smahu správy

Deň športu a zábavy v Miňovciach

Obecný úrad v Miňovciach organizoval v sobotu 22. júla 2017 pre obyvateľov a priateľov obce športový deň spojený s otvorením novovybudovaného altánku pri futbalovom ihrisku. Program o 14.00 hod. otvoril slávnostným príhovorom a prestrihnutým pásky starosta obce Mojsej Miroslav. V príhovore sa pán starosta poďakoval všetkým, ktorí sa podieľali na výstavbe tejto budovy.

Športový deň začal súťažami pre deti z materskej školy. Zahanbiť sa pri športových aktivitách nenechali ani žiaci základnej školy, mládež a dospelí. Po náročnom výkone čakala deti sladká odmena a dospelých vecné ceny. Športové disciplíny sa ukončili priateľským futbalovým zápasom medzi slobodnými a ženatými mužmi.
Oslavy športového dňa v našej obci sprevádzalo aj vystúpenie ľudového zabávača Jožko Jožka, ktorý sa postaral o veselú atmosféru. Obyvatelia a priatelia obce si mohli pozrieť ukážky starého japonského bojového umenia Džiu – Džicu bojovníkmi z Prešova.
Deti spolu s rodičmi si pozreli prácu a predmety umeleckého kováčstva a vyskúšali si vyrobiť nejaký ľubovoľný predmet. Najmenší sa mohli vyšantiť na trampolíne či nafukovacom hrade. Deti mali možnosť dať si skrášliť tvár nakreslením svojej obľúbenej rozprávkovej bytosti.
K spestreniu tohto podujatia prispela aj tombola, ktorú tvorilo množstvo cien z ktorých najhodnotnejšou bol horský bicykel.
Občania sa mohli ponúknuť gulášom, klobásou, párkami a občerstviť sa pivom či limonádou až do večerných hodín. Účastníci športového dňa sa mali možnosť počas horúceho letného dňa osviežiť v bufete chladenými nápojmi aj vďaka ktorým nabrali druhý dych na ich ďalšie športové výkony. Celý tento slávnostný deň v našej obci bol sprevádzaný hudbou, ktorá hrala až do skorých ranných hodín.
Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave a realizácii tohto vydareného dňa. Verím, že sa o rok stretneme znova.
I.K.

obrazok obrazok obrazok obrazok

redakcia | 11. 8. 2017 | Obce okresu | Odkaz na článok | | 259x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou