smahu správy

Zhodnotenie stolnotenisovej sezóny 2016/17

V ročníku 2016/17 sa do medziokresnej stolnotenisovej súťaže neprihlásilo žiadne nové družstvo. Oproti minulému ročníku bolo o jedného účastníka menej, lebo Lužany B postúpili do štvrtej ligy. Dvanásť stolnotenisových družstiev začalo 07.10.2017 nový súťažný ročník. Aj v tejto sezóne sa o konečnom umiestnení rozhodovalo až v predposlednom a poslednom kole. V priebehu súťaže sa na čele striedali iba prvé tri družstva.

Víťazné družstvo ŠŠK Centrál Svidník „D“ sa na prvú priečku dostálo v pätnástom kole a tu si už ustrážilo až do posledného kola. Druhé miesto zo stratou piatich bodov na víťaza patrí Staškovciam. Tretia priečka patrí minuloročnému víťazovi ŠŠK Centrál Svidník C. Štvrtá Brusnica si polepšila o proti minulému roku o dva stupienky. Aj piata STOP Oľšavka sa zlepšila o dve miesta. Minuloročné bronzové družstvo Stropkov „B“ Bokša si v tejto sezóne pohoršila o tri miesta a skončila šiesta. Najväčší skok spravilo Lužanské céčko, ktoré z minuloročného trinásteho miesta sa dostalo na siedmu priečku. Na ôsmom mieste skončila Radoma, ktorá mala zlepšenie o tri miesta. Deviate miesto si obhájila Svidnička. Desiate skončilo Svidnícke éčko s vylepšením si jednej priečky. S pohoršením jednej priečky čiže jedenáste miesto pripadlo Stropkovu C. Najväčší posun smerom dole mal Vyšný Hrabovec keď z ôsmeho miesta klesol až na posledné dvanáste miesto.
OOSTZ Svidník v uplynulom ročníku v rámci okresov Svidník a Stropkov organizoval majstrovstva jednotlivcov v mládežníckych a mužských kategóriách a tak isto záverečný turnaj TOP 32. U mužov sa súťažilo o Majstra v hlavnej súťaži jednotlivcov a vo štvorhre. V druhej kategórií sa súťažilo o Majstra nad 50 rokov. Tieto Majstrovstvá sa uskutočnila v telocvični Spojenej školy vo Svidníku. TOP 32 sa konali v Lužanoch pri Topli. Majstrovstva mládeže v Stropkove. Potešením pre organizátorov majstrovstiev mládeže bolo, že sa po ročnej pauze odohrala aj kategória najmladších žiakov. V nej si titul vybojoval Adam Mulik z ZŠ Cirkevná Stropkov. V kategórií mladších žiakov si titul vybojoval Dominik Pecha zo ŽŠ Karpatská Svidník. V kategórií starších žiakov sa tešil z prvenstva Maroš Michalko z JMC Lužany pri Topli. V doraste si titul vybojoval Kevin Kurej z ŠŠK Centrál Svidník. Mužom kraľuje v roku 2017 Darius Magdziak z ŠŠK Centrál Spojená škola Svidník. Vo štvorhre si titul vybojovali Martin Močilenko a Dárius Magdziak z ŠŠK Centrál Svidník. Majstrom nad 50 rokov sa stál Ján Stolárik z JMC Lužany pri Topli. Víťazom TOP 32 sa stál Ján Kosár z ŠŠK Centrál Svidník. OOSTZ v uplynulej sezóne odmenilo aj prvých troch najúspešnejších hráčov medziokresnej ligy. Najúspešnejšími hráčmi boli v poradí Ján Kosár z ŠŠK Centrál Svidník, Antoš Michal STO Brusnica, Milan Nemec ŠŠK Centrál Svidník
Celá sezóna 2016/17 sa niesla v športovom a priateľskom duchu. Výkonný výbor nemusel riešiť ani jeden problém. Disciplinovanosť klubov v tomto smere prispela k tomu, že už v nedeľu boli výsledky na internetovej stránke a v pondelok v okresných novinách. OOSTZ akceptuje hracie podmienky jednotlivých oddielov také aké sú hoci nie sú vždy v súlade s predpismi, ale je potrebné aspoň trochu dbať na to aby neboli až veľmi za hranicami regulérnosti ako je to v Oľšavke (stolnotenisové stoly a kobercová podlaha). Ďalším problémom je jednotná registrácia hráčov v databáze SSTZ. Poplatok je tam za hráča tridsať eur + päť eur členský poplatok na päť rokov. Pre niektoré oddiely je to dosť vážny finančný problém preto OOSTZ v snahe udržať stolný tenis v našom zväze dáva takým klubom výnimku a zaregistruje ich iba v databáze OOSTZ. Krajský stolnotenisový zväz to neakceptuje a také družstvo nemôže ísť do kvalifikácie o postup do štvrtej ligy.
To isté je aj v prípade dvojitého štartu hráča. V praxi to znamená, že hráč ktorý hrá za iný klub(nie v súťaži riadenej OOSTZ) resp. o súťaž vyššie požiada OOSTZ Svidník o výnimku aby mohol hrať aj v inom klube kde súťaž riadi OOSTZ. Vzhľadom k tomu, že niektoré družstva majú problém s nedostatkom hráčov riadiaci orgán im takej požiadavke zväčšia vyhovie. Nastáva potom problém s dvojitým štartom hráča, lebo pravidla stolného tenisu to nepovoľujú. Krajský stolnotenisový zväz také družstvo tak isto nepustí do kvalifikácie a navyše takého hráča, ktorý je registrovaný v databáze SSTZ môže disciplinárne potrestať. OOSTZ verí, že aj do novej sezóny sa prihlási aspoň toľko účastníkov ako bolo v práve skončenej sezóne, ale určite by sme boli ešte radšej ak by sa prihlásili aj nové družstva, aby sa do súťaži zapájalo viac mládeže.
OOSTZ vyslovuje poďakovanie za spoluprácu a za pomoc pri organizovaní rôznych stolnotenisových súťaží: ŠŠK Centrál Svidník, Spojenej škole Svidník, STMK Stropkov, ŽŠ Konštantínova Stropkov, Stanovi Dubcovi, Obecnému úradu Lužany pri Topli, firme Roko (Koreň, Eliaš) JMC Lužany pri Topli, nemenovanému darcovi, Mirovi Sabolovi, Mariánovi Gdovinovi, okresným týždenníkom, Podduklianskym novinkám, Stropkovskému Spektru, Dukla a všetkým, ktorí sa akoukoľvek formou podieľali na samotných podujatiach.
Predseda OOSTZ
Miroslav Kurečko

Tabuľka sezóny 2016/17

  1. Centrál Svidník D   22   20   1   1   285:111   63
  2. Staškovce   22   17   2   3   267:129   58
  3. Centrál Svidník C   22   16   3   3   245:151   57
  4. Brusnica   22   13   2   7   231:165   50
  5. STOP Oľšavka   22   10   7   5   213:183   49
  6. Stropkov B Bokša   22   11   4   7   220:176   48
  7. Lužany C   22   8   3   11   180:216   41
  8. Radoma   22   7   3   12   173:223   39
  9. TJ Reál Svidnička   22   6   2   14   160:236   36
  10. Centrál Svidník E   22   3   4   15   163:233   32
  11. Stropkov C   22   1   4   17   116:280   28
  12. Vyšný Hrabovec   22   2   1   19   123:273   27

redakcia | 30. 6. 2017 | Šport | Odkaz na článok | | 64x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou