Futbal 38/2017

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Prešov jun. 3:1 (1:1)

Po trojtýždňovej odmlke sa na stropkovský trávnik s novým automatickým zavlažovaním vrátila treťoligová scéna. Po štyroch víťazstvách v rade boli Stropkovčania v stretnutí s prešovskou rezervou v úlohe favorita. Papierové predpoklady začali domáci napĺňať už po siedmich minútach hry. Ďalší ligový center zo svojho repertoáru predviedol pravý obranca Daniel Petrišin, ktorý v šestnástke našiel Petra Poľáka a ten po presnej hlavičke poslal gólové srdiečko na tribúnu svojej priateľke- 1:0. O niekoľko minút neskôr mohol spomínaný Petrišin pridať ku asistencii aj gólový zápis, jeho rohový kop zakrútený priamo do brány však vyhlavičkoval kapitán hostí Martin Ľuberda. Gólom neskončili ani príležitosti Kamila Pavlíka a Frederika Vargu, ktoré zastavila prešovská obrana resp. brankár Bomba. Hostia, v zostave s viacerými hráčmi s prvoligovými skúsenosťami, hrozili najmä z rýchlych protiútokov a po jednom z nich sa tešili z gólu. V 39. minúte naservíroval rýchlonohý Trebuňák loptu z pravého krídla na kopačku Tubonemiho, nigérijský útočník potvrdil povesť zakončovateľa a zblízka vyrovnal. O tri minúty neskôr mohol Hector Tamunoibition Tubonemi pridať aj svoj druhý gól v zápase, tentokrát však jeho krížna strela ľavačkou tesne minula Prysiazhniukovu bránu. Po zmene strán sa domáci snažili nakloniť misky váh opäť na svoju stranu a vypracovali si viaceré príležitosti. Strely Erika Vaška a Olivera Špilára spoza šestnástky, ani zakončenie sklzom zvnútra šestnástky od „Lacka“ Vrábľa ešte zmenu skóre nepriniesli. Päť minút pred koncom riadneho hracieho času predsa len došlo k rozuzleniu črtajúceho sa remízového scenára. Piatu asistenciu v sezóne a druhú v zápase si pripísal Daniel Petrišin, ktorý tentokrát presným centrom našiel hlavu striedajúceho Erika Burcáka a ten do protipohybu brankára Bombu skóroval. O minútu neskôr sa presadil aj ďalší striedajúci hráč. Brankár Stropkova Dmytro Prysiazhniuk po niekoľkýkrát v stretnutí včasným vybehnutím prerušil útok hostí, dlhým, takmer 70– metrovým presným výkopom poslal do brejkovej situácie Olivera Špilára, ten vyzval na skórovanie presnou prihrávkou mladého Vrábľa, najlepší strelec druhej dorasteneckej ligy z posledných dvoch sezón výzvu prijal a stanovil na konečných 3:1.
Góly: 7. Poľák, 85. Burcák, 86. Vrábeľ
Zostava: Prysiazhniuk- Petrišin (87. Tabiš), Kimák, Pavlík, Fertaľ- Poľák, Vaško (64. Burcák), Jakubčo, Bunda (51. Danko, 77. Jaselský)- Varga (60. Vrábeľ), Špilár.

Dorastenci strelili za týždeň 27 gólov

V uplynulom týždni odohrali stropkovskí dorastenci dokopy štyri stretnutia, v ktorých svojím súperom nasúkali viac ako dva tucty gólov. Oba dorastenecké celky, podobne ako stropkovskí muži, okupujú popredné priečky tabuľky.
II. liga starší dorast:
Stropkov – Spišské Podhradie 5:1 (1:0)
Góly: Haško 2, Vrábeľ 2, Jesenský
Zostava: Majerník (Rusinko)- Paluba, Belina, Lipák (Kapa), Fečo (Korba)- Jesenský (Farkaš), Veselý, Vaško, Preksta (Džupin)- Haško, Vrábeľ
Svit – Stropkov 0:3 (0:2)
G: Farkaš, Haško, Fečo
Zostava: Rusinko- Kapa, Veselý, Lipák, Preksta (Bedruň)- Korba (Hančák), Fečo, Jesenský, Džupin (Cuprišin)- Haško, Farkaš (Mihelič)
II. liga mladší dorast:
Stropkov – Spišské Podhradie 6:0 (1:0)
G: Kollarik, Slobodník, Gonos, Cichý, Rapáč, Kmiť
Zostava: D. Slivka – J. Slivka, Mačuga, Rapáč, Kmiť- Kollarik, Cichý, Slobodník, Artim- Novotňák, Gonos; striedali: Baláž, L. Zápotocký, Darivčák, Bujdoš, Venglovič
Svit – Stropkov 0:13 (0:8)
Góly: Gonos 3, J. Slivka 2, Kollarik 2, Novotňák 2, Bujdoš, Slobodník, Glovacký, vlastný
Zostava: D. Slivka- L. Zápotocký, Glovacký, Rapač, Kmiť- Kollarik, Slobodník, Cichý, Artim- Gonos, Novotňák; striedali: Madzin, J. Slivka, Bujdoš, Darivčák, Venglovič

Mládež v akcii

Počas posledného víkendu mali žiacke kategórie voľno. Dôvodom bol regionálny turnaj výberov Východu, Stredu, Západu a Bratislavy v kategórii U14. Do konečnej nominácie výberu Východu sa v chlapčenskej nomínácii dostali aj naši hráči – Suvák a Bodnár. Do dievčenskej nominácie sa svojimi výkonmi prebojovali naše hráčky – Horňaková a Birošová. Prípravky sa tentokrát predstavili na ihrisku FAMT Prešov, kde vzhľadom na nedôstojné podmienky nenazbierali cenné skúsenosti. Žiačky sa v nových dresoch predstavili na ihrisku Lokomotívy Košice, kde súperkám podľahli 6:0. Už najbližšie sa predstavia v domácom prostredí mladší žiaci, ktorí privítajú v nedeľu Partizan Bardejov. Žiačky doma privítajú Zemplín Michalovce, prípravky v pondelok FK Humenné a starší žiaci naopak vycestujú na svoj zápas do Humenného.
-mšk-

Kuková – Kalnište 3:1 (1:1)
Góly: Ľ. Vereščák 2, J. Oravec – J. Novák
ŽK: Ľ. Vereščák – J. Hudák, B. Halek
ČK: 0 – P. Cauner po 2. ŽK

Radoma – Havaj 6:0 (5:0)
Jednoznačná záležitosť pre domácich. Skóre pre hostí je ešte lichotivé.
Góly: Friček 3, Rokyta 2, Hubáč
ŽK: Malačina – 0

Chotča – Sitníky 2:7 (1:6)
Domácim, bez viacerých hráčov základnej zostavy, nevyšiel prvý polčas a prehrali ho zahanbujúco 1:6. Druhý polčas už bol vyrovnaný. Nebyť nepremenených šancí domácich, zápas mohol skončiť inak.
Góly: Kmiť 2 – Durkáč 4, Flešár 2, (vlastný)
ŽK: Kmiť – Flešár

Rovné – Breznica 1:7 (0:4)
Góly: Palenčár – Mulík, Olčák 3, Šafranko, Manduľa, Vrábeľ
ŽK: 0

Hrabovčík – Lúčka 6:2 (3:0)
Jednoznačný priebeh stretnutia. Hostia sa prezentovali sympatickým výkonom, ale na sústredenú hru domácich to nestačilo.

Mestisko – Baňa 2:0 (0:0)
Domáci boli od začiatku zápasu lepším mužstvom, vytvorili si mnoho gólových príležitostí, ale hostí podržal brankár. V 19. minúte, dosť nepochopiteľne po ruke v šestnástke a nasledujúcom faule a tzv. odplácaní, rozhodca vylúčil domáceho hráča. Od tej chvíle mali domáci stále, aj pri 10 hráčoch, množstvo príležitostí na skórovanie. Hostia útočili iba sporadicky a preto v 85. minúte Sivák dostal domácich do vedenia. Následne, po faule v pokutovom území, domáci zvýšili na konečných 2:0. Mimoriadny výkon podali domáci, keď hrali 71 minút bez vylúčeného hráča.

Giraltovce – Kuková 6:6 (2:2)
Góly: F. Švač, L. Kiňa 2, M. Michalko 2 (1 z PK), S. Juhas – R. Kuzma 2, A. Kožlej 4

Úradná správa č. 11 zo dňa 14. septembra 2017

Schválila výsledky 6.kola 6.ligy dospelých a 5. kola 7.ligy dospelých, 1.kola 4.ligy dorastu a 1.kola 3.ligy žiakov
Upozorňuje štatutárov klubov, že osoby ktoré nebudú uvedené na druhej strane Zápisu o stretnutí, nemôžu byť počas stretnutia na lavičke náhradníkov. Uvedené osoby, je potrebné zaregistrovať do ISSF. Každý klubový manažér dostal usmernenie k zaregistrovaniu funkcionárov do ISSF, za týchto členov sa neplatí členský poplatok.
Upozorňuje FK 6.ligy dospelých na dodržiavanie čl.17/1 RS (nahrávanie videozáznamu zo statívu z optimálneho vyvýšeného miesta zabezpečeného pred nepriazňou počasia, minimálne z výšky 1,5 m (z tribúny, z veže, z budovy a pod.), z úrovne stredového kruhu mimo hracej plochy)
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
Trestá hráča FK Rovné – Rastislav Tyč – 1241354 – DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 14.09.2017, podľa DP 37/3, poplatok 10,– EUR
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl.84 ods.1 DP).
Predvoláva na svoje zasadnutie dňa 21.9.2017 o 17.00 hod. rozhodcov: F. Bodnár, T. Jesenský, M. Veselý
Na základe stiahnutia podnetu ŠK Chotča zápas 4.kola 6.ligy dospelých Tisinec – Chotča zastavuje konanie, poplatok 40,–Eur – Chotča
8. kolo – dospelí/ 6. liga / 2017/2018 24. 09. 2017 (15.00)