smahu správy

Martin Harich na plese stropkovských gymnazistov

obrazokTuhé zimy týchto dní nenápadne spôsobujú to, že vo vyzdobených a vyhriatych priestoroch hotela Ondava sa zábavychtivý študentský národ cíti akosi lepšie a radostnejšie. Už po siedmykrát Žiacka školská rada pri Gymnáziu v Stropkove na čele s jej koordinátorom Mgr. Róbertom Heckom s podporou vedenia školy a mnohých kolegov úspešne zorganizovala tradičný ples stropkovských gymnazistov. Pozvanie na túto spoločenskú akciu prijal jej dlhoročný sponzor našich plesov PharmDr. Eduard Šmilňák, vďaka ktorému sa na veľkú radosť žiakov medzi nami objavil, zvlášť medzi mladými ľuďmi obľúbený, spevák Martin Harich.

Pred otvorením plesu a po úvodnom valčíku piatich párov našich tanečníkov sa prítomným prihovorila predsedníčka žiackej školskej rady Carly Cichá. Po nej sa slova ujali riaditeľ školy Ing. Slavomír Cichý a PharmDr. Eduard Šmilňák, ktorý ako čestný hosť celé podujatie otvoril. Plesovú atmosféru vytvorila inštrumentálno-vokálna skupina Daniela Hica. Potom už moderátori Henrieta Vysokajová a Norbert Čabala prebrali do svojich rúk réžiu zábavy. Počas tanca štvorčlenná pracovná skupina žiačok a kolegýň vytipovala desať kandidátov na Kráľa plesu a podobne mužská „komisia“ zostavila zoznam desiatich kandidátok na Kráľovnú plesu. Žiaci postupne tajným hlasovaním – vhodením lístka s číslami kandidátov do urny – určili meno Kráľovnej a Kráľa plesu. No čas na zverejnenie ich mien prišiel neskôr. Po bohatej večeri prišiel čas na tombolu. Žiakov vďaka štedrým sponzorom čakalo vyše šesťdesiat tombolových cien.
Radosť z výhier však umocnili vystúpenia nášho hosťa Martina Haricha, ktorý svojou akustickou gitarou a „pedálovým bicím“ dokázal od prvej chvíle pritiahnuť do tanečného priestoru našich mladých. Netrvalo dlho a k Martinovi sa nenápadne pridal aj Daňo Hic. Výborná nálada a spontánnosť na strane speváka i študentov sprevádzala každú pieseň. Martin tiež prispel do tomboly svojimi cédečkami. Čas po polnoci patril netrpezlivo očakávanému vyhláseniu Kráľovnej a Kráľa plesu. Po spočítaní hlasov boli Mgr. Róbertom Heckom a Mgr. Valikou Senajovou „do úradu“ uvedení Kráľ plesu Silvester Feč zo IV.A a Kráľovná plesu Mária Šmajdová z I.B. Srdečne blahoželáme! Veselosť, radosť a zábava trvali až do tretej hodiny nadránom a verím, že u mnohých z nás pekné zážitky z reprezentačnej akcie našich stropkovských gymnazistov zostanú po celý rok.
Úprimné poďakovanie patrí hlavným organizátorom: ŽŠR v spolupráci s vyučujúcimi: Mgr. Heckom, Mgr. Senajovou a Mgr. Homoľovou, ako aj vedeniu školy na čele s riaditeľom Ing. Slavomírom Cichým. Veľká vďaka patrí našim hosťom PharmDr. Eduardovi Šmilňákovi a Martinovi Harichovi, ktorí svojou prítomnosťou a vystúpením v značnej miere prispeli k nezabudnuteľnej atmosfére študentského plesu. Ďakujeme tiež všetkým sponzorom (ich zoznam uverejňujeme na inom mieste), ktorí svojou štedrosťou znásobujú príjemnú atmosféru našich plesov, ktoré sa natrvalo zapisujú do našich pamätí.
-sc-

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok obrazok obrazok

redakcia | 3. 2. 2017 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 149x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou