smahu správy

Breznicu čakajú Dožinky, darí sa jej aj v rozvoji

obrazokS rozvojom obce sa nezaháľa ani v Breznici. Keď sa vedenie obce začiatkom roka rozhodovalo, kde zainvestuje finančné prostriedky počas nasledujúcich mesiacov, prvou na zozname bola 2. etapa vybudovania asfaltovej cesty k rodinným domom na novovznikajúcej ulici, dokončenie prác na chodníku k jednej zo zastávok, oprava parkoviska pri sále obecného úradu a nové autobusové čakárne.

„Zatiaľ sa nám podarilo vyasfaltovať spomínanú ulicu a dokončiť chodník. Momentálne finišujú práce na pokladaní zámkovej dlažby na parkovisku pri obecnom úrade. Čaká nás ešte vybudovanie nových čakární pre cestujúcich na zastávkach v centre obce,“ uviedol starosta Breznice Slavomír Brendza. Zároveň dodal, že na murovaných častiach zastávok budú použité aj prírodné materiály, drevo a kameň. Spomínané investície obec financuje z vlastných prostriedkov, podieľala sa aj na nedávnom maľovaní interiéru kostola, v súčasnosti sa podieľa na oprave Kaplnky Svätej rodiny pri hornej zastávke, kde chce dať do poriadku aj neďalekú studničku.
Brezničania si v rámci ukončenia Kultúrneho leta prídu na svoje 1. septembra na tradičných Dožinkových slávnostiach v areáli firmy Ekoprodukt Brusnica (bývalého hospodárskeho dvora PD Breznica). Organizátori, Obec Breznica spolu s firmou Ekoprodukt Brusnica, si pre domácich, rodákov a širokú verejnosť aj tento rok pripravili bohatý kultúrny program. „Prítomným divákom sa o spríjemnenie atmosféry postarajú vystúpenia pozvaných hostí. Vyvrcholením bude obľúbená skupina Drišľak, po ktorej bude nasledovať ľudová veselica so skupinou Samson z Košíc. Chýbať nebude ani ochutnávka produktov určených na predaj z dvora, kde bude môcť každý ochutnať mlieko, syry alebo pečené špeciality z mäsa. Ochutnávkou chceme ukázať hlavne, že Ekoprodukt žije, hospodári, vyvíja sa a napreduje ďalej,“ skonštatoval starosta. Na tento deň sú pripravené aj viaceré atrakcie, organizátori preto veria, že Dožinky nesklamú ani tento rok.
-r-

obrazok obrazok

redakcia | 25. 8. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 392x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou