smahu správy

Prvý Turanský silový trojboj si našiel svojich priaznivcov

obrazokPredminulú sobotu sa v neďalekých Turanoch nad Ondavou konal silový trojboj. Tohto športového podujatia, „Turanský silový trojboj“ sa mohol zúčastniť každý, kto si trúfal odskúšať svoju kondičku a zmerať sily s protivníkmi. Nultého, skúšobného ročníka trojboja sa zúčastnilo sedem súťažiacich, ktorých prišiel podporiť hojný počet zvedavcov. Tí, ich mohli vďaka podarenému počasiu podporovať pod holým nebom v areáli obecného úradu.

Posilňovňa v priebehu minulého roka v obci vyrástla vďaka zabezpečeniu financií poslancom VÚC, MUDr. Martinom Jakubovom, ktorému sa podarilo získať dotáciu na jej zriadenie. Nová posilňovňa je od svojho oficiálneho predvianočného otvorenia využívaná skoro dennodenne. Starostu obce Jána Jakubova tento fakt samozrejme teší, pretože plní svoje poslanie nielen medzi mládežou, ale aj medzi staršou generáciou. Ako sme sa dozvedeli, Turanský silový trojboj, nebol prvou súťažou, ktorá sa v turanskej posilňovni konala. „Prvotinou bola súťaž, kde si chlapci zabojovali o titul futbalového majstra FIFA s joystickmi na interaktívnej obrazovke. Keďže je doba techniky, tejto ich súťaži som dopomohol technicko-organizačne a v rámci možností obecného úradu,“ prezradil starosta. „Avšak, môj názor bol taký, že posilňovňa by mala predovšetkým zlepšovať fyzickú kondíciu, dal som im za úlohu vymyslieť niečo nové, čo sme u nás v obci ešte nemali. Prišiel nápad so silovým trojbojom. Nápad bol dobrý, nič nám v jeho realizácii nebránilo, začali sme s organizovaním a myslím si, že sa nám podarilo veľmi príjemne a aktívne stráviť športové popoludnie,“ hovorí s úsmevom starosta.
Priebeh súťaže nám opísal jeden z organizátorov Peter Rybár. „Súťaž prebiehala v troch disciplínach – „drep, tlak na lavičke a mŕtvy ťah“. Aby to bolo spravodlivé a mohli si zasúťažiť všetci Turančania, spolu s kolegom Jakubom Vaľušom sme sa rozhodli, že sa nebudú dvíhať maximá, ale maximálny počet opakovaní z percentuálneho výpočtu vlastnej váhy. Drep 70%, tlak na lavičke 60% a mŕtvy ťah 80%. Súťažiaci s najvyšším počtom opakovaní zvíťazil.“ Spomedzi siedmich registrovaných „makačov“ si prvé miesto odniesol Pavol Kováč s 83 opakovaniami, druhý skončil Slavo Gombita so 69 opk., tretie miesto so 62 opk. obsadil Samo Gombita. Štvrté až siedme miesto patrilo postupne Milanovi Braškovi (42 opk.), Rasťovi Škurlovi (38 opk.), Patrikovi Majernikovi (18 opk.) a Adamovi Berežnému (16 opk.).
Je to asi desať rokov, čo si partia mladých chlapcov „zo srandy“ v posilňovni vymysleli názov Turgym. Odvtedy sa v Turanoch nechodí do fitka, ale do Turgymu. Postupom času sa k chuti cvičiť pridala aj oficiálna časť a klub si vytvoril nielen logo, ale aj rôzne slogany. „Odkedy máme novú posilňovňu je celá v šate „Turgym“. Na stene je veľké logo, obrazy s idolmi svetovej kulturistiky, svoju logonálepku má aj každý stroj či závažie. Je to ako keby taká naša značka.“ Najviac času v turgyme trávia mladí, ktorí sa aj zúčastnili súťaže. Ako prezradili, teší ich, že od zriadenia novej „posilky“ záujem o cvičenie začali prejavovať aj dievčatá. Keďže sa tento ročník podaril, turgymisti plánujú v Turanskom silovom trojboji pokračovať aj v budúcnosti a veria, že sa zapoja aj ich starší kolegovia z posilňovne.
-r-

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok obrazok

redakcia | 8. 9. 2017 | Šport | Odkaz na článok | | 183x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou