smahu správy

Zmena pravidiel v cestnej premávke počas konania Stropkovského jarmoku 2017

Termín konania 23. ročníka Stropkovského jarmoku sa nezadržateľne blíži. V súvislosti s jarmokom, ktorý je naplánovaný na 4. – 6. augusta, sa mesto Stropkov nezaobíde bez zmien v doprave.

Keďže sa samotný jarmok bude konať prevažne na ul. Hlavnej a na Námestí SNP, bude vykonaná úplná uzávierka ciest I. triedy na ul. Hlavnej – od križovatky s ul. Mlynskou po križovatku s ul. Krátkou, na Námestí SNP a časti miestnych komunikácií na uliciach Cintorínska a Zámocká. Samotná uzávierka ciest bude vykonaná v piatok, 4. augusta 2017 od 5.00 hod. do nedele, 6. augusta 2017 medzi 14.00 a 18.00 hod., kedy bude premávka obnovená.
Naplánovaná obchádzková trasa bude pre nákladnú dopravu cez miestnu časť Bokša, pre osobnú dopravu cez miestne komunikácie ulíc Krátka, Matice slovenskej a ul. Mlynskú.
Riadenie premávky cez obchádzkové trasy bude zabezpečené prenosným dočasným dopravným značením, pričom kontrolu týchto úsekov bude v prevažnej miere riadiť a kontrolovať mestská polícia spoločne s členmi občianskych hliadok.
„Mestská polícia Stropkov vyzýva vodičov a účastníkov cestnej premávky, aby počas konania Stropkovského jarmoku dôsledne dodržiavali zmeny, ktoré sa týkajú úpravy dočasným dopravným značením, aby nedochádzalo ku kolíznym situáciám. Nakoľko na celom území mesta Stropkov počas konania jarmoku sa očakáva značné množstvo návštevníkov mesta a tým aj značné navýšenie osobných motorových vozidiel bude zo strany mestskej i štátnej polície zintenzívnený dohľad nad cestnou premávkou v celom meste,“ uviedol náčelník MP Stropkov Marián Harmada. Na dodržiavanie verejného poriadku počas konania jarmoku budú dohliadať aj príslušníci poriadkovej polície, Polícia taktiež žiada občanov a širokú verejnosť, aby si počas návštevy Stropkovského jarmoku dávali lepší pozor na osobné cenné veci, peniaze, mobily a pod., a vyvarovali sa tak stratám alebo krádežiam. „V prípade, že spozorujete osoby, ktoré sa správajú podozrivo, porušujú verejný poriadok, prípadne nedodržiavajú pravidlá cestnej premávky, upozornite hliadky polície, alebo kontaktujte štátnu resp. mestskú políciu na známych telefónnych číslach,“ uzavrel náčelník.
-r-

redakcia | 28. 7. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 505x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou