smahu správy

AutoStars HOCKEY CUP 2009

V sobotu 17. 1. 2009 sa na mestskom ľadovom štadióne v Stropkove uskutočnil hokejový turnaj organizovaný amatérskymi hokejovými hráčmi zo Svidníka za účasti hokejových tímov z Bardejova a Medzilaboriec. Turnaja sa zúčastnili štyri amatérske hokejové tými na ktoré sa boli pozrieť asi dve stovky divákov.

Spýtali sme sa organizátora hokejového turnaja AHK Svidník, čo ich viedlo k z organizovaní tohto turnaja a prečo práve v Stropkove?
Tento turnaj je vlastne pokračovaním hokejového turnaja ktorý sa konal pred tromi rokmi vo Svidníku na tunajšom zimnom štadióne. Technický stav tohto štadióna už druhý rok nedovoľuje spustenie prevádzky vo Svidníku a preto sa tento turnaj konal práve tu v Stropkove. Myšlienkou tohto turnaja bolo spojiť amatérskych hokejových hráčov, zviditeľniť tento krásny šport a zároveň si zmerať sily.
Aké hokejové tými sa na tomto turnaji zúčastnili a ako ste zvládli organizáciu?
Hokejové tímy, ktoré sa na turnaji zúčastnili sú taktiež zložené z amatérov a nadšencov hokeja. Dva tými boli z Bardejova a to ŠKP Maguran Bardejov, Civil Bardejov a hokejisti z Medzilaboriec. Organizácia tohto turnaja by sa samozrejme nezaobišla bez finančnej podpory hlavného sponzora, ktorým je spoločnosť AutoStars, pod ktorého hlavičkou sa tento turnaj aj odohral. Poďakovanie patrí aj primátorovi mesta Stropkov Petrovi Obrimčakovi za ústretovosť a ochotu pomôcť tejto veľmi peknej akcii, ako aj pracovníkom podniku Služba mesta Stropkov.
Kto je vlastne AHK Svidník a kto ho tvorí?
AHK Svidník znamená Amatérske hokejový klub a tvoria ho hlavne nadšenci toho športu, ktorý si chcú zahrať hokej a prepotiť dresy. V týme je v priemere 16 stabilných hráčov, zložených z bývalých hráčov Svidníka a hráčov zapálených pre tento šport, ktorý sa už piaty rok stretávajú raz až dvakrát týždenne počas hokejovej sezóny.
Výsledky: 1. ŠKP Maguran Bardejov – Civil Bardejov 3:2, 2. AHK Svidník – Medzilaborce 4:5 – góly za AHK: Hirčko 2, Miščik 1, Kaliňak 1, 3. ŠKP Maguran Bardejov – Medzilaborce 2:5, 4. AHK Svidník – Civil Bardejov 4:3 sn – góly za AHK: Hirčko 2, Miščik 1, 6. Civil Bardejov – Medzilaborce 2:3, 7. AHK Svidník – ŠKP Maguran Bardejov 5:2 – góly za AHK: Hirčko 2, Breznoščak 1, Ľ. Kost, Miščik 1
Celkové poradie: 1. Medzilaborce, 2. AHK Svidník, 3. ŠKP Maguran Bardejov, 4. Civil Bardejov
Ocenenie jednotlivcov: Najlepší strelec: Adrián Sakáč – Medzilaborce, Najlepší obranca: Stanislav Prokop – ŠKP Maguran Bardejov, Najlepší brankár: Martin Hudak – AHK Svidník, Najužitočnejší hráč: Ján Trucka – Civil Bardejov
Zostava AHK Svidník: Hudak, Šutak, Breznoščak, Hirčko, M. Kost, Kaliňak, Horkovič, Miščik, Ľ. Kost, Piroch, Hvizd, Babej, Maňko

obrazek obrazek

redakcia | 28. 1. 2009 | Šport | Odkaz na článok | | 563x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou