smahu správy

„Príď si hodiť“ na bokšanské plážové ihrisko

obrazokOddychová zóna na ihrisku v Bokši sa pomaly rozrastá. Aktívnym členom Športového klubu Bokša sa za pomoci projektov a sponzorov za posledné obdobie podarilo postaviť altánok, detské ihrisko, Gril u Kozla, či získať zamestnanecký grant vo výške 2 857 eur od spoločnosti PwC na realizáciu plážového volejbalového ihriska. Aktivisti ŠK Bokša veria, že sa im volejbalové ihrisko podarí dokončiť do konca tohto mesiaca. Situáciu však komplikuje nepriaznivé počasie a chýbajúci pomocníci. Celkové rozmery oplotenia ihriska sú 21×12m, v ktorom je ihrisko podľa predpísaných rozmerov 18×9m.

„Plážové ihrisko je takmer pred dokončením. Najhoršie máme za sebou – navozenie sto ton piesku. Nie vždy bolo možné dopraviť a vysypať ho až na miesto, keďže po lúke ťažké nákladné autá nechceli riskovať. V jednom prípade sme s pomocou PD Ondava museli celý kamión postupne zvážať menšími autami. V druhom sme kamión vysypali v priestoroch MŠ Bokša a brigádne, všemožným spôsobom piesok vozili na ihrisko. Aj takéto práce navyše nám spomaľujú termín dokončenia,“ konštatujú členovia ŠK Bokša.
Podklad ihriska tvorí naplavený štrk z rieky, ktorý prirodzene funguje ako drenáž a aj napriek neustálym dažďom je piesok v ihrisku veľmi rýchlo suchý. S výkopom športovému klubu pomohla miestna spoločnosť, ktorá značnú časť prác urobila sponzorsky. „Za každú takúto podporu sme vďační, rovnako ďakujeme za každú účasť na brigádach, lebo bez toho by sme sa ďaleko nepohli. Sme veľmi radi, že cítime podporu napríklad aj pri nákupe materiálu na projekt, kde sa nám predajcovia snažia vyjsť v ústrety. Materiál máme všetok. Teraz je hlavne potrebné zabetónovať pár kolíkov na oplotenie, oplotiť a osadiť hlavné stojany na sieť, upraviť plochu a vyznačiť ihrisko. Veríme, že od druhej polovice prázdnin bude ihrisko funkčné.“
Neskôr pred zimou prídu na rad terénne úpravy okolia, kde využijeme zeminu, ktorá nám ostala po výkope plochy volejbalového ihriska.
„Kto by mal teraz záujem a chuť pomôcť s dokončením plážového ihriska, je vítaná každá pomocná ruka.“
-r-

obrazok

redakcia | 21. 7. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 337x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou