smahu správy

Mesto podpísalo zmluvy o kúpe nehnuteľností na námestí

obrazokV stredu popoludní mesto podpisom kúpnopredajných zmlúv oficiálne spečatilo dohodu s rodinami Lehockých o odkúpení ich nehnuteľností na námestí. Návrh vedenia mesta na kúpu dvoch domov a priľahlých pozemkov za spolu 400 tisíc eur schválili poslanci 28. júna. Po podpise uznesenia primátorom prebehla administrácia potrebných dokumentov a proces zavŕšili obe strany dohody stredajším podpisom zmlúv.

Podľa dostupných informácií kúpil prvé pozemky pri kostole v roku 1920 František Lehocký, spolu s manželkou Annou, rodenou Flešárovou. Rodina sa postupne rozrastala a v historickom centre postavili svoje domy. V jednom z nich bola Stropkovčanom dobre známa sódovkáreň. Primátor na stretnutí zdôraznil, že touto dohodou končí jedna významná etapa v živote mesta i rodín Lehockých. „Napriek pre mňa nepochopiteľným vyjadreniam a spochybňovaniu dohody zo strany niektorých poslancov sme dnes zavŕšili jeden proces a verím, že budúcnosť všetkých presvedčí o správnosti uzavretej dohody. Som rád, že význam tohto kroku pochopila väčšina zastupiteľstva a dohoda bola schválená. Po 100 rokoch sa definitívne sťahujete z námestia. Niektorí z vás sa tam narodili, prežili detstvo, mali svoje domovy… V prvom rade vám chcem ešte raz poďakovať za korektnú dohodu a seriózny prístup nielen teraz, ale aj v uplynulých desiatich rokoch, kedy ste trpezlivo čakali a nedali sa zlákať rôznymi špekulantmi zaujímajúcimi sa o vaše nehnuteľnosti. Musím povedať, že mesto v roku 2007, bohužiaľ, začalo nehnuteľnosti na námestí vykupovať od konca. Začať sa malo práve vami, od samého jadra námestia, ale naši predchodcovia zvolili opačný postup. Nevracajme sa už k tomu, dnes môžem skonštatovať, že spoločný cieľ sa nám podarilo naplniť a budeme môcť pokračovať v zveľaďovaní centra mesta,“ uviedol O. Brendza pred podpisom zmluvy.
Prvá splátka po 100 tisíc eur bude predávajúcim uhradená po podaní návrhu na vklad do katastra nehnuteľností. Ďalšie dve splátky po 50 tisíc eur uhradí mesto do júna, resp. novembra budúceho roka. Po splnení všetkých administratívnych náležitostí je asanácia oboch stavieb naplánovaná na jar budúceho roka. Následne začne proces príprav na realizáciu IV. etapy rekonštrukcie námestia.
-msú-

obrazok

redakcia | 28. 7. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 1398x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár
[1]
jessy35 4. 8. 2017 o 21.08 hod. IP: 178.40.58.XXX

Škoda je tých dvoch záhrad za domami.Sú tam plodné ovocné stromy, a hustá tráva, vhodná na detské ihrisko pre mamičky s deťmi. Všetko padne za obeť „novotám“, nejakému nákupnému monštru v betonovej džungli. Aj parkovisko zlikvidujete? Scheize! :-x

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou