smahu správy

V Dome nádeje otvorili novú predajňu

obrazokMestský podnik Služba, ako prevádzkovateľ pohrebných h a cintorínskych služieb v meste Stropkov, pre svojich klientov a širokú verejnosť navštevujúcu miestne cintoríny rozšíril doterajšiu ponuku o nové služby. Je všeobecne známe, že tamojšie priestory dlhodobo nevyhovovali súčasným potrebám, boli zdevastované a nedôstojné vzhľadom na účel celej budovy Domu nádeje. Vedenie mesta a podniku sa v roku 2015 rozhodlo pristúpiť k ich kompletnej modernizácii. V priebehu minulého pondelka sa v jeho priestoroch otvorila nová predajňa ponúkajúca rôzny sortiment súvisiaci s pohrebníctvom. Otvorenie novej predajne je zavŕšením hlavnej časti rekonštrukcie.

„Novootvorená predajňa ponúka veľký výber smútočných vencov, kytíc, ikebán, stúh, kahancov, krížov, rakiev a ďalšieho tovaru. Zmyslom tejto investície do ďalšej modernizácie Domu nádeje nebolo vytvárať konkurenciu miestnym kvetinárstvam. Našim cieľom bolo rozšíriť ponuku služieb pre občanov, ktorí navštevujú cintoríny alebo sa zúčastňujú na smútočných obradoch. Dnes je všetko pod jednou strechou v dôstojných a moderných priestoroch. Ceny budú primerané nákladom na materiál a prácu nevyhnutných na ich výrobu,“ uviedol vedúci prevádzky Služby, Dušan Lukáč.
Predajňa je otvorená od pondelka do piatku, od 8.00 do 14.00 hod., v prípade nevyhnutnosti je zverejnený telefonický kontakt a pracovníčky Domu nádeje, ktoré budú k dispozícii aj mimo otváracích hodín a počas víkendov, takisto hodinu pred modlením a smútočnými obradmi.
Rekonštrukciu Služba zrealizovala v rámci vlastných kapacít, z vlastných prostriedkov a práce zabezpečovali zamestnanci podniku. Ako uviedol vedúci prevádzky, ešte je potrebné dokončiť rekonštrukciu služobných priestorov a zamerať sa aj na samotnú obradnú miestnosť, ktorá takisto potrebuje nevyhnutné úpravy. „V uplynulých dňoch sme ukončili práce na novom oplotení cintorína zo západnej a severnej strany, osadená bola aj nová vstupná brána. Ďalej budeme pokračovať smerom k americkému cintorínu. Aktuálne prebiehajú aj práce na rekonštrukcii vojnového cintorína z I. sv. vojny. V tomto roku nás čakajú aj rozsiahle rekonštrukčné práce spevnených plôch a infraštruktúry na hornom cintoríne,“ dodal v závere D. Lukáč.
Okrem spomínaného, Dom nádeje naďalej ponúka komplexné pohrebné služby – poradenstvo s individuálnym prístupom, zabezpečenie pohrebného obradu, úpravu a obliekanie zosnulého, vybavenie dokladov na matrike, kontakty na výrobcov náhrobných kameňov a výkopových prác a exhumáciu.
-r-

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok

redakcia | 14. 7. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 377x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou