smahu správy

Spod vysokých sietí 06/2017

Volejbal – staršie žiačky

V sobotu 4. 2. 2016 privítali hráčky MVK Stropkov A na domácej palubovke družstvo VK Spišská Nová Ves v 5. kole finálovej skupiny Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších.
Prvý zápas nevyšiel Stropkovčankám podľa ich predstáv, keď podľahli hosťujúcemu družstvu bez zisku setu. Napriek dobrému vstupu v úvode prvého a druhého setu, ako aj sľubnému náskoku v sete treťom (17:11, 20:15), nezvládli koncovky jednotlivých setov ,kazili príjem podania a jednoduché lopty v obrane ako aj na sieti, čím dopomohli súperovi k zisku 3 bodov.
V druhom zápase hráčky MVK Stropkov A hrali bojovnejšie a koncentrovanejšie, vyvarovali sa hlavne chybám na podaní. Lepšie zvládli koncovku setu prvého ako aj setu tretieho, keď dokázali otočiť nepriaznivý stav 18:22 a mohli tak súperovi vrátiť prehru z prvého zápasu.
V sérií domácich zápasov privítajú v pondelok 6.2.2017 o 14.00 hod hráčky MVK Snina v dohrávke 3. kola MOV a v sobotu 18.2.2017 družstvo ŠK Komenského Svidník.
Výsledky:
MVK Stropkov A – VK SNV 0:3 (-24, –20,–23)
MVK Stropkov A – VK SNV 3:0 (23, 16, 24)
Zostava družstva Stropkov A: Pariláková A., Dzurjová B., Andrejovská L., Volčková L., Hnátová N., Zajtková M., Bujdošová M., Hvozdová Z., Hašková R.
Tréner: Mgr. Alexík P.
-pa-

MVK Cele Group Stropkov juniorky – 1.VK Púchov 3:0, 3:0

MVK Cele Group Stropkov ženy – VK Iskra Hnúšťa 3:0, 3:1

Sobotňajší duel junioriek nepriniesol žiadne prekvapenie. Stropkovčanky privítali družstvo Púchova zo šiestej priečky a teda prognózy boli jednoznačné. Naše hráčky od prvého setu držali zápas vo svojich rukách. V druhom síce na chvíľu zaváhali, keď v koncovke museli otáčať nepriaznivý stav, no aj to sa im podarilo a zvládnutie tretieho setu už nebolo problémom. Druhý zápas sa úvodnému veľmi podobal kvalitným podaním a útočnou hrou našich na sieti. Žiadna dráma sa teda nekonala a po výhrach 3:0, 3:0 si domáce volejbalistky upevnili prvú pozíciu v aktuálnej tabuľke a potvrdili doterajšiu neporaziteľnosť už v osemnástom zápase súťaže.
Nedeľa priniesla do Stropkova opäť dva volejbalové zápasy, tentokrát ženské. Aj keď družstvo Hnúšte predvádzalo bojovný volejbal, naše hráčky si v prvom zápase nedali vziať ani set a zodpovedným výkonom si ľahko pripísali 3 body. Nasledujúci duel síce začal rovnako, avšak druhý set zdramatizoval stretnutie. Diváci si vychutnali napínavú koncovku, ktorú sa ale našim nepodarilo úspešne zvládnuť a museli zabojovať v ďalších dvoch setoch. Tie už zvládli na jednotku a pokračovali vo svojej kvalitnej hre z úvodného setu. Po výhrach 3:0, 3:1 si teda upevnili pozíciu na druhej priečke tabuľky.
Zostava junioriek: I. Keselicová, A. Petrová, T. Rusnáková, S. Sedlářová, N. Slivová, N. Sovičová, I. Široká, S. Tomková, Š. Tomková, A. Vrábľová, p. tréner Maroš Šturák
Zostava žien: D. Gondeková, I. Keselicová, A. Petrová, T. Rusnáková, S. Sedlářová, N. Slivová, N. Sovičová, I. Široká, M. Šmajdová, V. Ternová, S. Tomková, Š. Tomková, p. tréner Maroš Šturák
Najbližšie stretnutia:
juniorky: So 18.2.2017 KV MŠK Oktan Kežmarok – MVK Cele Group Stropkov
So 4.3.2017 ŠKM Liptovský Hrádok – MVK Cele Group Stropkov
So 18.3.2017 MVK Cele Group SP – ŠŠK OA Považská Bystrica – M.š.h. Stropkov 11:00
ženy: Ne 19.2.2017 MVK Cele Group SP – VK Slovan Rimavská Sobota – M.š.h. Stropkov 11:00
Ne 26.2.2017 MVK Cele Group SP – BK97 Stova Spišská Nová Ves – M.š.h. Stropkov 11:00
Šimona Tomková

redakcia | 10. 2. 2017 | Šport | Odkaz na článok | | 59x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou