smahu správy

Deň matiek v Breznici spestrili vystúpenia detí MŠ a ZŠ i súborov zo Svitu

obrazokV druhú májovú nedeľu sme v Breznici zažili jeden mimoriadne pekný deň. Deň, počas ktorého myslíme na svoje mamky možno viac, ako po iné dni – čo pre nás znamenajú, ako ich máme radi, no tiež im ďakujeme za ich lásku, útechu, obetavosť, starostlivosť a nekonečnú trpezlivosť.

Pri tejto príležitosti si naše šikovné deti z materskej a základnej školy so svojimi učiteľkami pre mamičky a babičky pripravili prekrásny kultúrny program. Breznický amfiteáter sa tak za slnečného počasia zaraz premenil na lúku pestrofarebných živých kvietkov. Deti svoje mamky prekvapili úžasnými pesničkami, básničkami, ľudovým i moderným tancom, scénkami, niektoré hovorené dokonca v šariščine a podarenými vtipmi, ktoré rozosmiali všetkých návštevníkov tejto milej slávnosti. Na konci spoločne zaspievali pesničku „Keď sa narodí dieťatko,“ na melódiu piesne od Leonarda Cohena „Hallelujah“ a dali tak nádhernú a dojímavú bodku za celým vydareným vystúpením. Všetky mamičky mali zo svojich detí úžasný zážitok.
To však nebolo všetko a starosta Breznice, v spolupráci s firmou Ekoprodukt s. r. o. si pre breznické mamky pripravil ešte jedno milé prekvapenie. Tým bol kultúrno-zábavný program v podaní skupiny SVITTASENIOR zo Svitu, ktorá okrem tancov, hovoreného slova a humorných scénok zaspievala aj repertoár známeho ruského súboru Alexandrovcov. Títo vitálni seniori rozprúdili na hospodárskom dvore v Breznici výborne ladenú zábavu. Naše mamky a ich polovičky tak v nedeľu strávili veľmi pekné popoludnie. Aspoň na chvíľu mohli zabudnúť na starosti bežného života, schuti sa zasmiať, zaspievať i zavtipkovať. V rámci vystúpenia rezko zaspieval i zatancoval aj ľudový súbor mladých Jánošík, tiež zo Svitu. Pred vystúpením i počas prestávky boli mamkám rozdávané darčekové poukážky v hodnote 6 eur, ktoré môžu využiť na nákup v miestnych potravinách, prípadne na pohostenie v motoreste.
Naše úprimné poďakovanie patrí učiteľkám materskej školy Ľubke Gonosovej a Danke Novákovej a učiteľkám základnej školy Mgr. Tatiane Bugeľovej, Mgr. Margarétke Kostikovej a Mgr. Lenke Čabalovej za ich usilovnú, trpezlivú a tvorivú prácu s našimi ratolesťami ako aj firme Ekoprodukt s.r.o., ktorá na slávnosť zabezpečila účasť oboch súborov zo Svitu.
Obec Breznica

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok

redakcia | 26. 5. 2017 | Obce okresu | Odkaz na článok | | 87x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou