smahu správy

Tvorivé dielne v Krušinci

obrazokMichelangelo Buonarroti svojho času povedal, že cieľom umenia je robiť človeka šťastným. Čo by bolo úprimnejším ekvivalentom šťastia, než detský smiech? Deň pred Štedrým večerom sa v Krušinci uskutočnila zaujímavá akcia s názvom „Tvorivé dielne“ a priestory obľúbenej pizzérie sa naplnili malými návštevníkmi, pre ktorých si Pizza Basil v spolupráci s eRko Stropkov pripravili pekné dopoludnie.

Okrem vône chrumkavej pizze sa vo vzduchu vznášala aj vôňa kreativity a dobrých nápadov. Po krátkej zoznamovačke sa deti rozdelili do menších skupiniek a takto si postupne prešli všetkými stanovišťami, ktoré mali na starosti animátori. Keďže sa táto akcia konala v čase Vianočných prázdnin, tak aj samotné dielničky boli ladené viac-menej na túto vďačnú tému. Hneď na prvom stanovišti si deti mali možnosť vyrobiť veľmi pekný svietnik z materiálov, ktoré nájde každý bežne doma. No schválne – ak máte doma prázdne sklíčko napríklad od horčice, zubnú pastu, hubku na riad, papierovú lepiacu pásku a ceruzku, môžete si takýto svietnik urobiť aj vy. V ďalšej dielničke sa pripravovala jednoduchá, no zaujímavá Vianočná výzdoba z papiera. Papier sa využíval aj pri ďalšom stole, ktorý sa postupne zapĺňal vyrobenými anjelikmi. Z drevených ústnych paličiek a zo servítok vznikali na ďalšom stanovišti parádne obrázky. Po servítkovej technike a po krátkom oddychu pri spoločenskej hre nasledovala tá najhravejšia tvorivá dielnička. Vyhrnúť rukávy, zaviazať zástery, ide sa do kuchyne! Hlavným materiálom na tomto stanovišti bola múka a asi už tušíte, že deti piekli koláčiky a samozrejme pizzu. V ozajstnej kuchyni si tak vyskúšali stroje a zariadenia, vaľkali cesto, vykrajovali medovníky, zdobili pizze a hlavne sa zabávali. Čo sa upieklo, to sa aj zjedlo a nikto neodišiel domov hladný.
Ak by som mal v krátkosti opísať túto milú akciu, povedal by som, že to bol pekný a tvorivý deň, plný radosti. Som presvedčený, že tieto Tvorivé dielne neboli poslednou akciou, ktorá sa uskutočnila pod taktovkou Pizza Basil a eRko Stropkov.
Martin Majiroš

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok

redakcia | 27. 1. 2017 | Obce okresu | Odkaz na článok | | 126x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou