smahu správy

Futbal 20/2017

III. liga
Mládežnícky futbal
Z futbalových ihrísk okresov Stropkov a Svidník
Úradná správa OOFZ

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

III. liga

Svit – Stropkov 2:0 (0:0)

V dohrávke 22. kola sa stretli dve mužstvá, ktorým jarná časť nevychádza podľa predstáv. Vo vyrovnanom prvom dejstve si úvodnú príležitosť vypracovali Stropkovčania. Po nacvičenom signále z rohového kopu naservíroval Marián Dolutovský loptu 17– ročnému Erikovi Vaškovi, jeho strelu smerujúcu do brány však zastavil domáci obranca. Domáci mohli otvoriť skóre po priamom kope, Lukáš Stanislav však priestor Mydlovej brány netrafil. Keďže viaceré sľubné brejkové situácie zverenci Jozefa Lehockého nedotiahli v predfinálnej fáze do úspešného konca, odchádzalo sa do kabín za stavu 0:0. Pre hostí to bola už ôsma polčasová remíza v rade. V druhom polčase však opäť ťahali za kratší koniec. Jeho scenár sa výrazne podobal na posledné ligové stretnutie s Trebišovom na domácej pôde. V 62. minúte sa po individuálnej akcii 18-gólového Lukáša Stanislava a jeho spätnej prihrávke postaral o rozhodujúci gól presnou strelou k žrdi Lukáš Compeľ. Prečíslenia Stropkovčanov, štandardky, ani centrované lopty z krídelných priestorov nepriniesli vytúžené vyrovnanie, naopak domáci svoju výhru v závere pri vabanku hostí spečatili druhým gólom.
Zostava: Mydla- Bochin, Burcák, Pavlík, Jakubčo- Paluba (78. Bunda), Kimák (70. Veselý), Vaško, M. Dolutovský, Petrišin (85. Bunda)- Haško.
-eb-

Sabinov – Stropkov 2:2 (2:0)

Po nepriaznivej sérii v poslednom období došlo v mužstve Stropkova ku zmene na trénerskom poste. Mužstvo prevzal na piatkovom predzápasovom tréningu rodák zo Stropkova a tréner viacerých slovenských klubov v prvej aj druhej lige Vladimír Rusnák. Stropkovčania mali počas celého zápasu územnú prevahu a vypracovali si 10 sľubných príležitostí. Vedenia sa však ujali domáci v 33.minúte. Po dlhej nakopnutej lopte zo štandardnej situácie sa hlavou presadil Dominik Bašista. O tri minúty neskôr zvýšil na 2:0 z brejkovej situácie Jakub Rokošný. Za hostí sa mohli v priebehu prvého aj druhého dejstva strelecky presadiť dvakrát Dominik Haško, Erik Vaško a Erik Burcák, gólom neskončili ani príležitosti Mariána Dolutovského a Daniela Petrišina. Stropkovčania sa však aj napriek nepriaznivému priebehu nevzdávali a v závere sa im podarilo v rozmedzí troch minút vyrovnať. V obidvoch góloch mal prsty aktívny Pavol Bunda. V 89. presne nacentroval na hlavu Ladislava Vrábľa ml., ktorý sa presadil aj o deň skôr v drese dorastencov, keď zaznamenal hetrik. Vytúžené vyrovnanie prišlo v nadstavenom čase. Rýchlonohý Bunda sa individuálne presadil medzi dvoma domácimi obrancami a jeho následný prudký center ľavačkou si do vlastnej siete zrazil Janiga. Po šiestich prehrách tak Stropkovčania konečne bodovali, presadili sa strelecky a zlepšili herný prejav. Ich ďalšie stretnutie je na programe v nedeľu 21. mája o 17:00 na domácej pôde proti Bardejovskej Novej Vsi.
Góly: 89. Vrábeľ, 92. vlastný Janiga
Zostava: Mydla- Bochin (60. Vrábeľ), Pavlík, Kimák, Petrišin- Haško (73. Jaselský), M. Dolutovský, Vaško, Jakubčo, Bunda- Burcák (74. Staško).
-eb-

Tabuľka

  1. Trebišov   21   16   2   3   52:10   50
  2. Vyšné Opátske   22   13   7   2   52:20   46
  3. Snina   22   9   8   5   42:24   35
  4. Vranov   22   10   4   8   29:21   34
  5. Giraltovce   21   9   6   6   32:16   33
  6. Svidník   22   10   3   9   37:33   33
  7. Plavnica   22   9   4   9   34:33   31
  8. Svit   21   8   6   7   38:29   30
  9. Bard. Nová Ves   21   8   4   9   34:43   28
  10. Veľké Revištia   21   7   5   9   30:29   26
  11. Sabinov   21   6   7   8   36:37   25
  12. Stropkov   22   6   6   10   29:32   24
  13. Prešov B   22   5   5   12   31:38   20
  14. Pušovce   22   1   1   20   7:118   4

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Mládežnícky futbal

Prípravky dobrou reklamou MŠK

V pondelok boli do turnajov zapojené všetky tri prípravkárske družstvá. V konečne príjemnom a kvalitnom prostredí odohrali niekoľko zápasov. Kategórie U11 a U10 sa predstavili vo Svidníku a proti tradičným súperom z Prešova a Svidníka ukázali množstvo pekných momentov. Svoju hernú prevahu potvrdili aj výsledkami a potešili tak početné publikum tvorené rodičmi. Nesmierne nás teší, že sa na turnaji predstavili aj nové tváre, ktoré si sami našli cestu do nášho klubu. Je to ocenením práce celého klubu, že aktivitu všetkých jeho členov si všímajú aj ľudia v okolí. Kategória U9 odohrala svoj turnaj na umelej tráve v Lipanoch. Svojim prejavom absolútne nesklamala a menší kúsok šťastia by možno zariadil aj pozitívnejšie výsledky. Najbližšie odohrajú domáci turnaj kategórie U11 a U10 na domácom ihrisku v pondelok 14. mája so začiatkom o 15.00 hod. Všetkých srdečne pozývame.
Výsledky zápasov
U11: MŠK Tesla Stropkov 8:0 SAFI Prešov
góly: Olách 5, Nábožný, Fatľa
MŠK Tesla Stropkov 1:1 FAMT Prešov
gól: Olách
MŠK Tesla Stropkov 3:1 FK Svidník
góly: Olách 2, Fatľa
U10:
MŠK Tesla Stropkov 2:1 SAFI Prešov
góly: Tokár, Korady
MŠK Tesla Stropkov 2:0 FAMT Prešov
góly: Korady, Tokár
MŠK Tesla Stropkov 5:2 FK Svidník
góly: Tokár 2, Klučár, Motyka, Veselý
U9:
MŠK Tesla Stropkov 2:1 Odeva Lipany
góly: Materňák 2
MŠK Tesla Stropkov 0:1 MFK Snina
MŠK Tesla Stropkov 0:2 Stará Ľubovňa
MŠK Tesla Stropkov 0:1 FAMT Prešov
-mšk-

Striedavé úspechy žiakov

Kategória starších žiakov sa vo štvrtom kole nadstavby predstavila na pôde Podbrezovej. Družstvo U15 zaznamenalo v oklieštenej zostave zatiaľ najlepší výkon, no paradoxne zaznamenalo výrazný výsledkový neúspech. Mladší spoluhráči z U14 mali v základnej zostave osem hráčov vekovo patriacich do nižšej kategórie, aj preto je pre nás výkon a výsledok veľmi cenný. Mladší žiaci nastúpili v nedeľu v Spišskej Novej Vsi. Zápas U13 nemal veľa spoločného so zásadami výchovy mladých ľudí a nemal svoju adekvátnu úroveň. Mladšia kategória U12 predviedla veľmi dobrú kombinačnú hru a zaslúžene doviedla svoj zápas do víťazstva. Najbližší víkend odohrajú všetky žiacke družstvá v domácom prostredí. V sobotu starší žiaci privítajú Akadémiu Mareka Hamšíka, v nedeľu mladší žiaci FK Poprad. Všetci ste srdečne vítaní.
Výsledky zápasov:
U15: ŽP Šport Podbrezová 3:0 MŠK Tesla Stropkov
U14: ŽP Šport Podbrezová 0:1 MŠK Tesla Stropkov gól: Suvák
U13: FK Spišská Nová Ves 9:5 MŠK Tesla Stropkov góly: Suvák 2, Jobko, Reiter, Vansáč
U12: FK Spišská Nová Ves 6:12 MŠK Tesla Stropkov góly: Ripper 4, Andrejko 4, Veselý 2, Čonka, Kočiš

Dorasty bez inkasovaného gólu

Dnes odohrali svoje domáce zápasy oba dorastenecké výbery. Kategória U19 predviedla v dobrom tempe efektívny futbal a po ďalšom vysokom víťazstve sa priblížila druholigovému titulu. Svoj 41. gól strelil Vrábeľ a potvrdil tak primát kráľa strelcov. Mladší ročník sa vrátil na víťaznú vlnu a potvrdil tri body z minulého kola. Pozitívom je čisté konto v oboch zápasoch. Chlapcov čaká v druhej lige skupiny Východ posledných 5 kôl.
U19: MŠK Tesla Stropkov 5:0 FK Košická Nová Ves
góly: Vrábeľ 3, Paluba, Jaselský
Zostava: Majerník – Feč, Fečo, Lipák, Cuprišin (Batfalský), Veselý, Jaselský (Berežný), Vrábeľ, Paluba, Kapa, Jesenský (Vaňko).
U17: MŠK Tesla Stropkov 2:0 FK Košická Nová Ves
góly: Korba, Bedruň
Zostava: Rusinka (Slivka) – Gonos, Mačuga (Mihelič), Preksta, Džupin, Artim, Korba (Cichý), Bedruň, Novotňak (Kollárik), Slivka, Glovacký.

Šanca pre adoptívnych rodičov

S blížiacim sa koncom sezóny si klub za vzornú reprezentáciu počas celej sezóny pripravil pre svojich mládežníckych hráčov niekoľko bonusov, ktoré sú vážnou súčasťou celého procesu. Proklamovanie filozofie založenej predovšetkým na učení sa a nie nutnom dosahovaní výsledkov v nižších vekových kategóriách veríme, že naplníme skutkovo aj v najbližšom dlhodobom období. Zároveň sú blížiace sa akcie vnímané ako jeden z motivačných faktorov pre budúce ročníky. Kategória U19, ktorá momentálne vedie tabuľku druhej ligy v skupine Východ sa zúčastní v dňoch 2. – 5. júna medzinárodného turnaja v nemeckom mestečku neďaleko Stuttgartu. Vzhľadom na uspokojivé výsledky, herný prejav a predovšetkým individuálnu prácu na svojom výkone aj mimo tréningov, to vnímame ako odmenu pre súčasnú partiu. Medzinárodné porovnanie si okúsia aj kategórie U10 a U11, ktoré sa 17. júna zúčastnia prestížneho turnaja v družobnom poľskom meste Bilgoraj. Okrem bohatej porcie zápasov vo svojich súťažiach, či turnajoch prípraviek v blízkom okolí, tak obe medzinárodné kategórie budú príjemným bonusom a zároveň kvalitným záverom sezóny. Veríme, že aktivita a záujem týchto mladých ľudí o šport a futbal neostane bez povšimnutia. Pomôžte nám prosím adopciou jednotlivých družstiev a prispejte k organizácii jednotlivých výjazdov. Budeme Vám veľmi povďační. Vopred ďakujeme.
-mšk-

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Z futbalových ihrísk okresov Stropkov a Svidník

6. liga

Rovné – Hrabovčík 0:3 (0:1)
Góly: Horbaj, Huzar, Havrila
ŽK: 0

Miňovce – Breznica 2:4 (0:2)
V slušnom zápase vyhrali šťastnejší.

Stročín – Radoma 3:4 (1:2)
Nasadený hlavný rozhodca zjavne ovplyvnil výsledok zápasu. Najprv v šestnástke neodpískal proti hosťom jasnú jedenástku za ruku a neskôr neodpískal hosťom jasný ofsajd, čo potvrdil aj delegát, z ktorého hostia strelili štvrtý gól.
Góly: J. Rodák 2, M. Vitko – L. Friček 2, Rokyta, D. Sliva
ŽK: Hnát – M. Rokyta

Tisinec – Kuková 0:2 (0:0)
Domáci si vybrali svoj zlý deň. Snahu netreba zaprieť, ale vôbec nefungovala hra. Hneď na začiatku druhého polčasu mohol otvoriť skóre Gonos, ale trafil náručie brankára. Hostia hrali na brejky. Hneď prvý využili a zaskočili Tisinec. Hneď na to mohol vyrovnať Gonos, ale tentokrát netrafil z dobrej pozície bránu. Naopak Kuková opäť využila brejk a zvýšila na 0:2. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo aj napriek zvýšenej ofenzíve Tisinca.

Sitníky – Chotča 8:0 (6:0)
V tomto zápase domáci ukázali, že vedia hrať dobrý futbal, čo sa odzrkadlilo na vysokom výsledku. Hostia odišli herne už v 15. minúte a tak sa šance striedali s gólmi. Domácim hráčom patrí pochvala.
Góly: Varga 2, D. Polaščík 4, Kovalčík 2

Lomné – Lúčka 5:1 (4:0)
Góly: V. Šuster, R. Baľo, M. Cap, K. Fečko 2 – Ľ. Argay
ŽK: 0 – 1

7. liga

Kružlová – Havaj 2:5 (2:3)
Za pekného počasia sa hral slušný futbal.

Baňa – Orlík 2:1 (1:0)
Góly: M. Gondek, T. Gondek –

4.liga – dorast

Rovné – Hrabovčík 0:2 (0:0)
Góly: Špak 2

3. liga – žiaci

Lúčka – Stročín 1:14 (1:8)

Tabuľka 6. liga – dospelí

  1. Tisinec   19   16   1   2   51:22   49
  2. Sitníky   19   13   4   2   70:18   43
  3. Hrabovčík   20   12   2   6   50:29   38
  4. Stročín   19   10   2   7   65:39   32
  5. Radoma   20   8   5   7   31:28   29
  6. Lomné   19   8   1   10   32:41   25
  7. Kalnište   19   7   3   9   29:35   24
  8. Breznica   19   7   2   10   29:45   23
  9. Miňovce   19   7   1   11   30:55   22
  10. Rovné   19   5   5   9   22:35   20
  11. Lúčka   20   6   2   12   28:49   20
  12. Kuková   20   5   3   12   35:49   18
  13. Chotča   20   5   3   12   19:46   18

Tabuľka 7. liga – dospelí

  1. Havaj   8   6   1   1   27:8   19
  2. Baňa   8   5   2   1   21:6   17
  3. Ladomirová   8   5   1   2   29:7   16
  4. Orlík   8   2   0   6   11:27   6
  7. Kružľová   8   0   0   8   5:45   0

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Úradná správa č. 30 zo dňa 11. mája 2017

Sekretariát:
Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelcov gólov, rozpis zápasov a tlačiva OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk
ŠTK OOFZ:
1. Schválila výsledky 20.kola 6.ligy dospelých, 9.kola 7.ligy dospelých, 8.kola 4.ligy dorastu, 8.kola 3.ligy žiakov
2. Kontumuje: stretnutie 8.kola 3.ligy žiakov Stročín – Kuková 0:3 kont. – domáci nepripravili HP na stretnutie, do pozornosti DK
3. Schvaľuje žiadosť FK Drustav-SK- Hrabovčík o zmenu UHČ stretnutia 9. kola 4.ligy dorastu Rovné – Hrabovčík dňa 14.5.2017 z 13.30 hod. na 10.00 hod. – vzájomná dohoda, poplatok 5,– Eur – Hrabovčík
4. Schvaľuje žiadosť FK Drustav-SK- Hrabovčík o zmenu UHČ stretnutia 21. kola 6.ligy dospelých Rovné – Hrabovčík dňa 14.5.2017 z 16.30 hod. na 13.00 hod. – vzájomná dohoda, poplatok 10,– Eur – Hrabovčík
5. Schvaľuje žiadosť ŠK Orlík V. Orlík o výmenu poradia stretnutí 7.ligy dospelých , zápas 10.kola sa odohrá v Bani a zápas 15. kola vo V. Orlíku v UHČ – vzájomná dohoda, poplatok 10,– Eur – V. Orlík
6. Berie na vedomie oznámenie OŠK Mestisko o odhlásení družstva zo súťaže 4.ligy dorastu, doterajšie dosiahnuté výsledky budú anulované a v nasledujúcich kolách majú súperi voľno, poplatok 5,– Eur
7. Ruší rozhodnutie z ÚS č. 29 a schvaľuje odohratie zápasu 3.kola Pohára predsedu OOFZ – Kalnište – Rovné dňa 4.6.2017 o 17.00 hod. na ihrisku v Mestisku, ako súčasť 24.kola 6.ligy dospelých, v prípade nerozhodného výsledku sa ihneď kopu pokutové kopy po stretnutí – vzájomná dohoda
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
DK OOFZ:
1. Trestá TJ Družstevník Stročín za nepripravenie HP na stretnutie 8.kola 3.ligy žiakov Stročín – Kuková finančnou pokutou 17,– €, podľa RS 14/c, poplatok 5,– €
2. Vyhovela žiadosti hráča FK Radoma – Pavol Rakoš – 1283957 – o upustenie od výkonu zvyšku DO a mení na podmienečne DO na 1 stretnutie so skúšobnou dobou od 11.5.2017 do 11.8.2017, podľa DP41/2, poplatok 10 eur
3. Trestá hráča FO Sokol Sitníky – Tomáš Berežný – 1219469 – DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 11.5.2017, podľa DP 37/5(5žk), poplatok 10 eur
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na
Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl.84 ods.1 DP).
KR a DZ OOFZ:
6. liga dospelí – 22.kolo 21.05. 2017 o 17.00 hod.:
Kalnište – Miňovce Brendza, Končár – Mackanin
Breznica – Rovné Hubáč, Suchanič Ľ. – OOFZ
Sitníky – Hrabovčík Dovičák, Vrábeľ, Veselý – Holub
Chotča – Lomné Špak A., Špak D.- Burcák
Lúčka – Stročín Bodnár, Šmajda – Feč
Radoma – Tisinec Suchanič K., Jesenský – Kovaľ
7. liga dospelí – 11. kolo 21.05. 2017 o 17.00 hod.:
V.Orlík – Havaj Novický D.
Kružľová – Ladomírová Suchanič M.
4. liga dorast – 9. kolo 21.05. 2017 o 14.00 hod.:
Radoma – Rovné Dovičák – hrá sa v sobotu 20.05.2017 o 14.00 hod.
Chotča – Lomné Špak D.
3. liga žiaci – 9. kolo 20.05. 2017 o 10.00 hod.:
Kalnište – Lúčka Končár
Tisinec – Kuková Suchanič Ľ.
Miňovce – Breznica Dovičák
Stročín – Radoma Suchanič K.
Zmeny v obsadení R a DZ dňa 14.5.2017:
Rovné – Hrabovčík Suchanič M. za Bodnára
Kružľová – Havaj Bodnár za Suchaniča M.
Stročín – Radoma Suchanič Ľ. za Brendzu, Mackanin – DZ
Lomné – Lúčka Brendza za Suchaniča Ľ.
Sitníky – Chotča Suchanič M.- AR2, Vaško – DZ
Lomné – Lúčka Holub – DZ
Tisinec – Kuková Šmajda – AR2
Lúčka – Stročín Pacák za Hubáča (žiaci)
Úradná správa OOFZ uverejnená v okresných týždenníkoch má informatívny charakter a nemusí obsahovať všetky informácie. Kompletná a záväzná je Úradná správa OOFZ zverejňovaná na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk
OOFZ Svidník

redakcia | 19. 5. 2017 | Šport | Odkaz na článok | | 196x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou