smahu správy

V Oľšavke sa plesalo

obrazokZábava, hudba, spev patria určite do života človeka, obzvlášť je to do ročného obdobia, ktoré voláme fašiangy. Táto dávno tradícia oslovila aj vedenie obce na zorganizovanie obecného plesu a jeho zaradenie do kultúrno–spoločenských podujatí obce v roku 2017. Sobota,18.februára, bola dňom, kedy sa tento obecný Oľšavský ples aj uskutočnil. Záujem o účasť potešila a bolo tak povediac vypredané, žiaľ, z kapacitných dôvodov nebolo možné privítať na plese všetkých záujemcov.

Do tanca hrala skvelá ĽH DRIBNA z Prešova. Veľkým ťahákom plesu bola speváčka Laurinka Fuzériová, ktorá oficiálne ples otvorila a ďalej sa svojimi piesňami starala o dobrú náladu.
Svojou úrovňou vystúpenia a povesťou nezaostal ani FS Stropkovčan, ktorý mal výbornú odozvu. Prítomných potešilo aj domáce zastúpenie v tomto súbore a to v podobe Martiny Forintovej.
Po oficiálnom otvorení, nasledoval krátky príhovor starostu obce Jána Biroša, ktorý vo svojom príhovore okrem iného všetkých srdečné privítal s prianím skvelej zábavy a uvedením, že v roku 2017 ide o tzv. nultý štartovací ročník plesu, no s určitým pokračovaním a zavedením tradície jeho konania do budúcnosti. Po prípitku starosta vyzval prítomných spolu so želaním v podobe spontánneho zaspievania piesni „Mnohaja lita, blahaja lita“ za sprievodu ĽH DRIBNA a starostovskom tanci nasledovala už práva zábava až do skorého rána. Mimo hudby, zábavy, dobrej nálady na ples patrí aj tombola, kde mali plesajúci možnosť vyhrať 42 cien. Medzi tie naj, naj, naj tombolové ceny patrí LED televízor od Milana a Anny Pašeňových, nechýbala ani podomácky vyrobená brezová metla a taktiež zaujímavá cena od PD Bukovce v podobe vlečky hnoja. Bez vetra sa ani lístok nepohne, preto by som sa touto cestou chcem ešte poďakovať za prípravu a výzdobu priestorov na toto podujatie a to predovšetkým Emílii Dziakovej, Alene Čaklošovej, Anne Forintovej, Marekovi Birošovi, Milanovi a Anke Pašeňovcom, Ivane Birošovej a Jankovi Štefánikovi. O stravovacie služby pre účastníkov sa starala k veľkej spokojnosti firma Timdži, s.r.o. Stropkov s našou Alenou Čaklošovou.
Obec Oľšavka

obrazok obrazok

redakcia | 3. 3. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 212x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou