smahu správy

Prvý oficiálny Tuning DAY Stropkov

Nablýskané autá, burácajúce motory a ďalšie nezabudnuteľné zážitky so sebou priniesol začiatok aktuálneho mesiaca. Tie, 2.septembra, na Námestie SNP v Stropkove priniesol Tuning DAY Stropkov 2017. Aj keď sa stropkovský tuning konal už druhý raz, oficiálne sobotné popoludnie patrilo jeho 1. ročníku, keďže minuloročný bol nultý, skôr skúšobný, či takáto akcia vôbec osloví verejnosť ako aj samotných tunerov. Aj napriek tomu, že počasie veľmi priaznivé nad Stropkovom nebolo, akcia sa podarila. Pozrieť sa prišli mnohí priaznivci všetkých vekových kategórií, ktorým nechýbala dobrá nálada a príjemný pocit z celej atmosféry.
V sobotu na námestí bolo rozhodne na čo pozerať, zaparkovalo na ňom až 135 unikátnych kúskov. Organizátorov teší, že sa druhého stropkovského tuning stretnutia zúčastnili aj poľské autá. Poľská scéna je na veľmi vysokej úrovni.
Stropkovský zraz nie je zrazom, na ktorom sa meria rýchlosť a stopuje čas, ale zraz, na ktorom sa stretnú „leštenky“ a tie medzi sebou súperia v rôznych kategóriách.
Tuningové zrazy sú predovšetkým o autách, bežní smrteľníci k nim môžu nahliadnuť a obdivovať ich zblízka. K takýmto športovo upraveným autám patrí nielen vzhľad zvonka a interiéru, ale aj ich zvuk. Tunované autá majú ladené výfuky, čo z nich urobí hlučnejšie „mašinky“, rovnako je to aj s audio autami. Nevidieť ich bežne behať po uliciach, preto organizátorov záujem tešil aj z jednej aj z druhej strany.
Medzi sebou v sobotu popoludní nesúperili len autá. Súťaže nechýbali ani pre divákov. Odvážlivci si mohli vyskúšať napríklad výmenu pneumatiky na čas, kričanie do hlukomera zo vzdialenosti 1,5m a podobne. Najatraktívnejšou súťažou však bola „tlačenka“ – auto s najpočetnejšou posádkou. Vyhrala Octavia RS Combi s 28 ľuďmi „na palube“. Na záver organizátori adresujú svoje poďakovanie všetkým sponzorom, vedeniu Mesta Stropkov a verejnosti za podporu a priazeň, pretože bez pomoci by sa tento ročník uskutočniť nemohol.
-r-

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok

redakcia | 15. 9. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 286x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou