smahu správy

Turisti na zimnom prejazde Jozefinkou

obrazokKlub Slovenských turistov Slávia Stropkov pripravil pre svojich členov a priaznivcov zimnej turistiky v sobotu 21. 1. 2016 turistické podujatie 24. ročník Zimného prejazdu Jozefinkou. Tento rok nám poriadne nasnežilo, tak sme sa všetci tešili na neočakávané zážitky. Trasa bola pekne upravená, čo ocenili všetci účastníci.

Na trať sme vyrazili z obce Miroľa a pokračovali smerom na Gribov, Buková horka, Chotča a cez Kozinec do Stropkova. Najväčšie obavy z možných pádov sme predpokladali pri prechádzaní lesom. Neupravená cesta, ktorá ostala po ťažbe dreva neurobila dobré meno jeho správcom. Snehu bolo síce veľa, ale ani ten nezakryl obrovské miestami až meter hlboké koľaje. Našťastie to všetci zvládli bez zranení. Samozrejme nechýbali krkolomné pády, ale brali sme to s humorom a najviac samotní aktéri. Potom už pohodička až na Bukovú horku. Tu bol pripravený ohník a občerstvenie, ktoré zabezpečil starosta obce Bukovce a Miro V. sa už o všetko postaral. Srdečne ďakujeme. Veľmi pekný „šusak“ na rázcestie Oľšavka a potom smer ponad Chotču. Počasie bolo super, nefúkal vietor a bolo krásne vidieť okolité dedinky a pohoria. Nadýchaní čerstvého vzduchu a trošku navoňaní čerstvým hnojom nás čakalo posledné stúpanie na Kozinec. Pozbierali sme posledné zvyšky síl a šľapali a šľapali až zaznelo „konečne vrchol“. Posledné kilometre do mesta boli dole kopcom, tak si to každý užíval s úsmevom na tvári. Rozchádzali sme sa unavení, ale šťastní z príjemne stráveného dňa v zasneženej prírode.
Trasa meria 20 km a časovo sa dá prejsť za 4–5 hodín. Účasť 27 turistov je potešujúca a už sa tešia na ďalší ročník. Pozývame každého, kto si vie nasadiť bežky a isť v ústrety za dobrodružstvom a novými zážitkami. Každá akcia je zverejnená na nástenke KST. Chcem sa poďakovať aj tým, ktorí chodia do prírody pešo. Tešíme sa, že sa zvýšila vaša kultúra a neničíte nám stopu aj keď to často vyzerá opačne. Ocenia to všetci a najviac začínajúci bežkári.
Čo pripravujeme? V dňoch 2–5.2.2017 sa zúčastníme na 50. Slovenskom zimnom zraze KST v Ružomberku a potom 12.2.2017 nás čaká 40. ročník Zimného prejazdu Ondavskou vrchovinou. Verím, že snehové podmienky nám to umožnia a budeme len radi ak ich využijete.
J. Vereščák

obrazok

redakcia | 3. 2. 2017 | Šport | Odkaz na článok | | 108x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou