smahu správy

Spoza zelených stolov 14/2017

Jubilejný desiaty ročník TOP 32 pre Jána Kosára

Vyvrcholenie medziokresnej stolnotenisovej súťaže sa už tradične koná turnajom TOP 32 o pohár predsedu OOSTZ. V piatok sa zišlo v Lužanoch pri Topli 28 hráčov medziokresnej stolnotenisovej ligy na desiatom ročníku tejto stolnotenisovej akcie. V úvode turnaja bolo najprv krátke vyhodnotenie sezóny 20016/2017 kde prvým trom najúspešnejším jednotlivcom v poradí ***Ján Kosár, Michal Antoš a Milan Nemec a prvým trom družstvám v poradí ŠŠK Centrál Spojená škola Svidník „D“, TJ ŠM Staškovce a ŠŠK Centrál Spojená škola Svidník „C“,** boli odovzdané diplomy a poháre. Dvadsaťosem účastníkov bolo vyžrebovaných do siedmich skupín. Z každej skupiny postupovali prví dvaja do záverečných bojov kde sa už hralo vylučovacím spôsobom. Už v skupinách nebola núdza o zaujímavé a prekvapivé výsledky hlavne v zápasoch, keď hrali rebríčkovo vyššie postavení hráči s rebričkovo nižšími. Do finále sa nakoniec prebojoval zástupca ŠŠK Centrál Svidník Ján Kosár, ktorý v semifinálovom zápase zdolal oddielového spoluhráča Tona Gonosa 3:0. Druhým finalistom sa stal Michal Antoš z STO Brusnica, ktorý prešiel cez Juraja Klima, STO Svidnička 3:0. V súboji o tretie miesto zvíťazil Klim nad Gonosom 3:2. Finálový súboj zvládol lepšie Ján Kosár. Po víťazstve 3:0 sa po druhykrát stál víťazom Top 32.
Určite si na svoje prišli aj diváci, lebo všetci aktéri stolnotenisového diania sa im odmeňovali peknými, bojovnými a dramatickými zápasmi. Celý večer sa niesol v priateľskej uvoľnenej atmosfére a k tomu všetkému bol ešte podávaný výborný guláš, ktorý pripravil Miro Sabol.
Prví traja boli odmenení diplomami a pohármi. Víťaz navyše prebral Putovný pohár predsedu OOSTZ, ktorý môže mať doma do ďalšieho ročníka TOP 32.
Za realizáciu tohto turnaja poďakovanie OOSTZ patrí: Obecnému úradu v Lužanoch pri Topli za poskytnuté priestory, JMC Lužany pri Topli za prípravu hracej miestnosti, nemenovanému darcovi, Mirovi Sabolovi a všetkým, ktorí sa akoukoľvek formou pričinili o bezproblémový priebeh tohto turnaja.
Celkové poradie dvojhra:
1. Ján Kosár – ŠŠK Centrál Svidník
2. Michal Antoš – STO Brusnica
3. Juraj Klim – STO Svidničk
4. Anton Gonos – ŠŠK Centrál Svidník
4. Milan Nemec – ŠŠK Centrál Svidník
5. – 8. Štefanco, Nemec (ŠŠK Centrál Svidník), Ľ. Antoš, (STO Brusnica), Soľanka (STO Svidnička)
9. – 14. J. Bedruň, B. Bedruň (STMK Stropkov), Sabol, K. Cigán (JMC Lužany pri Topli), Kurej, Vasilenko (ŠŠK Centrál Svidník)
Predseda OOSTZ Svidník
Miroslav Kurečko

IV. liga ŠARIŠSKO – DUKELSKÁ

Hralo sa 1. apríla 2017 o 17. hodine. Stropkov mal nastúpiť na predposledný zápas tejto sezóny doma proti MSTK SABINOV, ale keďže Sabinov mal v prvej časti problém s telocvičňou, prišiel k nám a my sme zase museli ísť k nim. Svoj premierový bod v tomto stretnutí zaznamenal ešte len 13-ročný Filip Baláž
STMK STROPKOV – MSTK SABINOV 9:9
Body: Fiľarský 4; Mitter 3; Malina a Baláž po 1
Nasledujúce kolo cestuje Stropkov do Prešova, kde sa stretneme s klubom Športklub MSS, s ktorým sme v prvej časti na domácej palubovke remízovali doma 9:9. Na predposledné miesto v súťaži nám stačí neprehrať toto posledné stretnutie. Začiatok stretnutia je v nedeľu 9. apríla 2017 so začiatkom o 10. hodine.

redakcia | 7. 4. 2017 | Šport | Odkaz na článok | | 75x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou