smahu správy

CZŠ sv. Petra a Pavla v Stropkove v Dobrom behu O2 obsadila druhé miesto

Cirkevná základná škola bola vo februári tohto roku oslovená Športovou akadémiou Mateja Tótha. Keďže sa škola okrem iných aktivít aktívne zaujíma a podporuje športovanie svojich žiakov, tejto spolupráci dala „zelenú“ a zapojila sa. Výsledkom je úspešné získanie druhého miesta v rámci nášho kraja a taktiež získanie celoročného grantu Športovej akadémie Mateja Tótha. Olympijský víťaz a majster sveta Matej Tóth v priebehu minulého týždňa avizoval, že odovzdať cenu a slávnostne otvoriť akadémiu chce prísť osobne, a to už 26. septembra!

Cieľom Dobrého behu O2 bolo „vybehať” pre svoju školu čo najviac kilometrov. Podmienky súťaže o Športovú akadémiu Mateja Tótha powered by O2 boli jednoduché. Po registrácii v súťaži stačilo mať len chuť behať. Práve beh bol hlavným článkom na ceste k výhre. Z každého kraja vzišli tri víťazné školy, t. j. tri okresy s najvyšším počtom bodov, ktoré získali Športovú akadémiu Mateja Tótha na celý rok zadarmo. Na zbieranie bodov si bolo potrebné stiahnuť jednu z troch vybraných bežeckých aplikácií. Vďaka nej, sa na účet školy nahrávali body jednotlivých účastníkov. Samotná súťaž prebiehala do konca prázdnin. Z cirkevnej školy tento projekt oslovil tím 43 bežcov zložený zo žiakov, učiteľov, rodičov, známych a všetkých bežeckých priaznivcov, ktorým sa spoločne podarilo nabehať 6 201,66 km a s celkovým počtom bodov 32 945, 3 tak obsadiť druhú priečku. Okrem bodov získaných za behanie, mohli účastníci dostať bonusové body za zdieľanie každej svojej bežeckej aktivity vo výške 10 % z bodov za jednu aktivitu. Počas špeciálnych dní mohli bežci získať dokonca až dvojnásobok bodov, k čomu stačilo len sledovať informácie na internetovej stránke.
Všetci tí, ktorí sa do spolupráce s akadémiou zapojili, si počas trvania súťaže vyškolili buď svojho pedagóga telesnej výchovy alebo iného trénera, ktorý v prípade, že škola súťaž o grant vyhrá, bude vo svojej škole viesť jedinečný krúžok pre 20 detí, 2-krát do týždňa počas celého školského roka. Tréningov a školiacich stretnutí sa za CZŠ zúčastnila pani učiteľka Mgr. Petra Tkačivská, ktorá sa venuje športu na prvom stupni.
Ambíciou Športovej akadémie Mateja Tótha je ponúknuť novú celoročnú aktivitu pre najmenších s prepracovanou metodikou a jedinečným tréningovým programom. Tím trénerov a odborníkov, na čele s osobným trénerom Matej Tótha, Matejom Spišiakom, a fyzioterapeutom Denisom Freudenfeldom, vypracovali metodiku a súbor cvičení, podnecujúce výkonnostný rast, ale hlavne prihliadajúci na kvalitu pohybu, zdravý vývoj dieťaťa a celkovú radosť z pohybu. Tréningový program akadémie sa opiera o inovatívne metódy. Tvorcovia programu skĺbili najnovšie poznatky zo športového tréningu detí s poznatkami z fyzioterapie, vývojovej kineziológie a detskej psychológie. Kompletný časovo – tematický tréningový program je vystavaný tak, aby sa deti pohybovali čo najefektívnejšie a mali pocit, že je to zábava. Nezanedbáva žiadne dôležité súčasti športového tréningu detí, a tým dáva šancu každému dieťaťu sa stať napríklad aj špičkovým športovcom.
-r-

obrazok obrazok

redakcia | 22. 9. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 195x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou