smahu správy

„Pre nás to bol úspešný projekt, v ktorom budeme pokračovať“

obrazokBeh, kde víťazí každý 2017

Sobotná atmosféra, 24.júna, sa v areáli Oddychovej zóny v Bokši niesla v znamení druhého bežeckého podujatia, Beh, kde víťazí každý. Organizátori, aktivisti športového klubu Bokša a zamestnanci Tesco Stropkov, sa spomínané podujatie rozhodli zorganizovať po prvý raz v minulom roku, s hlavným cieľom vytiahnuť všetky vekové kategórie, prísť a čerstvý vzduch, zašportovať si, zabaviť sa a podporiť tak nesúťažné charitatívne stretnutie, ktorého výťažok podporí miestne projekty.

Trať dlhú 3,6 km zdolalo 96 bežcov rôznych vekových kategórií. Na trati sa nachádzali tri kontrolné stanovišťa, kde na nich čakalo občerstvenie na dobitie energie a síl pred dorazením do cieľa. Po dobehnutí do cieľa boli všetci zúčastnení odmenení medailou, nechýbali ani darčekové predmety, sladká odmena a tombola, kde si vyžrebovaní šťastlivci domov odniesli množstvo pekných vecí.
V Oddychovej zóne sa počas sobotného popoludnia deti zabavili na nafukovacom hrade a unikátnom drevenom kolotoči pán Adama z Humenného. Na uzavretej ceste si mohli vyskúšať prenosné dopravné ihrisko z MŠ Sitník a niečo pekné namaľovať kriedami. V rámci kultúrneho programu vystúpili deti z bokšanskej materskej škôlky.
Veľmi zaujímavá bola aj výstava vojenskej histórie prezentovaná členmi zo skupiny Dobový tábor, ktorí predviedli rôzne zaujímavosti a artefakty, zbrane z obdobia druhej svetovej vojny, ale aj módu a rôzne bežné veci, ako holiace potreby či športové pomôcky z rozmedzia rokov 1925 až 1989.
„Táto ukážka bola sprevádzaná komentárom, členovia Dobového tábora zodpovedali na všetky zvedavé otázky. Výstava mala veľmi dobrý ohlas a zaujala všetky vekové kategórie, čo nás veľmi teší, lebo dúfame, že toto stretnutie bol len začiatkom budúcej spolupráce. Prekvapenie pre deti si pripravili aj stropkovskí motorkári, ktorí prišli predviesť svoje stroje. Deti sa mohli na motorkách odfotiť, posedieť si a nielen to, za čo im samozrejme ďakujeme,“ tešia sa aktivisti ŠK Bokša.
Zástupcov športového klubu na tomto ročníku potešila predovšetkým vyššia účasť a záujem zo strany verejnosti, taktiež počasie, ktoré im konečne doprialo pokojný priebeh podujatia. „Ceníme si spoluprácu s Tescom Stropkov pri organizácii tohto nesúťažného, charitatívneho behu. Zaslúžia si veľkú vďaku, pretože aj napriek pracovným povinnostiam a takmer nepretržitej prevádzke sa venujú aj takejto činnosti. A hlavne robia to spoločne, ako zohraný kolektív, čo bolo vidieť pri organizácii samotného podujatia. Teší nás aj nová spolupráca s MŠK Stropkov, kde sa okrem zaujímavých športových aktivít počas podujatia na ihrisku diskutuje aj o spolupráci pri obnove futbalového trávnika a jeho využitia na tréningy,“ prezradili a dodali, že si vážia a ďakujú za každú pomoc a spoluprácu pri organizácii, ako aj samotným návštevníkom.
„Druhé kolo alebo prvý ročník Behu, kde víťazí každý je za nami, a my by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať za najväčšiu podporu zo strany ŠK Bokša, konkrétne Igorovi Bujdošovi a Jánovi Beríkovi a taktiež všetkým, čo nás podporili behom alebo finančným príspevkom. Poďakovanie patrí aj mestu Stropkov za poskytnutie darov do tomboly a mestskej polícii, za bezpečný sprievod bežcov. Tiež nesmieme zabudnúť ani na našich priateľov zo Strednej zdravotníckej školy milosrdného Samaritána vo Svidníku, ktorí pre návštevníkov zdarma pripravili meranie tlaku a glykémie,“ vyjadrili zamestnanci stropkovského Tesca. „Pre nás to bol úspešný projekt, v ktorom budeme pokračovať, pretože chceme nasledovať myšlienku, že pomáhať sa dá rôznymi činnosťami. Finančný výťažok 116 eur od 94 účastníkov sme darovali ŠK Bokša na realizáciu ich projektov. Všetkým ešte raz veľká vďaka,“ dodali.
-r-
Foto: A. Belovežčík

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok

redakcia | 14. 7. 2017 | Šport | Odkaz na článok | | 85x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou