smahu správy

Stropkovský futbalový štadión získal dotáciu, trávnik polieva nový zavlažovací systém

obrazokNový zavlažovací systém na futbalovom ihrisku i schválené peniaze na opravu tribúny v prvej etape rekonštrukcie. Týmito pozitívnymi skutočnosťami sa môže pochváliť futbalový štadión za uplynulé obdobie.
Futbalový klub v dlhodobých súťažiach aktuálne reprezentuje 12 mládežníckych a jedno seniorské mužstvo. K dispozícii majú len jednu zápasovú trávnatú hraciu plochu. S jej zavlažovaním sa každý rok začína v apríli, ak si aktuálne ročné obdobie vyžaduje, niekedy sa musí trávnik polievať až do septembra.

„Doteraz bol na zavlažovanie zelenej plochy využívaný manuálny systém závlahy, čo znamená, že zamestnanci s roztáčaním hadíc začínali o piatej ráno. Na vyše dvadsaťročných hadiciach bolo už dlhšie vidieť, že pomaly dosluhujú, nefungoval už ani navíjací systém, ktorého oprava by si vyžadovala nemalé finančné prostriedky,“ skonštatoval Dušan Lukáč, viceprimátor a vedúci prevádzky Služby. Mesto tak pristúpilo k realizácii nového automatického závlahového systému. Nielenže sa zefektívni samotné polievanie futbalovej plochy, nový systém taktiež umožňuje nastaviť automatické polievanie mimo horúceho počasia, skoro ráno alebo v noci, čím sa výrazne zvýši účinok závlahy. K zefektívneniu prevádzky v areáli futbalového diania ako zdroj vody zavlažovania slúži navŕtaná studňa. „Doteraz sa polievalo vodou z Ondavy, tá ale vždy svojou kvalitou nevyhovovala. V rámci zefektívnenia prevádzky je v areáli štadióna navŕtaná studňa, ktorá bude slúžiť ako zdroj vody pre zavlažovanie. Okrem toho bude zrážkovú vodu z plochy strechy štadióna zachytávať zásobník približne v objeme 30 m3“.
Mestu bola schválená dotácia v projekte Slovenského futbalového zväzu – Podpora rekonštrukcie a výstavby futbalovej infraštruktúry vo výške 24 tisíc eur. Projekt podporený z dotácie SFZ bude riešiť úvodnú fázu rekonštrukcie štadióna. Zahŕňa osadenie nových sedačiek na tribúne, opravu fasády a hlásateľne, výmenu okien, náter a opravu priečelia strechy tribúny. „Súčasný stav tribúny už nezodpovedá bezpečnostným ani kvalitatívnym štandardom kladeným na futbalové zázemie najvyššej regionálnej a žiackej súťaže, ako aj druhej najvyššej dorasteneckej súťaže. Drevené fošne slúžiace divákom na sedenie sú opotrebované, z tribúny opadávajú časti fasády, jej priečelie je v havarijnom stave, kvôli netesniacim oknám dochádza k výrazným únikom tepla a zhoršeniu tepelnej pohody v interiéri budovy,“ opísal súčasný stav primátor mesta Ondrej Brendza. Rekonštrukciu tribúny vedenie mesta rozdelilo do viacerých etáp. „Po ich realizácii sa skvalitní infraštruktúra klubu, budova tribúny sa stane športovým i administratívnym centrom MŠK Tesla, čo pozitívne ovplyvní tréningový proces, zvýši sa komfort pre hráčov všetkých vekových kategórií, ako aj návštevníkov štadióna,“ uviedol primátor a ďalej dodal, že hlavným prínosom bude výrazné skvalitnenie zázemia športového klubu a komfortu pre hráčov, trénerov, funkcionárov i návštevníkov štadióna. Realizácia opísaných aktivít bude mať pozitívny vplyv aj na skvalitnenie tréningového procesu a zvýšenie atraktivity klubu pre širšiu cieľovú skupinu detí a ich rodičov. V neposlednom rade to môže ovplyvniť aj kvalitu práce trénerského tímu, keďže po realizácii projektu budú mať kvalitnejšie zázemie na teoretickú i praktickú prípravu. „Od modernizácie tribúny a s tým súvisiace zvýšenie komfortu očakávame zvýšený záujem verejnosti o účasť na majstrovských futbalových zápasoch seniorov i mládežníckych celkov.“ Rekonštrukcia by sa mala začať realizovať v priebehu budúceho roka.
-r-

obrazok obrazok obrazok

redakcia | 15. 9. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 566x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou