smahu správy

Ondavský cyklomaratón dopadol na výbornú

Cyklistika je čoraz viac vyhľadávanejším športom. Pre tých, čo nie sú za cestné bicyklovanie sa po hladkom a nenáročnom teréne TO-TAK Bike Team Stropkov si opäť raz pripravil preteky na horských bicykloch známe ako Ondavský cyklomaratón. Predminulú sobotu, 15.júla si po nové skúsenosti a miestami aj adrenalínové zážitky na Námestie SNP v Stropkove prišlo 106 pretekárov.
Samotné preteky predchádzali dôkladnej a hlavne časovo náročnej príprave, ktoré o priečku vyššie oproti predošlým upršaným ročníkom posunulo aj ukážkové počasie. Organizátori Ondavského cyklomaratónu tohtoročnému „cyklosviatku“ dali prívlastok „zeleno-modrá rýchlovka.“
Ako nám prezradil Tibor Kubička z TO-TAK Bike Teamu Stropkov, v porovnaní s minulými rokmi mali cyklisti k dispozícii namiesto troch tratí teraz len dve. Nič to však nemenilo na fakte, že kto chcel, zabicyklovať si mohol na jednej alebo druhej. Z dvojice kratšia bola modrá trasa, ktorá na 17 kilometroch preverila súťažiacich na cestno-poľnom okruhu. Zelený, 19-kilometrový lesno-lúčny okruh okrem kondície na niektorých miestach overil aj technické schopnosti jednotlivých pretekárov. „Organizácia takéhoto podujatia si vyžaduje množstvo času, príprav a vo finálnej fáze aj ľudí, preto sme od 50 km dlhej trasy upustili a pozornosť zamerali len na dve kratšie. Tohto roku svoje bicykle prišli prevetrať popri slovensky hovoriacich súťažiach okolitých miest prevažne Prešovského kraja a ďalších, aj viacerí poľskí cyklisti. Spolu sa na štartovaciu rovinku postavilo 106 pretekárov, čo bolo zhodné číslo s minulým ročníkom, aj keď boli vtedy trasy tri,“ skonštatoval T. Kubička. Keďže je schválený cezhraničný projekt medzi mestom Stropkov a partnerským mestom Rzeszow, v budúcom roku klasická polmaratónová (červená trasa) určite chýbať nebude. „Našou víziou je okruh viesť okolo celého Stropkova. K zokruhovanej západnej strane pribudne aj trasa na východnej strane smerom na poľskú hranicu, kadiaľ približne 45 kilometrov dlhá trasa povedie aj okolo dvojkríža cez cyklo-náučný chodník na niektorých miestach lemujúci starú historické cestu Jozefínku. Najmä pre začiatočníkov tak chceme pripraviť priaznivé podmienky a veríme, že nový východný okruh bude výzvou aj pre nových cyklistov, ktorí neodolajú a prídu si zasúťažiť na budúci rok,“ uviedol T. Kubička. Tento ročník pretekov na horských bicykloch sa zaobišiel bez zranení. „Veľké poďakovanie patrí všetkým regulovčíkom, bez pomoci ktorých organizácia takéhoto podujatia je nemysliteľná, štábu pri prezentácii a p. Stanovi Motykovi z CVČ pri ZŠ Konštantínova za zorganizovanie cyklopretekov pre najmenších, ktoré boli súčasťou sobotňajšieho popoludnia na Námestí SNP v Stropkove. Poďakovanie však patrí aj našim partnerom, s podporou ktorých sme zorganizovali „modro-zelenú rýchlovku“ Ondavského cyklomaratónu 2017,“ uviedol.
-r-
foto: A. Belvežčík

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok

redakcia | 28. 7. 2017 | Šport | Odkaz na článok | | 109x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou