smahu správy

Stropkovské Gymnázium medzi najlepšími športovými kolektívmi a športovcami PSK za rok 2016

obrazokV podvečerných hodinách dňa 19. januára 2017 sa na pozvanie predsedu Prešovského samosprávneho kraja MUDr. Petra Chudíka vedenie Gymnázia v Stropkove spolu s reprezentantkou športovej gymnaziálnej obce žiačkou IV. A Šimonou Tomkovou zúčastnilo na slávnostnom vyhodnotení 14. ročníka Vyhlásenia najúspešnejších športovcov a športových kolektívov PSK za rok 2016, ktoré sa uskutočnilo v historickej budove Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

Odborná komisia na základe výsledkov za rok 2016 určila desať najúspešnejších športovcov PSK – jednotlivcov v kategórii dospelých bez určenia poradia, tri najúspešnejšie športové kolektívy v kategórii dospelých a tri v mládežníckej kategórii. Ocenení boli aj najúspešnejší študenti stredných škôl, najúspešnejšia stredná škola, hendikepovaný športovec, víťaz internetového hlasovania a udelená bola aj Cena predsedu PSK.
V kategórii najúspešnejšia stredná škola v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK sa za rok 2016 stalo Gymnázium v Stropkove. Cenu z rúk vedúceho odboru školstva PSK Ing. Karola Lacka, PhD. a predsedu komisie školstva, mládeže, telesnej výchovy a športu pri Zastupiteľstve PSK PhDr. Mariána Damankoša, PhD si na javisko prišli prebrať riaditeľ školy Ing. Slavomír Cichý a Šimona Tomková. Na otázku moderátora a športového komentátora Marcela Merčiaka ohľadom momentálnych pocitov, Ing. Cichý povedal, že je to priam zázrak, že stropkovské gymnázium, ktoré počas bezmála sedemdesiat ročnej existencie a na školu tohto typu dosť častého zmena miesta nemalo v stálom vlastníctve solídne športové zariadenie, ako je telocvičňa, ihrisko, atletické zariadenia a pritom sa dočkalo tohto ocenenia. No tento veľký hendikep bol riešený veľkým úsilím všetkých predchodcov súčasného vedenia školy, ale najmä neuveriteľným entuziazmom celej generácie telocvikárov, ktorí sa mladým gymnazistom venovali. Škola má pozoruhodné športové tradície, na ktorých staviame aj v súčasnosti. Vrcholom činnosti pedagógov sú úspešné umiestnenia žiakov vo volejbale, futbale, floorbale a iných športových disciplínach. Pozornosť si však zaslúži najmä činnosť mladého a skúseného telocvikára Mgr. Maroša Šturáka, pod vedením ktorého sa školské dievčenské volejbalové družstvo stalo minulý rok vo svojej kategórii v Detve majstrom Slovenska.
Ceny si potom postupne za svoje kategórie preberali ďalší reprezentanti športových kolektívov, ale aj jednotlivci. Na záver si svoje ocenenia za veľkého potlesku prevzali aj reprezentanti Slovenska „zlatí“ hendikepovaní olympionici z Ria de Janeiro Samuel Andrejčík a Michaela Balcová a nezabudnuteľní olympionici, najúspešnejší vodní slalomári bratranci Ladislav a Peter Škantárovci.
Po slávnostnom vyhlásení najúspešnejších športovcov a športových kolektívov PSK za rok 2016 sa lauréti a hostia presunuli do priestorov budovy Čierny orol na malé občerstvenie.
Text a foto: Ing. Slavomír Cichý

obrazok

redakcia | 10. 2. 2017 | Šport | Odkaz na článok | | 101x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou