriu hráčky MVK Stropkov A a MVK Stropkov B.

V základnej časti rozdelenej do štyroch skupín sa bude hrať turnajovým spôsobom na dva víťazné sety u každého. Prvé dve družstvá s každej skupiny po základne časti postúpia do finálovej osmičky, ktorá sa bude hrať dvojzápasmi na tri víťazné sety doma a vonku. Víťazné družstvo postupuje na M-SR priamo a družstvá z 3. a 4. miesta do semifinále M-SR. Družstvá z tretieho a štvrtého miesta základnej časti hrajú rovnakým systémom o celkové 9. – 15.miesto.
V prvom kole Majstrovstiev oblasť Východ starších žiačok (30.9.2017) družstvo MVK Stropkov A vycestovalo do Bardejova. V zápasoch proti Bardejovu a Kežmarku podali dievčatá dobrý výkon a jednoznačne zvíťazili. V zápase s Prešovom nezachytili jeho úvod a prvý set hladko prehrali. V nasledujúcich setoch zápas vyrovnali ale v tajbrejku nezvládli jeho záver a to ich stalo víťazstvo v zápase.
Družstvo MVK Stropkov B hostilo na domácej palubovke len tímy z Popradu a Spišskej Novej Vsi B, keďže košické dievčatá postihla viróza a na prvé kolo nepricestovali. Mladšie béčko podalo výborný výkon proti favoritovi z Popradu a zdolalo ho v dvoch setoch. V druhom zápase so Spišskou Novou Vsou B po hladkom priebehu prvého setu , poľavili v koncentrácií a zdramatizovali koncovku setu druhého, ktorú napokon zvládli a zvíťazili.
V najbližšom kole (7.10.2017) vycestuje MVK Stropkov A do Prešova a MVK Stropkov B odohrá turnaj v Spišskej Novej Vsi.
Výsledky
Skupina C: Stropkov A – Bardejov 2:0 (2,4), Stropkov A – Kežmarok 2:0 (7, 14), Stropkov A – Prešov 1:2 (-17,23,–15)
Skupina A: Stropkov B – Poprad 2:0 (24, 21), Stropkov B – Poprad 2:0 (10, 26)
MVK Stropkov A: Bednariková Sarah, Bartkovičová Sofia, Homzová Lívia, Juhasová Alexandra, Jurková Monika, Luberdová Daniela, Žihalová Ingrid, Tarabčáková Alexandra
Tréner: Mgr. Milan Haľko
MVK Stropkov B: Hašková Radka, Nemcová Nina, Nemcová Simona, Balážová Stela, Semancová Karin, Polivčaková Natália, Šafránková Emma, Dovičáková Klára.
Tréner: Mgr. Alexík Patrik
-pa-

redakcia | 6. 10. 2017 | Šport | Odkaz na článok | | 220x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou