smahu správy

Deň otcov v Oľšavke v znamení súťaživosti v hasičskej zručnosti

Rok 2017 je už tretím rokom v poradí, od kedy sa začalo s tradíciou osláv Dňa otcov v obci Oľšavka. Po roku 2015, kedy na Deň otcov pre otcov pripravila vystúpenie FS Oľšavčanka, minuloročnom spoločnom spojenom s Dňom matiek, tento rok sa niesla oslava v súťažnom duchu všetkých vekových kategórií zameraná na hasičské zručnosti jednotlivcov. Deň otcov bol o to zaujímavejší, že sa konal 24. júna, na Jána, ktorých máme v obci neúrekom, hlavne tých skôr narodených.

Obec využila obnovenie činnosti DHZ Oľšavka a v spolupráci s ním pripravila zaujímavé súťaže pre všetky vekové kategórie aj s dôstojným vyhodnotením. Mimo súťažiacich ocenenie získal aj najstarší dobrovoľný hasič a predseda DHZ Oľšavka Ján Forint. Keďže bol Deň otcov, každý prítomný otec s trvalým pobytom v obci dostal malú pozornosť z hasičskej oblasti.
Záver oficiálnej súťaže sa niesol v prevedení profesionálnej ukážky hasičského útok zo strany novoformujúceho sa súťažného družstva DHZ Oľšavka. Chlapcov to tak „chytilo“, že pre účastníkov akcie ukážku opakovali niekoľko krát, čím si aj dobre a z chute zatrénovali a verím, že to zúročia pri najbližšej súťažnej prezentácii.
Prijemné prekvapenie pre všetkých účastníkov obecnej akcie, no najmä pre bývalých aktívnych dobrovoľných hasičov medzi ktorými boli Ján Forint, Ján Biroš,st., Jozef Pašeň, Demeter Kocák a Michal Zápotocký, pripravil Michal Kmiť v tom období tajomník MNV Oľšavka spomienkou a podarovaním diplomu pre obec ešte z roku 1977, keď sa na hasičskej súťaži v Havaji DHZ Oľšavka vtedy stal víťazom súťaže.
Dobré počasie a pripravenosť športového areálu využili aj deti na mini futbalové stretnutie a ďalšie športové hry. Tu sa chcem vrele poďakovať predovšetkým Dominovi Forintovi za prípravu hasičskej techniky, pokosenie ihriska, návrhu loga DHZ, zabezpečenie a potlač tričiek pre funkcionárov a aktívnych hasičov za DHZ Oľšavka, za čo získal od obce aj cenu o najaktívnejšieho hasiča. Sekundoval mu pri tom dobre a poďakovanie patrí aj Kristiánovi Čumovi. Vďaka od obce patrí aj Jankovi Harvilkovi za tzv. „baňur“ ktorý pripravil svojou technikou na možnosť čerpania vody do plechovej kade, ktorú obci zas zapožičal Ján Biroš st., za čo mu taktiež patrí poďakovanie. Za zapožičanie sedacích súprav a aktivitu patrí poďakovanie Kmiťovcom. Ozvučenie zvládol Marián Mayer, aj keď mu došiel nakoniec benzín. Záver sa niesol pri opekačke na obecnom grile a dobrej zábave do nočných hodín.
Počas obecnej akcie nechýbalo sladké pečivo, ktoré sponzoroval Juraj Maťaš, Pekáreň Šandal, chutný guľáš od firmy Timdži Stropkov, a ďalšie ingredencie od Marieny Kocákovej z „našich“ potravín, finančne na akciu prispelo Kamenárstvo Fiľarský, družstevníci PD pomohli pri pokosení okolia areálu. Všetkým patrí srdečné poďakovanie.
Obec Oľšavka taktiež ďakuje starostovi obce Havaj Stanovi Viňarskému za zapožičanie modernejšej hasičskej techniky na Deň otcov a teší sa na ďalšiu spoluprácu v tejto oblasti pri získavaní skúsenosti.
Ján Biroš, starosta obce

obrazok obrazok

redakcia | 14. 7. 2017 | Obce okresu | Odkaz na článok | | 86x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou