smahu správy

Stretnutie po 50-ich rokoch

obrazokKoncom mája 2017 sa uskutočnilo malé stretnutie po 50 rokoch žiakov troch tried, ktoré ešte v minulom storočí, presnejšie v roku 1967 opustili I.ZDŠ v Stropkove. Boli sme prvými prvákmi, ktorí nastúpili do novej školy.

Prišli sme plní očakávania a záujmu. Prvé myšlienky po zazretí spolužiakov boli „Zmenili sa?… niektorí ani nie.“ Isté však je, že sme všetci zostarli a hádam aj zmúdreli. Naše „stretko“ začalo sv. omšou v Kaplnke Cirkevnej základnej školy sv. Petra a Pavla, ktorú celebroval náš spolužiak duchovný otec Ján Bujdoš za sprievodu hudby a spevu v podaní pána učiteľa Mgr. Štefana Peráta a žiakov CZŠ. Poďakovali sme Pánu Bohu za prežité roky, vyprosovali si zdravie a pokoj pre nás a naše rodiny. Mysleli sme a modlili sa aj za všetkých našich triednych učiteľov a spolužiakov, ktorí nás predišli o večnosti. PO skončení sv. omše nás pani riaditeľka Mgr. Mária Karašinská previedla školou s vysvetlením, kde, aké učebne boli kedysi. Z CZŠ sv. Petra a a Pavla sme sa presunuli do priestorov Základnej školy Hrnčiarska, kde si pre nás pripravili malé občerstvenie a krátky kultúrny program. Pán riaditeľ Mgr. Marián Vasilko nám odprezentoval nás žiakov v rokoch 1958–1967. N a niektorých fotografiách sme sa ani nespoznali. Potom nám pán riaditeľ čo-to porozprával o škole a previedol nás jej učebňami, telocvičňou a školskou jedálňou. Zo školy sme sa presunuli do reštaurácie Delta, kde nasledoval slávnostný obed. Každý z prítomných v krátkosti povedal o sebe, čo za 50 rokov robil, kde žije, koľko má detí a vnúčat. Nasledovala voľná debata, do spevu a tanca nám hrala harmonika. Nálada boa výborná, z každej strany sa ozýval smiech a vrava. Rozprávaniu, spomienkam a zážitkom nebolo konca kraja. Bolo nám spolu dobre, ale raz sme sa museli rozlúčiť a rozísť do svojich blízkych či vzdialených domovov, k svojim rodinám.
Hoci sme s len nedávno rozlúčili, už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie.
Veľká vďaka patrí pani riaditeľke Mgr. Márii Karašinskej a pánu riaditeľovi Mgr. Mariánovi Vasilkovi za milé privítanie a príjemné chvíle strávené v ich prítomnosti.
V mene všetkých zúčastnených Oľga Miščíková

obrazok

redakcia | 23. 6. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 205x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou