smahu správy

Charitatívna akcia „Podporme rodinu, ktorá prišla o všetko“

obrazokKoncom uplynulého mesiaca prebehla v stropkovskom okrese charitatívna akcia na pomoc rodine, ktorej 6. júna v dome vybuchla propán-butánová bomba. Táto tragická udalosť sa stala rodine Goroľových. Mnohí Stropkovčania ich poznali ako príkladnú slušnú rómsku rodinu bývajúcu roky na Hrnčiarskej ulici v Stropkove. K nešťastiu došlo v ich rodinnom dome v Oľke v okrese Medzilaborce. Okrem množstva blízkych ľudí, obyvateľov a starostu spomínanej obce, sa im v čase núdze rozhodlo pomôcť aj Okresné centrum KDH Stropkov.

„S nápadom zorganizovať takúto akciu prišiel jeden z členov centra KDH Dávid Černiga, ktorý dotyčnú rodinu dlhé roky osobne poznal a vedel o akých ľudí ide. K rozhodnutiu napomohlo aj to, že si myslíme, že každá slušná rómska rodina je tým najlepším vzorom pre tie menej slušné a menej prispôsobivé rodiny. Takže potrebujeme aj my majorita ukázať, že sa na nich nevykašleme v čase núdze,“ zhodnotil okresným predsedom KDH a zároveň poslanec MsZ v Stropkove Jozef Šimko a dodal, že keď sa rozhodli plán podpory zrealizovať najprv sa nakontaktovali na pani Goroľovú, aby zistili, čo reálne najviac potrebujú. Ukázalo sa, že je to predovšetkým nábytok a spotrebiče. Nasledovala výzva prostredníctvom sociálnej siete, kde sa ľudia začali hlásiť, čo chcú darovať. „Za veľmi krátku dobu sa nazbieralo množstvo darcov, ktorí chceli pomôcť. V ponuke sme mali štyri pece, aj napriek tomu, že sme potrebovali len jednu, množstvo gaučov a podobne. Nechýbala ani posteľ, koberce, stôl, matrac, písací stolík, počítač, tlačiareň, hračky, oblečenie atď. Najťažšou vecou bolo zorganizovať autodopravu. Za túto pomoc vďačíme pánovi Polivkovi, rodákovi z Oľky, za poskytnutie dodávky a tiež pánovi starostovi Ščerbovi.“
Najviac darcov sa do zbierky prihlásilo z ulice Krátkej v Stropkove. Okrem Stropkovčanov zbierku podporili aj ľudia z Kolboviec, či Chotče. V prechodnom bývaní, kde rodina teraz býva, to už bolo len o krásnych emóciách. Ako zhodnotili organizátori, neočakávali nič a boli zvedaví, ako to celé dopadne. Ich zámer nakoniec dopadlo vynikajúco. „Za prejavenú snahu pomôcť patrí špeciálne poďakovanie všetkým skvelým a ochotným ľuďom v našom meste a v obciach nášho okresu. Rodine Goroľovej prajeme rýchly reštart do zabehnutého života po zdravotnej aj materiálnej stránke,“ dodal v závere J. Šimko.
-r-

obrazok obrazok obrazok

redakcia | 7. 7. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 363x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou