smahu správy

Znova otvárame Letnú turistickú sezónu na Domaši – Valkov

obrazokJe tu leto a obec Bžany, ktorá spravuje k.ú. Valkov znova otvára Letnú turistickú sezónu a teší sa na nových návštevníkov. Pre ich pohodu a pohodlie sa obec snaží vytvoriť pekné a čisté prostredie, aby svoju dovolenku či pobyt návštevníci prežili čo najlepšie. Keďže sme mali horúce dni už v máji, zabezpečili sme vyčistenie a vykosenie pláže už začiatkom mája a túto pravidelne udržujeme. Taktiež celoročne pravidelne vyvážame komunálny odpad. Novinkou na pláži je úplne nové detské ihrisko vybudované z vlastných prostriedkov obce, ktoré určite poteší najmladších návštevníkov a spríjemní pobyt rodičov s malými deťmi.

Aby sa návštevníci na Valkov dostali bezpečne opravili sme ďalšie úseky prístupovej komunikácie, ktorá je v správe obce a vyčistili sme ochranné pásma pozdĺž miestnej komunikácie na úseku Bžany – Valkov.
K bezpečnosti kúpajúcich prispeje aj dočasne obmedzenie výkonu rybárskeho práva vo vymedzenej časti rybárskeho revíru v časti pláže č. 1 , ktoré je platné od letnej sezóny 2017 a v ďalších rokoch a to od 1. júla do 1. septembra kalendárneho roka v čase od 8.00 do 20.00 hod.
Veríme, že rybári našu snahu o ochranu zdravia kúpajúcich príjmu s pochopením.
Medzi najdôležitejšie spoločenské podujatia na Valkove bude určite patriť „Miss Domaša“, na organizácii ktorej sa podieľa aj obec Bžany, ktorá sa vráti na Valkov a bude sa konať v dňoch 7. a 8. júla. V rovnaký deň sa uskutoční aj 10. ročník cyklistického podujatia OKOLO DOMAŠE. Návštevníkov určite potešia aj spoločenské podujatia organizované jednotlivými podnikateľskými subjektmi pôsobiacimi na Domaši – Valkov či už večery so živou hudbou, alebo športové podujatia.
Obec Bžany si v tomto roku pripomína 645. výročie prvej zmienky o obci a 50. výročie od ukončenia výstavby Vodného diela Domaša. Pri tejto príležitosti zorganizovala 20. mája stretnutie rodákov. Na veľké prekvapenie pozvanie obce prijalo viac ako 200 rodákov zo rôznych kútov Slovenska aj Čiech. Za kvalitné pohostenie a obsluhu sa chceme aj touto cestou poďakovať personálu reštaurácie Delta pod vedením pána Krajkoviča.
K príjemnej atmosfére prispeli vystúpenia súborov Karpaty z Košíc s účastníkmi Makovickej struny, ženy z Jarabiny a Lelija z Humenného. Samozrejme, že aj na tejto akcií boli prítomní rekreanti z Valkova. Súčasťou stretnutia bola aj výstavka výšiviek našich starých mám a krst knihy mladého autora Jurka Kasardu „Bžany – zabudnuté spomienky“.
JUDr. Mária Kasičová, starostka

obrazok obrazok

redakcia | 30. 6. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 309x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou