smahu správy

Stropkovské leto otvoril festival piva a juniáles

obrazok Uplynulý víkend núdza o podujatia rozhodne nebola. Piatkové popoludnie odštartoval 6. ročník Stropkovského juniálesu 2017, ktorý po ôsmej večer až do nedele večera pokračoval 2. ročníkom Pivných slávností. V sobotu sa v Oddychovej zóne v Bokši v spolupráci s Tescom Stropkov uskutočnil Beh, kde víťazí každý a v nedeľu Preteky na motorkách Motocross Cassovia Cup Stropkov 2017.

Koho neodradilo „pár kvapiek letného dažďa“ a zavítal na Námestie SNP v Stropkove, si mohol okrem 50 druhov piva vychutnať aj súťažnú atmosféru tohtoročného juniálesu v réžii OZ Sparta, ŠK CHOSI a Mesta Stropkov. Prvé súťažné disciplíny patrili menším i väčším detským účastníkom. O Najlepší stropkovský náľešnik si prišli svoje kulinárske schopnosti zmerať tri súťažné tímy – Detský domov Svidník, NO-TAK Bike Team Stropkov a OZ Sparta.
Nerozhodovalo množstvo, ale chuť. Každé súťažné družstvo malo svoj originálny recept. Niektorí do klasického zemiakové základu pridali kyslú kapustu alebo cuketu, čo im dodalo neobvyklú chuť. Svoje urobilo aj podávanie. O víťazovi rozhodovala porota v zložení Erik Ducár, manažér firmy Vermex a organizátor Pivných slávností, Miroslav Kičina, hlavný šéfkuchár reštaurácie Vermex a poradný hlas z radu občanov. Porotcovia skonštatovali, že chuť všetkých náľešnikov mala niečo do seba, víťaznými sa však stala pochúťka členov NO-TAK Bike Team-u, ktorí zabodovali konečným podávaním so smatanovo-kôprovou nátierkou. Podvečer sa na námestí predstavili aj siláci. Titul Stropkov¬ského siláka 2017 si po zdolaní piatich disciplín odniesol Vladimír Roško so ziskom 46 bodov, o päť bodov menej získal Miloš Vanda a tesne, len s bodovým rozdielom na treťom mieste skončil Adam Sobek.
Večerným programom a oficiálnym otvorením začali svoju druhú kapitolu Stropkovské pivné slávnosti. Ich hlavného organizátora, Erika Ducára, sme sa počas sobotného večera opýtali, ako zatiaľ hodnotí ich priebeh. „Začiatok bol aký bol, počasie sa nakoniec umúdrilo a prvý deň celkom vyšiel. Teraz sme približne v polovici, sobota so sebou priniesla ukážkové počasie, čo je vidieť aj na návštevnosti. Dúfam, že sa ľudia bavia a je to také iné „privítanie“ začiatku leta na stropkovskom námestí.“ Počas trojdňového pivného festivalu sa na pódiu vystriedalo niekoľko kapiel s rôznym hudobným repertoárom. O programe a ďalších zaujímavostiach z 2.ročníka Stropkovských pivných slávností a svete piva sa dočítate v nasledujúcom vydaní.
-r-

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok obrazok obrazok

redakcia | 30. 6. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 422x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou