smahu správy

Popredné miesto si drží Bulharsko, Grécko a Chorvátsko

Dovolenkové obdobie pomaly, ale iste začína. V cestovných kanceláriách najväčší záujem o zájazdy zákazníci prejavujú pred letom, najviac však v priebehu júna. Aj keď sa v posledných rokoch začal tento trend nie vo veľkom, ale predsa len meniť, mnohí si plánovanie letnej dovolenky nechávajú tzv. na poslednú chvíľu.

Dôvodom je, že sa boja plánovať dovolenku v predstihu niekoľkých mesiacov. Z blížiacim sa začiatkom letných dovoleniek a prázdnin nás zaujímalo, kde budú oddychovať ľudia z nášho okresu. „V posledných rokoch najviac ľudí cestuje do Bulharska, Grécka a Chorvátska. Záujem je aj o Taliansko a Turecko, klienti si aj napriek medializovaným nepokojom objednávajú Egypt, ktorého cena výrazne klesla. U Stropkovčanov a ľudí zo širokého okolia sa najviac navštevovaným stalo práve spomínané Bulharsko, kde ponúkame už pätnástu sezónu 12-dňové pobytové zájazdy autobusovou dopravou v letovisku Obzor,“ uviedol spolumajiteľ CK Eurotour v Stropkove Ľuboš Kavka st. V rebríčku obľúbenosti si svoje miesto držia aj last minute, na ktoré čakajú tisícky ľudí. Neujdú sa však každému. Ich hlavnou výhodou je predovšetkým výrazne nižšia cena v porovnaní s objednaním pobytu v predstihu. Ako ich nevýhodu Ľ. Kavka vidí fakt, že zákazník musí rýchlo zareagovať na ponuku a prispôsobiť sa „krkolomnému“ termínu, taktiež si nemá možnosť vybrať napríklad destináciu v danej krajine, hotel alebo ďalšie doplnkové služby.
Obľúbené sú aj dovolenky na „vlastnú päsť.“ Za posledné roky sa tento boom o čosi zmenil. Hľadanie vyhovujúceho ubytovania po dorazení do cieľa sa vďaka internetu zmenilo na vopred objednané ubytovanie. Zaujímalo nás, ako tento trend vnímajú cestovky.
„Ak sa niekto rozhodne stráviť pobyt napríklad pri mori s rodinou, kam sa vyberie vlastným autom, mal by si vopred zvážiť pre a proti. Počas pobytu, ako aj počas cesty sa môžu vyskytnúť rôzne nepríjemné komplikácie. Je rozdiel, keď sa máte možnosť obrátiť na delegáta z cestovnej kancelárie, alebo sa musíte spoľahnúť sami na seba.“
K výhodám patrí napríklad voľnosť pri výbere destinácie, termínu, spôsobu dopravy, ubytovania, stravy či každodenného programu. Každý deň sa môžete kúpať na inej pláži, vidieť viac z krajiny, kde sa nachádzate a lepšie tak spoznať mentalitu a kultúru domácich obyvateľov. Naopak, nevýhodou je napríklad, že musíte ovládať niektorý zo svetových jazykov, alebo aspoň základy jazyka danej krajiny, či ich pomery. Viac energie si vyžaduje aj samotné plánovanie a vybavovanie pobytu, zatiaľ čo cestovná kancelária všetko zariadi za vás a v prípade nejakých zdravotných alebo iných nepríjemností sa máte možnosť obrátiť na delegáta cestovnej agentúry.
-r-

redakcia | 23. 6. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 279x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou