smahu správy

Žiaci ZŠ Mlynskej na výlete v Prahe

Žiaci 8.A, 8.B, 8.C, a 9.B ZŠ Mlynskej v Stropkove sa v dňoch 7.6 – 10.6 zúčastnili výletu v Prahe. Po dlhom dni v škole sme sa nedočkavo tešili na autobus, ktorý nás čakal pred školou. Rozlúčili sme sa s rodičmi a tešili sa na skvelé zážitky. Plní očakávania sme nastúpili do autobusu, ktorý nás odviezol do Kysaku. V Kysaku sme čakali na vlak, ktorým sme cestovali do Prahy. Cesta bola síce dlhá, ale skrátili sme si ju zábavou. Prvý deň sme navštívili Václavské námestie, potom sme sa metrom a električkou presunuli na Pražský hrad a Katedrálu sv. Víta, kde bolo veľmi ,,historicky krásne“. Videli sme aj baziliku sv. Juraja, Prašnú bránu, Daliborku, jazdiareň. Navštívili sme aj expozíciu replík Korunovačných klenot. Zaujalo nás prvé nádvorie, pred ktorým stála hradná stráž. Pozorne sme sledovali výklad našej sprievodkyne. Potom sme navštívili zaujímavé miesta napr. Zlatú uličku, mučiareň a úzku uličku ktorá bola široká 60cm. Po náročnom dni sme sa ubytovali v hosteli Ládví. Večer sme si spríjemnili spoločenskými hrami.
Druhý deň sme začali raňajkami a presunuli sme sa na plavbu loďou po Vltave a potom sme sa prešli po Karlovom moste. Obdivovali sme Staromestské námestie, videli sme krásny Orloj a navštívili sme aj Múzeum voskových figurín – Grévin . Nakoniec sme sa vyšantili v nákupnom centre Palladium.
Večer sme už čakali na hlavnom nádraží Praha na náš Regiojet. Ráno po príchode do Kysaku sme sa presunuli do autobusu, ktorý nás šťastlivo priviezol domov. Niektorí z nás prvýkrát cestovali vlakom či metrom, alebo električkou, čo určite bol tiež zaujímavý zážitok. V Prahe bolo naozaj nádherne a tak máme spomienky, ktoré nám ostanú navždy v pamäti. A naše veľké ĎAKUJEM patrí pani učiteľkám: Mgr. Juhasovej, Mgr. Vaškovej, Mgr. Tomkovej a Mgr. Burákovej, ktoré sa spolu s nami tohto nádherného výletu zúčastnili.
Trieda 8.A ďakuje sponzorom: Jozefovi Tarabčákovi, Taimar s.r.o., JHS SLOVAKIA s.r.o.
Bednárová Viktória, Hanáková Diana 9.B

obrazok obrazok obrazok

redakcia | 7. 7. 2017 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 251x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou