smahu správy

Blíži sa 37. ročník Stropkovskej dvadsiatky a šiesty desaťkilometrový beh

Stropkovčania, postavte sa na štart a staňte sa Dobrými anjelmi!

Najstaršie športové podujatie v regióne klope na dvere. Druhú májovú nedeľu ožije stropkovské námestie behom a aj tentoraz očakávajú organizátori hojnú účasť pretekárov zo Slovenska i zahraničia. Stropkovská dvadsiatka napíše 14. mája svoju 37. kapitolu, preteky na 10-kilometrovej trati sa uskutočnia už po šiestykrát a chýbať samozrejme nebude ani obľúbený Detský beh pre mamičky, keďže stropkovské bežecké preteky sa už po štvrtýkrát konajú práve na Deň matiek.

V Klube bežcov sa podobne ako vlani rozhodli rozšíriť podujatie aj o charitatívny rozmer. V minulom roku venovali celý výťažok štartovného od 25 bežcov zo Stropkova pre Dom detí Božieho milosrdenstva, n.o. „Domčeku“ tak Stropkovčania vybehali 250 eur a rovnakou sumou prispel na tento účel aj stropkovský rodák a čestný občan mesta Dušan Hric. „Na túto aktivitu sme mali veľmi pozitívny ohlas a aj vďaka tomu sa odhodlalo postaviť na štart polmaratónu alebo desiatky oveľa viac domácich bežcov ako v predchádzajúcich ročníkoch,“ vysvetlil predseda klubu Štefan Kmiť. V tomto roku sa organizátori rozhodli finančný výťažok zo štartovného od Stropkovčanov venovať známej neziskovej organizácii Dobrý anjel. Na charitu je vyčlenených 30 štartovných čísel, čo vo finančnom vyjadrení predstavuje 300 eur. „Príjemcami pomoci Dobrého anjela sú rodiny s deťmi, kde otec, mamka alebo dieťa trpí na rakovinu alebo dieťa trpí na inú zákernú chorobu, a kde táto choroba dostala rodinu do finančnej núdze. Niekoľko takýchto rodín je aj v Stropkove a preto sme sa rozhodli pomôcť im aj prostredníctvom darovania štartovného od Stropkovčanov zúčastnených na pretekoch,“ priblížila členka Klubu bežcov Martina Nováková. Aj ona je jednou z tých, koho oslovila myšlienka podpory charitatívnej myšlienky a motivovalo ju to postaviť sa na štart stropkovských pretekov. „Aj vo svojom okolí registrujem veľa ľudí, ktorí sa rekreačne venujú behu alebo iným športom, trať by v pohode zvládli, ale z rôznych dôvodov majú problém prihlásiť sa na preteky. Práve pre nich sme pred piatimi rokmi prvýkrát zorganizovali desaťkilometrový beh, ktorý je ideálnou traťou pre všetkých domácich rekreačných bežcov. Budú mať možnosť zažiť neopakovateľnú atmosféru pretekov a navyše pomôžu dobrej veci a stanú sa stropkovskými Dobrými anjelmi,“ dodala s úsmevom M. Nováková.
Pre všetkých bežcov sú pripravené atraktívne štartovacie balíčky, občerstvenie a chutný obed na námestí. Preteky štartujú v nedeľu 14. mája o 11.00 hod. Trasy oboch behov začínajú aj končia na Námestí SNP. Polmaratónska trať smeruje zo Stropkova cez Chotču do Bukoviec a späť, obrátka desaťkilometrového behu je na polceste v Chotči. Registrácia na preteky je spustená od začiatku marca na adrese www.stropkovska20.sk.
Klub bežcov Stropkov

redakcia | 21. 4. 2017 | Šport | Odkaz na článok | | 78x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou