smahu správy

RUSYN CUP

28. januára sa v Prešove uskutočnilo obvodné kolo IV. ročníka Rusyn cupu. Turnaja sa zúčastnilo 9 družstiev, ktoré reprezentovali okresy Svidník, Snina, Stará Ľubovňa, Bardejov, Prešov, Medzilaborce a Stropkov. Náš okres reprezentovali 3 mužstvá, Zapovci, FK Havaj a FK Havaj dorast. Po zápasoch v základných skupinách nasledovalo štvrťfinále, z ktorého do súbojov o miestenky na finálový turnaj sa kvalifikovali tieto mužstvá: Dream Team (ML), Zapovci (SP), Cernina (SK) a I-Star (PO). V prvom semifinále zvíťazili Zapovci nad Cerninou až po penaltovom rozstrele (0:0, pk 2:0). V druhom si sily zmerali obhajcovia titulu Dream Team a I-Star (1:0). Mužstvá, ktoré postúpili do finále mali už zaistený postup na finálový turnaj. Súboj o tretie miesto a zároveň o miestenku na finálový turnaj sa niesol vo vyrovnanom duchu a o víťazovi rozhodla strela z poslednej sekundy zápasu. Šťastnejším mužstvom sa stalo I-Star (PO). Vo finále sa stretli Zapovci (SP) s Dream Team (ML), ktoré sa skončilo výsledkom 0:1. Najlepším strelcom turnaja sa stal so 6 gólmi Lukáš Zápotocký st.
Turnaj mal vysokú športovú úroveň, o ktorú sa pričinili všetky družstvá. Špecifikom turnaja bol tím Zapovci, ktorý bol tvorený rodinnými príslušníkmi: (Jozef Zápotocký, Rastislav Zápotocký, Róbert Zápotocký, Pavel Zápotocký ml., Lukáš Zápotocký st., Peter Zápotocký ml., Martin Zápotocký, Jakub Zápotocký, Lukáš Zápotocký ml., Filip Zápotocký, Adam Zápotocký a Oliver Zápotocký ). Tento nápad vznikol na finálovom turnaji III. ročníka Rusyn Cupu, kde sa stretli štyria bratranci v dvoch rozdielnych mužstvách a to Kyčara a Rozkvet Vyškivci. Práve tam padla veta: „A na budúci rok už spolu“. Za zmienku stojí aj fun club tímu Zapovci, ktorý bol tvorený ostatnými rodinnými príslušníkmi. Ten dokázal vytvoriť výbornú, miestami až búrlivú atmosféru pri zápasoch svojho družstva.
Celkové poradie: 1. Dream Team (ML), 2. Zapovci (SP), 3. I-Star (PO), 4. Cernina (SK), 5.-9. Klenova (SV), FK Havaj dorast (SP), FK Havaj (SP), Reklama SL (SL) a FC Rešov (BJ)
-mz-

obrazok obrazok

redakcia | 10. 2. 2017 | Šport | Odkaz na článok | | 91x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou