smahu správy

Na fámy o zrušení ZOO parku odpovedali obe strany

obrazokPark sa postupne modernizuje

Prednedávnom Stropkovom preleteli informácie o rušení zoo parku. K tejto záležitosti sme o vyjadrenie požiadali kompetentných, vedenie zoo parku a taktiež aj vedenie mesta. Obe strany tieto fámy vyvrátili a potvrdili, že „nič sa rušiť ani zatvárať nebude.“ Práve naopak.

Pred začiatkom sezóny sa v areáli parku samospráve podarilo zabezpečila moderné kontajnerové sociálne zariadenia a odstrániť tak problém z minulého roka, kedy v tomto zariadení chýbali toalety. Obnovy sa dočkalo aj donedávna jediné verejné detské ihrisko v meste v areáli ZOO parku získané v roku 2004 v rámci partnerstva s telekomunikačným operátorom. Odvtedy na ňom bolo vykonaných niekoľko menších úprav, teraz však prešlo podstatnou rekonštrukciou. Pred aktuálnou sezónou bolo potrebné jednotlivé prvky kompletne obnoviť tak, aby ihrisko spĺňalo všetky technicko-bezpečnostné požiadavky. Niektoré prvky museli byť kvôli bezpečnosti odstránené, iné takmer kompletne vymenené. Ihrisko je už vo vyhovujúcom stave a naďalej slúži na zábavu malým návštevníkom.
Okrem doplnenia toaliet a rekonštrukcie ihriska v zoo prešli prerábaním aj niektoré voliéry, niektoré oplotenia boli vybudované nanovo, rovnako ako most nad jazierkom a niektoré bazény pre zvieratá. V zadnej časti areálu pri levici Zore vedenie parku odstránilo starú voliéru, kde sa vystriedalo niekoľko druhov zvierat. V tomto priestore bola položená nová zámková dlažba, na stenách oplotenia pribudol nový spomienkový chodník na zvieratá, ktoré kedysi žili v stropkovskej zoo, vkusná kruhová lavička na sedenie a drevená konštrukcia studne, ako náhrada za predošlú železnú. Návštevníkom Stropkova existenciu parku pripomínajú aj nedávno osadené nové informačné tabule pri vstupoch do mesta, na ktorých tigra Danyho nahradila levica Zora. Celkovo je z mestského rozpočtu na prevádzku a modernizáciu ZOO parku vyčlenených bezmála 90 tisíc eur.
-bo-

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok obrazok

redakcia | 16. 6. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 371x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou