smahu správy

Malý princ – „Dobre vidíme iba srdcom“

Plná divadelná sála Mestského kultúrneho strediska v Stropkove, skvelé herecké výkony a vďačný potlesk divákov, prítomných sponzorov, hostí, predstaviteľov miestnej samosprávy. V tomto duchu sa uplynulú nedeľu niesla slovenská premiéra divadelného predstavenia Malý princ, ktorú v dvojjazyčnej slovensko – poľskej úprave nacvičili klienti Domu detí Božieho milosrdenstva, n.o. a klienti z poľského partnerského združenia „Gniazdo“ v Starom Saczi s ich zdravými rovesníkmi zo spriatelených škôl – Cirkevnej základnej školy sv. Petra a Pavla v Stropkove a Gymnázia v Starom Saczi. Pre náš domček to bolo prvé predstavenie v ucelenom spracovaní, preto sa veľmi tešíme a sme vďační za užasnú príležitosť, vďaka ktorej si naši herci z účasti na realizácii projektu odniesli veľké množstvo príjemných, kamarátskych a nezabudnuteľných zážitkov.
Predstavenie bolo vyvrcholením projektu s názvom „Integračné divadielko pohraničia 2, ktorý sme realizovali už od októbra minulého roku s podporou Medzinárodného vyšehradského fondu v partnerskej spolupráci a na pozvanie našich priateľov zo združenia „Gniazdo“. Spoločne sme si užili skúšky na poľskej i slovenskej strane, trojdňový pobyt u priateľov v Starom Saczi ukončený divadelnou premiérou v tomto meste. Zvlášť sa tešíme integračnej myšlienke, lebo aj vďaka takýmto aktivitám vieme napĺňať jeden z našich cieľov a tým je integrácia našich zdravotne postihnutých klientov. Ako bonus k projektu sme v jeho závere prijali pozvanie od poľských verejných predstaviteľov a už teraz plánujeme letné jarmočné vystúpenie v Starom Saczi a rovnako účasť na medzinárodnom festivale divadelných predstaví v Krakove, ktorý sa bude konať priamo v národnom divadle.
Veľké ďakujeme patrí žiakom Cirkevnej základnej školy sv. Petra a Pavla v Stropkove za ochotu, trpezlivosť a príkladnú pomoc našim klientom počas divadelných skúšok ako aj počas samotnej divadelnej premiéry, vedeniu školy, že nám podľa potrieb vychádzalo v ústrety a podávalo pomocnú ruku a p. Mgr. Danke Šlangovej za iniciatívne zhostenie sa všetkých nácvikov.
Za dary, ktoré nám pomohli zorganizovať celé nedeľné popoludnie pre hostí z Poľska i slávnostnú recepciu po ukončení predstavenia úprimne ďakujeme našim sponzorom: Mesto Stropkov, Združenie na pomoc ľudom s mentálnym postihnutím v Stropkove, p. Ingrid Fričová, p. Jaroslav Krajkovič – Delta, Ing. Stanislav Kolcun Coltsun-Consult, Ing. Marián Maruščák – AGM Worx, Šmak fast food, Café advokát (Vermex), p. Aurélia Mižová – Kvetinárstvo Aurélia, p. Marián Pecuch EMPE nealko, p. Tibor Večurkovský.
DDBM, n.o

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok

redakcia | 10. 3. 2017 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 61x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou