smahu správy

18. Ples Brezničanov

obrazokFašiangy sa vždy spájali s tancom, spevom, zábavou. Sú to najveselšie a najväčšie sviatky Slovákov. A tak nečudo, že práve na fašiangové obdobie pripadla aj hlavná plesová sezóna.

Nie je to ináč ani v Breznici. Na 18. Ples Brezničanov sme vybrali 11. február 2017, a myslím, že sme vybrali dobre, pretože hneď po oznámení dátumu plesu verejnosti, boli obsadené takmer všetky miesta. Tešila som sa, no zároveň bola smutná, že som nemohla každému povedať…áno, ešte môžte ísť, ešte je voľné miesto… Ale hádam tí, ktorí nemohli byť na našom plese tohto roku, prídu na ten ďalší :-) Tohto roku sa na plese zúčastnilo takmer sto plesajúcich hostí, prevažne z Breznice, ale aj rodákov a priateľov. Ples organizujú už 18 rokov Materská a Základná škola v Breznici v spolupráci s Obecným úradom. Prichádzajúcich pánov a dámy v krásnych šatách, vítala a usádzala na miesto v nádherne vyzdobenej sále kultúrneho domu p. riaditeľka MŠ Ľubica Gonosová. Úvodné slovo mal pán starosta Slavomír Brendza, ktorý hostí privítal, a zároveň pripomenul, že hlavným sponzorom plesu je Ing. Miroslav Remeta, ktorý je majiteľom a. s. Dúha Prešov, a ktorý nám do tomboly venoval hlavnú cenu, a to Víkendový wellnes pobyt v štvorhviezdičkovom hoteli Borovica – Štrbské pleso. Po slávnostnom prípitku zaznela hudba, o ktorú sa celý večer starala hudobná skupina STAR a pozvala hostí na parket. K príjemnej atmosfére prispel aj kolektív Motorestu Breznica, ktorému šéfuje Mária Zajarošová a jej celý kolektív sa postaral o chutné jedlo a skvelú obsluhu.
Nuž, a čo je hlavné na každom plese, aby sa naňho dobre spomínalo? No predsa prítomní hostia, ktorí sa konečne uvoľnia od každodennej práce, zabudnú na starosti a problémy, tancujú, smejú sa, spievajú, vtipkujú, rozprávajú, a napríklad aj spomínajú na predchádzajúce plesy. Breznické plesy sú povestné výbornou atmosférou a bohatou tombolou. Tento rok sme mali na plese 63 cien. V ponuke boli hand made výrobky, šperky, kozmetika, poukážky na drevo, pšenicu, mäsové výrobky, kávovar, ponorný mixér, vysokotlakový čistič, syry, darčekové koše, pracie výrobky a mnoho, mnoho ďalších. Samozrejme, že najväčším lákadlom bol wellnes pobyt v 4 hviezdičkovom hoteli Borovica – Štrbské Pleso. Všetky ceny si našli svojich majiteľov. Prvú cenu, teda wellnes pobyt získali mladí manželia Miklušovci z Breznice – srdečne im blahoželáme, a prajeme príjemný oddych. Blahoželáme samozrejme všetkým, ktorí získali cenu z tomboly. A tým, ktorým sa neušlo, nech nie sú smutní – určite si odniesli pekný zážitok. Pekný zážitok z plesu, a dobrý pocit z toho, že prispeli deťom do MŠ a ZŠ na školské pomôcky, hračky a potrebné veci :-) Ďakujeme všetkým, ktorí si kúpili tombolový lístok, pretože celý finančný výťažok z plesu ide deťom.
Pripraviť ples nie je jednodňová záležitosť, ako si niekto myslí. Nie len ísť a baviť sa. Nie raz si poviem „…s Božou pomocou začať, a s Božou pomocou skončiť…“ Bolo to tak aj v tomto roku, keď sa začal chystať ples. Nie každému sa vyhovie…či s jedlom, či s hudbou, či s tombolou… A nie nadarmo sa vraví, že „koľko ľudí, toľko názorov“. Ja sa chcem poďakovať všetkým, ktorí prispeli k skvelému plesu – starostovi Slavomírovi Brendzovi a obecnému zastupiteľstvu, ktorí túto akciu zastrešujú, celému kolektívu MŠ a ZŠ, Renátke Gajdošovej a jej pomocníčkam za výzdobu, Katke Kuriľakovej za medovníčky s logom plesu, sponzorom za pekné ceny, hudobnej skupine STAR za skvelú muziku, Motorestu Breznica a jej skvelému kolektívu za chutné jedlo a šikovnú obsluhu, p. farárovi Andrejovi Spišákovi, že sa za nás vždy pomodlí, aby všetko dobre dopadlo, no a všetkým plesajúcim a spievajúcim hosťom – naša radosť je aj za hostí, že sa bavili a aj za deti, lebo zase dostanú do MŠ a ZŠ niečo pekné. Ďakujeme a tešíme sa o rok na 19. Ples Brezničanov :-)
Ľubica Gonosová

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok

redakcia | 3. 3. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 232x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou