smahu správy

Motocrossu sa zúčastnilo 104 pretekárov

obrazokPredminulá nedeľa sa na Bankovsekj hure niesla v motocrossovom duchu. Motokrosový klub Stropkov tu organizoval 3. preteky seriálu Cassovia Cup-u. Z roka na rok navštevovanejšie a známejšie preteky v tomto roku prišlo na trať podporiť 104 pretekárov, z ktorých mnohí neváhali a divákom na svojich mašinách predviedli riskantné manévre.

Už tradične od siedmej ráno bola na programe registrácia jazdcov, následne začali tréningy detí a súťažiacich ostatných kategórií. Diváci mali preteky možnosť sledovať na rôznych úsekoch trate. „Záujem zo strany verejnosti bol približne rovnaký ako po minulé roky, aj keď sa v Stropkove počas víkendu konalo viacero akcií. Teší nás, že si ľudia našli čas a prišli sa pozrieť na motocross a tým dali najavo, že šport nie je len futbal a hokej, čím nám vyjadrili priazeň a podporu aj do budúcich rokov,“ zhodnotil jeden z hlavných organizátorov Slavomír Burcák.
Organizátori ani teraz nenechali nič na náhodu a trať pred samotnými pretekmi prešla úpravu ťažkými mechanizmami. Na trati hlavne v lese bolo niekoľko zmien, s ktorými klub plánujú pokračovať i v budúcnosti. Celý okruh mal necelých 5 600 metrov. Približne 50% tvorí motocrossová časť, ktorá má určité parametre a šírku a 50% endurová trať alebo trať po lese, kde na niektorých miestach majú motorkári na prejazd k dispozícii doslova len úzku cestičku.
Počasie bolo zo začiatku ukážkové, poobede sa však ukázalo v „celej svojej kráse“ a silný lejak spôsobil nezjazdnosť trate. „Trať si súťažiaci do búrky pochvaľovali. Okrem hobby a profi kategórie si prvú aj druhú jazdu odjazdili všetky ostatné kategórie. Druhú jazdu si kategória veteránov odjazdila už po daždi, ktorý im sťažil podmienky. Po ich dojazdení posledné dve kategórie hobby a profi svoju druhú jazdu kvôli bezpečnosti neštartovali, pretože trať sa stala nezjazdnou, no aj napriek tomu mala každá kategória svojho víťaza. Za stropkovský klub trať odjazdili traja reprezentanti Mišo Kočiš, Matúš Galik a Peter Gajdoš. Všetci jazdili v kategórii amatérov, pretože sa motorkám venujú v rámci svojho voľného času. Na trati si počínali dobre a zdolali ju bez nejakých problémov,“ zhodnotil predseda Motokrosového klubu Stropkov Jaroslav Burcák.
Organizovať motocrossové preteky by nebolo možné bez pomoci sponzorov. Ako sme sa dozvedali, v tomto roku bol ich počet o čosi vyšší ako v minulosti a Motokrosový klub Stropkov im je za ich pomoc vďačný.
-r-
Foto: M. Cichý

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok

redakcia | 7. 7. 2017 | Šport | Odkaz na článok | | 98x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou