smahu správy

Mesto potrebuje aktívnych poslancov

Po minulotýždňovom zverejnení mien predbežných kandidátov na predsedu a poslancov VÚC prostredníctvom internetového portálu Prešovského samosprávneho kraja, sme s viacerými otázkami oslovili primátora Ondreja Brendzu.

Po dlhom období sa stalo, že aktuálny primátor mesta Stropkov v župných voľbách na člena krajského poslaneckého zboru nekandiduje. Pred ním, mená jeho predchodcov na kandidátnej listine vystupovali od roku 2001. „Za posledné obdobie som dostal množstvo otázok, týkajúcich sa, mojej kandidatúry. Priznám sa, že o kandidatúre do krajského zastupiteľstva som ani nauvažoval. Otázky boli namieste, keďže voľby sú už za krátku dobu. Po troch rokoch vo funkcii primátora si neviem predstaviť, aby som sa z časového hľadiska mohol naplno venovať vedeniu mesta a výkonu mandátu poslanca PSK, ktoré si vyžaduje zodpovedné a aktívne pôsobenie. V minulom roku som sa kvôli pracovnej zaneprázdnenosti primátora rozhodol ukončiť aktívnu činnosť medzinárodného futbalového rozhodcu FIFA, hoci som v nej mohol pokračovať ešte ďalšie tri roky. Ako primátor Stropkova sa chcem tejto funkcii venovať naplno, tak ako tomu bolo doteraz, a preto v súčasnosti nevidím priestor na výkon funkcie krajského poslanca,“ uviedol primátor.
Podľa jeho ďalšieho vyjadrenia, prepojenie mesta a kraja by malo byť na inej úrovni, ako to fungovalo v terajšom, končiacom volebnom období. Predstavu o naplnení priaznivého pôsobenia medzi mestskou samosprávou a PSK vidí u svojho zástupcu a vedúceho prevádzky Mestského podniku Služba Dušana Lukáča. „Ako primátor viem, že celý svoj profesionálny život venuje štátnej správe a samospráve a taktiež je uznávaný odborník v oblasti životného prostredia. O výsledkoch jeho práce sa môžeme nielen ja, ale aj všetci Stropkovčania dennodenne presvedčiť činnosťou mestského podniku. Aj vďaka jeho zodpovednému prístupu, Služba od roku 2015 dosahuje výborné výsledky. Myslím si a som presvedčený, že tento kandidát z radov vedenia mesta, bude v prípade úspechu zodpovedne a aktívne hájiť záujmy mesta a okresu Stropkov v krajskom zastupiteľstve,“ vyjadril O. Brendza.
-r-

redakcia | 15. 9. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 480x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou