Futbal 39/2017

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Krompachy – Stropkov 1:3 (1:2)

Domáci na svojom ihrisku v tejto sezóne ešte nepoznali trpkosť prehry. no Stropkovčania boli odhodlaní pokračovať vo víťaznej sérii a natiahnuť ju na číslo šesť. Tomu zodpovedal aj úvod stretnutia, ktorý najlepšie vystihol jeden z domácich fanúšikov: ,,Naši chlapci mali peršich 15 minút kolotoč zadarmo.“ Prvé dve strely z kopačky Vargu, resp. kapitána Jakubča ešte minuli priestor Burkušovej brány, no v 11. minúte už hostia vyhrávali. Loptu vybojoval pred súperovou šestnástkou Petrišin, posunul ju Vaškovi, ten vysunul do netradičnej pozície na pravé krídlo Burcáka, ktorý našiel prízemným centrom na prvej tyči Vargu a stropkovský dlháň strelou pod brvno otvoril svoj strelecký účet v zápase. Na rozdiel dvoch gólov mohol o dve minúty neskôr zvýšiť po kikse domáceho gólmana Peter Poľák, tomu však ku gólovému zakončeniu do odkrytej brány chýbalo pol kroka. Od tohto momentu sa o slovo v ofenzíve prihlásili aj domáci. Prienik rýchleho Slejzáka a jeho následná strela vedľa ešte vyrovnávajúci gól nepriniesla, v 33. minúte si však domáci predsa len zakričali „gól“. Po rohovom kope hlavičkoval obranca Michal Košč, jeho hlavičkový pokus vyrazil brankár Stropkova Prysiazhniuk pred nekrytého Rodzika, ktorý zblízka dorážkou vyrovnal. O deväť minút neskôr sa Krompachy mohli ujať vedenia, ukrajinský brankár vo farbách Stropkova „Dima“ Prysiazhniuk však predviedol zákrok svetovej extratriedy a robinzonádou vyrazil Gibalov priamy kop smerujúci do vinkľa na brvno svojej brány a z následnej dorážky Slejzák opäť minul. Gól do šatne však prišiel v 45. minúte na opačnej strane ihriska. Rohový kop Daniela Petrišina usmernil do siete hlavou Frederik Varga- 1:2. Ten istý hráč zavŕšil dve minúty po prestávke svoj hetrik, keď sa tentokrát presadil prízemnou strelou z hranice šestnástky, pri ktorom domáci brankár hokejovým „teplomerom“ pustil loptu popod pazuchu za svoj chrbát. Štvrtý gól hostí mohol zhruba po hodine hry po ďalšom presnom rohu Petrišina pridať Erik Burcák, jeho hlavička však skončila nad Burkušovou bránou. Gólom neskončila ani placírka Špilára po akcii striedajúceho Pavla Bundu. Domáci sa v závere snažil zvrátiť stav stretnutia, no defenzíva Stropkova spolu s kvalitným výkonom svojho brankára výsledok udržala.
Bodkou za stretnutím bol ďalší komentár domáceho diváka: „Temu Vargovi še neda zobrac lopta.“
„Toto sme tu ešte nemali!“, znelo v hosťujúcej šatni krátko po stretnutí, v ktorom zverenci Vladimíra Rusnáka zvíťazili po šiestykrát v rade a pozvali tak svojich priaznivcov na pokračovanie seriálu s názvom „Dajte nám súpera“ v sobotu o 15.00 hod.
Góly: 11. Varga, 45. Varga, 47. Varga
Zostavu: Prysiazhniuk- Petrišin (90. Danko), Pavlík, Kimák, Fertaľ- Vaško (72. Bunda), Burcák, Jakubčo, Poľák (84. Jaselský)- Varga (84. Vrábeľ), Špilár

Hráčom mesiaca august sa stal Stanislav Pavlenko

Počas posledného víkendu odohrali svoje zápasy len mladší žiaci. Tým sa po pekných sériách víťazstiev nedarilo a proti lepšiemu súperovi z Bardejova nenašli potrebnú energiu. Starší žiaci odohrajú svoje zápasy už túto stredu v Humennom, ktoré zápasy preložilo kvôli nepriazni počasia. Žiačky taktiež zápas neodohrali a to z dôvodu nenastúpenia ich súperiek. Prípravky odohrajú svoje majstrovské zápasy už dnes (25.9.) na umelej tráve proti Humennému. Výkopy zápasov sú naplánované na 15:00 a 16:00 hod. PO začatí sezóny pokračujeme aj vo vyhlasovaní ocenenia Hráča mesiaca, ktoré získava hráč ako odmenu za svoje výkony na ihrisku, prejave v tréningu, dochádzke a správaní v škole. Za mesiac august získal ocenenia Mládežníckeho hráča mesiaca Stanislav Pavlenko, ktorý pôsobí v kategórii U13. Vyniká svojou rýchlosťou, herným myslením a technikou, čo využíva na pozícii krajného obrancu. Veríme, že dané ocenenie ešte viac naštartuje jeho vývoj vo futbale a škole.
Výsledky víkendových zápasov:
U13: MŠK Tesla Stropkov 1:2 Partizan Bardejov
Gól: Marčišin
U12: MŠK Tesla Stropkov 6:16 Partizan Bardejov
Góly: Korady 2, Žulevič 2, Zápotocký, Nábožný.
-mšk-

Kalnište – Stročín 1:0 (1:0)
Góly: J. Ivan

Tisinec – Lomné 5:0 (3:0)
Tisinec potvrdil postavenie v tabuľke a s prehľadom vyhral rozdielom triedy.
Góly: J. Prokopovič, M. Potoma, S. Kochan (pk), D. Demjan, J. Sivák
ŽK: Ľ. Kentoš – F. Roba

Lúčka – Miňovce 3:1 (2:0)
Aj napriek týždňovej nepriazni počasia ihrisko bolo dobre pripravené a hráči tak odohrali pekný a slušný zápas bez kariet. Omladené mužstvo hostí na domáci kolektív nestačili a ďakovať môžu iba brankárovi, ktorý ich podržal a vychytal aj nemožné. Zaslúžené víťazstvo domáceho celku pod vedením kapitána Rasťa Hvišča.
Góly: J. Leško, Ľ. Argay, D. Hvišč (11 m) – Malačina
ŽK: 0

Breznica – Hrabovčík 4:0 (2:0)
Domáci pokračovali v dobrých výkonoch, ktorý nezabrzdili ani hostia z Hrabovčíka. Celý zápas mali hru na svojich kopačkách a hostí od vyššej prehry zachránil bravúrnymi zákrokmi brankár Mulík, ktorý sa vyznamenal najmä pri priamych kopoch domáceho Vrábeľa a šanciach Staška a Šafranka. Domáci prvý gól strelili už v prvej minúte Manduľom, a aby sa im do šatne išlo lepšie druhý gól v 45. minúte strelil Staško. Na 3:0 zvyšoval v 83. min Staško a v závere stretnutia upravil výsledok na 4:0 svojim druhým gólom Manduľa.
Góly: M. Staško 2, T. Manduľa 2
ŽK: J. Šafranko – D. Horbaj, J. Karala

Sitníky – Rovné 12:1 (5:0)
Slabý výkon hostí a výsledok hovorí o všetkom.
Góly: V. Vasilko 3, J. Varga, M. Šuca, M. Berežný 3, T. Berežný 2, M. Motyka, Š. Marušák – P. Vansa

Úradná správa č. 13 zo dňa 21. septembra 2017

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelcov gólov, rozpis zápasov a tlačiva OOFZ nájdu na stránke: ww.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk
Schválila výsledky 7. kola 6. ligy dospelých a 6. kola 7. ligy dospelých, 2. kola 4. ligy dorastu, 2. kola 3. ligy žiakov a 2. kola Pohára predsedu OOFZ
Do 3. kola Pohára predsedu OOFZ postúpili: Tisinec, Hrabovčík, Breznica, Lúčka. Žiada zástupcov týchto klubov, aby sa dostavili dňa 28. 9. 2017 o 16.00 hod. na OOFZ kde sa uskutočni žrebovanie 3. kola, ktoré sa odohrá 25. 3. 2018
Upozorňuje FK, že sú povinné vytlačiť pred stretnutím 2 zápisy v papierovej forme pre potreby rozhodcu a delegáta stretnutia
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
Trestá hráča FK Kalnište – Peter Cauner – 1198861– DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 21.09.2017, podľa DP 37/3(2žk), poplatok 10,– EUR
Trestá hráča FK Tisinec – Ján Prusák – 1140904– DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 21.09.2017, podľa DP 46/1a,2, poplatok 10,– EUR
Trestá hráča FK Baňa – Ján Gula – 1035151– DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 21.09.2017, podľa DP 37/3(2žk), poplatok 10,– EUR
Trestá hráča FK Mestisko – Rudolf Červeňák – 1274296– DO zastavením športovej činnosti na 3 stretnutia nepodmienečne od 21.09.2017, podľa DP 49/1a,2a, poplatok 10,– EUR
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl.84 ods.1 DP).
Dôrazne upozorňuje R, že ospravedlnenie sú povinní oznámiť K. Micheľovi minimálne 14 dní pred ospravedlnením, v prípade ospravedlnení kratších ako 14 dní pred termínom ospravedlnení sú povinní doložiť doklad o ospravedlnení